"Talon" Julie Kagawa

Od wieków na smoki polują członkowie Zakonu Świętego Jerzego. Kiedy smoków pozostała znikoma liczba, Elder Wyrm postanowił je zjednoczyć i utworzył tajną organizację - Talon. Smoki pod ludzką postacią asymilują się wśród ludzi. Pozwoliło im to przetrwać. Jednakże z biegiem czasu, postanowiły zawładnąć światem.
Ember Hill, główna bohaterka, wraz z bratem bliźniakiem (co w przypadku smoków, jest czymś niebywałym), przyjeżdża do Crescent Beach, aby za asymilować się wśród ludzi. Jest to dla niej okazja do poznania nowego życia, życia poza pustynią, gdzie była tylko ona i brat.
W Kalifornii poznaje Lexi, rozgadaną przyjaciółkę, dzięki której jej życie staje się kolorowe. Dziewczyny wspólnie spędzają prawie każdy dzień, serfują, grają w siatkówkę, podziwiają wakacyjnych przystojniaków, imprezują.
Jednak na drodze Ember pojawia się Garret, członek Zakonu Świętego Jerzego, który został wysłany z misją zabicia smoka oraz Riley, tajemniczy chłopak na motorze.
Młody pisklak zaczyna powoli ulegać ludzkim słabością i kwestionować wszystko, czego nauczyli ją w Talonie.
Ember uczono, że smoki w przeciwieństwie do ludzi nie angażują się emocjonalnie, nie wiedzą co to uczucia. Jednak ona przywiązuje się do swojej przyjaciółki oraz Garreta.

Na początku powieści Ember i Dante nie mają pojęcia, jaki naprawdę jest Talon i co robi dla smoków. Organizacja uważa, że słusznie postępuje i stosuje właściwe środki, aby zapewnić smokom przetrwanie. Czy jest to słuszne? Moim zdaniem "nie". Dlaczego? Dlatego, że narzucanie komuś własnej woli, jest niesprawiedliwe.
Zakon Świętego Jerzego uważa, że ma prawo zabijać smoki, gdyż są to stworzenia okrutne, są diabłami. Czy, aby na pewno mają rację? Tego sami musicie się dowiedzieć.

Książka jest niesamowitą historią o młodej, 16-letniej Ember Hill, innej niż wszystkie smoki. Ukazuje ona, że w świecie istnieje nie tylko zło. Pokazuje, że można być kimś lepszym. Lekturę czyta się bardzo szybko. Jestem zachwycona, że narracja jest prowadzona poprzez kilku bohaterów książki. Raz opowiada Ember, później Garret, Riley. Dzięki temu zabiegowi literackiemu, akcja książki ciągle toczy się i zaskakuje, a fabuła nie jest nudna.
Co do okładki, to jest naprawdę przepiękna! Złote napisy, na czerwonym tle, na którym są wypukłe łuski cieszą oko. Na końcu książki znajduje się wspaniały dodatek, jakim są "pytania do dyskusji". Pozwalają one przetestować wiedzę, na temat książki.
Każdego czytelnika, który lubi zagłębić się w fantastyce, historii smoków, a przy okazji poznać powoli rozwijającą się miłość, zachęcam do przeczytania tej pozycji.
Książkę oceniam na 9, czasami jest zbyt przewidywalna, a błędy w niej są rażące.
Czekam z niecierpliwością na kolejne części.


Wydawnictwo: HarperCollins
Ilość stron: 416


Data premiery: 18.03.2015
Ocena 9/10Książkę najtaniej można kupić w księgarni:
nieprzeczytane.pl za 22,77zł

Pisała dla was Natalia
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. Właśnie miałam zakupić tą książkę i jakoś wyleciała mi z głowy.
  Dziękuje za przypomnienie i pozdrawiam!
  ZaczytanaMarta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam Ci tą pozycję, ja nie żałuje, że po nią sięgnęłam, a Julie Kagawa na dobre zagościła w moim książkowym sercu :)

   Usuń