Mrok, Sekrety, Tajemnice, czyli wszystko o książce "Wieczna noc" Claudia Gray


Szesnastoletnia Bianka trafia wraz ze swoimi rodzicami do nowej szkoły Akademii Wiecznej Nocy. Jest tym przytłoczona i uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Jej rodzice natomiast sądzą, że przyda jej się nowa szkoła aby mogła otworzyć się i przezwyciężyć swoją nieśmiałość.
W dzień rozpoczęcia roku szkolnego postanawia uciec ze szkoły. Biegnąc przez las zauważa, że goni ją mężczyzna, który jak później się okazuje jest chłopakiem w jej wieku - Lucasem.
Biankę i Lucasa już przy pierwszym spotkaniu zaczyna łączyć niesamowite uczucie. Przy tajemniczym chłopaku Bianka czuję się wolna i zapomina o swojej nieśmiałości.
Na drodze dziewczyny pojawia się również grupka bogatych, zapatrzonych w siebie osób, które ciągle ze sobą rywalizują, a mało tego, Bianka musi z jedną dzielić pokój. Prócz szkolnej elity poznaje również sympatyczną Raquel, która również jak Bianka uważa, że nie pasuje do Akademii Wiecznej Nocy oraz Vica, troszkę dziwnego, ale miłego chłopaka, dzielącego pokój razem z Lucasem.
Biankę i Raquel dręczą nocne koszmary, jednej śnią się usychające kwiaty, druga słyszy odgłosy na dachu, a oby dwa sny łączą martwe wiewiórki.
Uczucie Lucasa i Bianki powoli rozkwita, jednak po pierwszym pocałunku w dziewczynie budzi się głęboko ukryte, nieznane i przerażające pragnienie, a mroczny sekret, który może okazać się zabójczy zostaje ujawniony.Naprawdę zachęcam każdego, kto lubi lekką i przyjemną fantastykę, do sięgnięcia po tą pozycję. Szybko się czyta, nawet podczas szkolnych przerw, przejazdu autobusem, czy w innych okolicznościach. Książkę zakupiłam za niecałe 4zł! Tak, dobrze widzicie. Za pomocą księgarni skupszop.pl, nabyłam tą cudowną serię. Łącznie za 4 tomy zapłaciłam około 16zł.
Szczerze mówiąc, na początku nie byłam przekonana do tej książki, jak i całej serii, jednak dałam jej szansę i jestem zadowolona.
Chociaż są pewne "ale"... a mianowicie:
-Bianka mnie irytowała
-Tłumaczenie szału nie robił, chociaż tragedii nie było.
-Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Drogie wydawnictwo Amber! Macie świetne niektóre książki, jednak czas popracować nad zmianą redakcji i książkami :)
Generalnie jest to fajna fantastyczno-romantyczna historia, którą fajnie się czytało, ale nie było w niej nic wyjątkowego.


Wydawnictwo

Ilość stron: 272
Data premiery: 18.05.2010
Ocena: 7/10


Najtaniej zakupicie tą książkę w księgarni:
skupszop.pl za 3,99zł (UWAGA! ZOSTAŁA OSTATNIA SZTUKA)
matras.pl oferuje pakiet 3 pierwszych części za 50,11złPisała dla was Natalia
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Publikowanie komentarza