"Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy Archiwum Herosów" Rick Riordan.Książka zaczyna się zabawnym listem z Obozu Herosów. Już po pierwszych linijkach wiedziałam, że to książka dla mnie i nie zanudzi mnie na śmierć.
W książce znajdziemy trzy opowiadania o przygodach Percy'ego:
-"Skradziony Rydwan"
-"Miecz Hadesa"
-"Spiżowy Smok"
Bardzo fajne jest zebranie tych trzech opowiadań w jedną książkę. Język autora jest naprawdę dobry, a przezabawne teksty rozśmieszają aż do łez. Niezmiennie ucieszyły mnie wywiady z bohaterami książkowymi. Dzięki nim można dowiedzieć się wielu ciekawostek powiązanych z Percym Jacksonem. Ogromnym plusem jest zamieszczenie mapy Obozu Herosów, dla prawdziwych fanów dzieł Riordana jest to bardzo, ale to bardzo wspaniała sprawa. Mapa ułatwia całą sprawę i pokazuje położenie każdego miejsca znajdującego się w obozie, przez co już nie musimy się zastanawiać, gdzie co jest. 
Również mogę pochwalić świetny pomysł jakim jest dołączenie do książki krzyżówki, wykreślanki oraz podręcznej karty 12 + 2 bogów olimpijskich. Po przeczytaniu książki możemy sprawdzić swoją wiedzę i to, jak uważnie czytaliśmy dzieło. 

Muszę również pochwalić Wydawnictwo Galeria Książki, która wydała tą książkę, jak również pozostałe dzieła Ricka Riordana. Książka nie ma ani jednego błędu, cenie to sobie bardzo, ponieważ jest to jak na razie pierwsze wydawnictwo, które nie robi błędów w książkach. Mimo, że Archiwum Herosów to pierwsza książka, która przeczytałam od tego wydawnictwa, to się nie zawiodłam. Z pewnością wrócę i sięgnę po więcej dzieł tych wydawców i mam nadzieję, że pozostałe powieści są również bezbłędne.
Każdego fana Ricka Riordana oraz Mitologii Greckiej zapraszam do przeczytania książki. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie!

Książkę zakupić można w księgarni:
Nieprzeczytane.pl za 18,64
Księgarnia Poczytaj.pl za 18,65
Platon24 za 19,43 Ocena: 10/10
Liczba stron: 152
Data premiery: 15.06.2011
Pisała dla was Natalia
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Publikowanie komentarza