"Tajemny Krąg - Inicjacja, Zakładniczka" L.J.Smith
Cassie wraz ze swoją matką przeprowadzają się ze słonecznej Kalifornii, do ponurego New Salem.
Od samego początku dziwnie się tam czuje. Pierwszego dnia w szkole zauważa grupkę dziewczyn, do których czuje dziwną, niewytłumaczalną więź. 
W końcu poznaje resztę osób, rządzących liceum i poznaje tajemnice Klubu - Tajemnego Kręgu, czyli zgromadzenia czarownic. 
Z biegiem czasu, zdaje sobie sprawę, że ona jest jedną z nich. A mało tego, poznaje Adama, z którym zaczyna łączyć ją dziwna nić. Będzie musiała wybrać między miłością, a przyjaźnią.
Tajnemu zgromadzeniu zagraża ciemna strona mocy oraz nieprzewidywalny czarownik.
Czy dobro zwycięży? A może zło przesiąknie przez krąg?   Po wielu negatywnych opiniach dla tej książki, spodziewałam się słabej historii, który zanudzi mnie już na początku. Byłam przekonana, że styl autorki będzie raził. 
Jednak zgadzam się po części z opinią innych.
Książka jest fajna. Historia jest dobrze opisywana.
Główna bohaterka - Cassie bardzo mnie denerwowała. Jej ciągłe skłonności do płaczu momentami męczą i są aż żałosne, jest po prostu nudna.
Diana jest "dobroduszną samarytanką" i w jednym momencie, aż doprowadziło mnie do łez to, że potrafiła wybaczyć pewną, niewybaczalną rzecz. Dobrze ułożona, przesłodzona dziewczynka.. NUDA!
Adam jest pozytywną postacią, gentleman pełną gębą! Zawsze stawia na pierwszym miejscu przyjaciół i się o nich troszczy.
Nick - Och! Uwielbiam go! Tajemniczy, dobrze zbudowany, niedostępny chłopak. Nadaje książce charakteru. Jednakże brakuje mi o nim większej ilości wątków, chętnie bym go bardziej poznała.
Fay jest wredną, chamską, zapatrzoną w siebie, z wielkim ego dziewczyną. Podoba mi się jej siła charakteru oraz dzikość.
Czuję po książce niedosyt. Autorka spłaszcza fabułę, jak i bohaterów. Zakazana miłość Cassie i Adama zdecydowanie za szybko się pojawiła. Pomysł na książkę jest ciekawy, jednakże pisana jest pewnym schematem, przez co staje się przewidywalna.

Po książkę sięgnęłam, ponieważ obejrzałam serial na jej podstawie. A nie, czekajcie! Serial z pewnością nie stał koło książki. Prócz imion nie ma z nią nic związanego. Jednak mimo wszystko   polecam go!

Wydawnictwo
Liczba stron: 352
Data premiery: 09.11.2010
Ocena: 7/10

Najtaniej książkę zakupicie w księgarni:
 za 23,27zł

Pisała dla was Natalia
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. Film Więzień labiryntu też ma niewiele wspólnego z książką, w zasadzie tylko tytuł, imiona bohaterów i miejsce akcji, ale i tak podoba mi się o wiele bardziej od papierowego oryginału, więc nawet jesli serial nie ma nic wspólnego z tą serią, chętnie go zobaczę. Bo po książki raczej nie sięgnę, lubię czarownice i kręgi, ale ta powieść jakoś mnie nie zainteresowała :/

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest fajna, jednak jest uproszczona, mało rozbudowana.
   Serial jest całkowicie inny, podoba mi się akcja i nie jest monotonny. Tylko, że jest jedno "ale".. zrobili jeden sezon :/ Jednak mimo wszystko polecam go!
   Po książkę możesz sięgnąć, jest fajna, czasami irytuje, ale szybko się czyta. Spróbuj, nie zaszkodzi.
   Pozdrawiam Natalia

   Usuń