"Złodziej Pioruna" Rick Riordan

Percy Jackson wiedzie dziwne życie, w którym pojawiają się co chwilę niewytłumaczalne rzeczy. Ma problemy w szkole i został wyrzucony z każdej, do której uczęszczał. Szczerze mówiąc, nie idzie z liczyć, ile ich było. Ciągle myśli, że jest zwyczajnym dzieckiem, aż do pewnego dnia.
Razem ze swoją klasą wybrał się do muzeum, w którym zaatakowała go nauczycielka od matematyki. Po całym zdarzeniu jego mama postanowiła zabrać go do Obozu Herosów, ponieważ czyhało na niego niebezpieczeństwo, a potwory podziemia na każdym kroku starały się go zabić.
W Obozie Herosów, Percy zaczyna uczyć się walki na miecze, aby móc bronić się przed potworami, a przede wszystkim, aby uratować swoje życie. Wydawałoby się, że w Obozie nic mu nie grozi, jednakże pan niebios oskarża Perycy'ego, o kradzież pioruna piorunów.
Młody Heros wyrusza wraz ze swoim przyjacielem Groverem oraz córką Ateny, Annabeth do Podziemia, Królestwa boga Hadesa, aby odzyskać piorun i ocalić świat.
Czy Percy zdoła odnaleźć piorun, zanim rozpęta się wielka wojna bogów?

Rick Riordan
Bardzo zawiodłam się na tej książce. Oczekiwałam czegoś lepszego, po tak popularnej serii. Bohaterowie są płytcy, prostoliniowi, bez wyraźnego charakteru. Mam wrażenie, że każdy jest taki sam. Żaden nie wyróżnia się wśród tłumu.
Niby miała to być książka pełna humoru. Cóż, ja tego humoru nie widzę, może kilka lepszych zdań się znajdzie, z których można się pośmiać, a tak to jest to książka nudna.
Nie mam pojęcia, dlaczego każdy się nią tak zachwyca. Jak dla mnie książka jest płytka. Owszem, jest lekką lekturą, którą się pochłania w mgnieniu oka, ale jest na jeden raz.
Mam nadzieje, że kolejne części będą lepsze. Chce dać szanse autorowi i przeczytam więcej jego książek. "Archiwum Herosów" bardzo mi się spodobało, było śmiesznie i lekkie, a "Złodziej Pioruna" rozczarował mnie i do niego nie powrócę.

Wydawnictwo
Wydawnictwo Galeria Książki

Ilość stron: 360
Data premiery: 06.05.2009
Ocena: 5/10

Najtaniej zakupić można w księgarni:
nieprzeczytane.pl za 22,06zł

Audiobook:
nieprzeczytane.pl za 21,86zł
Pisała dla was Natalia
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. hehe a ja właśnie sobie ją czytam na odreagowanie po wymagających tomiszczach i jestem zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi osobiście się nie podoba. Jako maniaczka fantastyki, chyba powoli staje się wybredna. Według mnie książka jest nudna, a bohaterzy prostoliniowi i płytcy.
   Ale jak wiadomo, każdy ma inny gust.
   Życzę miłej lektury i pozdrawiam. Natalia :)

   Usuń
 2. Moim zdaniem Pery jest świetny! Czytałam jakiś rok/ dwa lata temu i na te wakacje naszykowałam już sobie całą serię. Najlepsza jest część piąta ;) (oczywiście ja tak myślę)
  Pozdrawiam!
  http://loony-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mi nie przypadł do gustu, za to filmy uwielbiam :D
   Pozdrawiam

   Usuń