"Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście" - Gary Chapman

Recenzja Natalii

Znalezione obrazy dla zapytania malżeństwo którego zawsze chcieliścieJesteście osobami wierzącymi?
Jak myślicie, czym jest małżeństwo? Czy to tylko związek mężczyzny i kobiety?
Potrzebna do tego jest miłość?

"Najpotężniejszym celem małżeństwa jest zjednoczenie dwóch osób najgłębiej, jak to tylko możliwe."

Małżeństwo to nie tylko związek fizyczny. Jest to całkowita jedność dwóch osób - intelektualna, społeczna, duchowa, uczuciowa,fizyczna.
Towarzyszyło ludzkości od zarania dziejów.
We współczesnym świecie wiele osób uważa, że jest ono niepotrzebne, bo po co? Przecież sex, miłość, dzieci, wspólny dom można mieć bez małżeństwa.
Owszem, można, jednak prawdziwa miłość powinna być za pieczętowana przez ślub.
Wiele osób myśli, że jak wezmą ślub, to da on im jedność.  Jednak tak nie jest "To tak, jakby związać za ogon dwa koty i przewiesić je przez płot. Będą związane, ale do jedności im brakuje."

Gary Chapman pokazuje nam prawdziwe małżeństwo, niezbędne czynniki, bez których nie może powstać.
Książka daje do myślenia.
Mimo tego, że mam zaledwie 18-lat, nie mam męża, a i nawet partnera świetnie bawiłam się z książką.
Napisana jest lekkim językiem, dzięki któremu bardzo szybko się ją czyta.
Jeśli ktoś mi powie, że to książka nie dla niego, zrozumiem. Jednak nie dlatego, że jest o związku, a powiązana jest z religią chrześcijańską. Nie każdy jest wierzący, a tym bardziej praktykujący. Wielu z was zapewne wyznaje inną wiarę i w pełni to szanuje.
Jednak każdy, kto jest chrześcijaninem, uważa, że w jego związku nie jest do końca idealnie, czegoś brakuje, powinien sięgnąć po tę książkę.

Autor opisuje wszystko z własnego doświadczenia małżeńskiego i z pracy. Kiedy przychodzą do niego pary z problemami, on im pomaga naprawić związek.
Uważa, ze każdy jest do naprawienia, wystarczą tylko chęci i odpowiednie podejście.
Dzięki niej dowiecie się jak:
- rozwiązać konflikt w małżeństwie
- pozbyć się problemu, przez który ciągle się kłócicie
W dużej mierzę ludzie nie dogadują się przez swoją dumę, zbyt wysokie ego. Jedni nie widzą swoich błędów, a drudzy nie przyznają się. Obrażamy się o błahe sprawy, przez które wyrasta wielki mur, który ciężko zburzyć. Kluczem do jego pokonania jest ignorowanie drobnych błędów i przyznanie do swoich win.

Wydaje mi się, że jeśli książka byłaby poradnikiem, w którym nie ma wzmianki o Bogu, więcej osób chętnie by po nią sięgnęło. Mi osobiście to nie przeszkadzało. Jako osoba wierząca chętnie ją przeczytałam w ciągu dwóch godzin, a i wzbogaciłam swoją wiedzę na przyszłość.

"Nie znam ludzi, którzy wzięli ślub po to, aby się wzajemnie uszczęśliwiać. Większość z nas chciałaby mieć kochającego, wspierającego i rozumiejącego małżonka. Jestem przekonany, że najszybszy sposób, aby tak się stało, to samemu być kochającym, wspierającym i rozumiejącym małżonkiem."

Ocena: 8/10
Recenzja Izy
Znalezione obrazy dla zapytania małżeństwo
Dla wielu osób małżeństwo to tylko papier. Nic nowego do życia nie wnosi. Nic nie zmienia.
Jest jedynie wygodną opcją ekonomiczną.
Błąd.
Autor pokazuje przede wszystkim, że nie wystarczy złożyć podpisu na kartce i wyprawić hucznego wesela, żeby wyjść za mąż. Nie wystarczy też powiedzieć "Tak". Bo nad małżeństwem tak samo jak nad każdą inną rzeczą trzeba pracować. W związku trzeba się rozwijać. Tę więź pomiędzy dwójką ludzi trzeba ciągle dopracowywać, trzeba się docierać.
I wtedy wasz związek będzie cudownie udany.
A jeśli chcecie dokładniej i więcej to zapraszam do przeczytania książki i recenzji Natki.

Znalezione obrazy dla zapytania małżeństwoMałżeństwo to najpiękniejszy związek kobiety i mężczyzny jaki istnieje. To zjednoczenie pod każdym możliwym względem. To oddanie, lojalność i przywiązanie.
Nie zawsze jest jednak idealnie. A właściwie nigdy nie jest, ale możemy dążyć do tego, aby było.
W tym właśnie pomoże książka "Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście", czyli książka napisana przez Gary'ego Chapmana na temat małżeństwa.
Książka pisana jest przez mężczyznę z jego własnego doświadczenia- małżeńskiego i zawodowego. Widać, że autor wie, o czym pisze i ma pełną świadomość tego, co chciałby nam przekazać. Miło czyta się słowa napisane do nas, czytelników, a nie dla "naukowej" części odbiorców. Prosty język, przystępne nauki zachęcają do przeczytania książki.

Mimo że książka docelowo skierowana jest do osób w związku małżeńskim- czy na początku jego trwania, czy kiedy w związku pojawiają się pewne problemy- to uważam, że doskonale nada sią również dla osób, które wchodzą w jakikolwiek rodzaj relacji: przyjaźń, związek, nawet nowa praca lub szkoła. Chapman porusza uniwersalne kwestie, takie jak: przebaczenie, przywiązanie, miłość, kontakt. Większość z nich oczywiście skierowana jest do osób w związku małżeńskim, ale wiele z nich jest po prostu kierowane do każdego, kto chce poprawić swoje relacje z drugą osobą.

Chociaż sama niewiele pojęcia mam o małżeństwie odnalazłam wiele rad, które naprawdę pomogły mi naprawić relacje z rodziną i znajomymi. Autor w umiejętny, subtelny i delikatny sposób potrafi wyszczególnić błędy jakie robimy w życiu. Z książki można zaczerpnąć wiele rad na przyszłość.

Ocena: 8/10

Wydawnictwo:

Liczba stron: 216
Data wydania: 12.08.2016


Za książkę dziękujemy wydawnictwu Esprit.Pisały dla was Natalia i Iza.  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

28 komentarze:

 1. Trochę nie rozumiem ludzi niewierzących, którzy odrzucają książki z wątkiem religijnym. Nie rozumiem też tego, że tak mało osób czyta Biblię. Jak dla mnie jest to lektura obowiązkowa dla każdego, bo to, że bohaterami są ludzie, w których ktoś może nie wierzyć (przypominam, że w normalnych książkowych bohaterów zwykle też się nie wierzy :P) nie oznacza, że mądrości w niej zawarte nie posłużą w życiu dosłownie każdego człowieka. Taka prawda! Także nie pozostaje mi nic innego jak przeczytać tę książkę Chapmana :D

  Pozdrawiam cieplutko ♥
  http://sleepwithbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, na temat religii nie chcę się wypowiadać, jednak jest pełno osób wyznających inną wiarę, które nie chcą czytać nic o chrześcijaństwie.
   Zachęcamy do przeczytania książki ;)

   Usuń
 2. Mnie wzmianki o Bogu pewnie też by nie przeszkadzały. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może sięgnę po tę książkę, czasami lubię czytać taki typ literatury ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i bardzo mi się podobała :) na pewno sięgnę po inne książki autora :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać nie jesteśmy same.
   Kolejne książki również wydają się interesujące ;)

   Usuń
 5. 6 lat jestem w związku i na razie nie zamierzam brać ślubu :) Wydaje mi się, że czy jest papier czy go nie ma można się kochać. Wiadomo- papier- wiele nam pomoże, ale nie jest dowodem miłości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ślub, a raczej zawarcie małżeństwa należy być gotowym i nie warto się śpieszyć.

   Usuń
 6. Od czasu do czasu warto i po takie książki sięgać, więc nie ukrywam, że może kiedyś, jak będę miała ku temu okazję, to przeczytam tę książkę ;) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to mój klimat ale i ja bardzo bym chciała przeczytać mam nadzieję że i ja będę dobrze się bawiła czytając :) zapisuję tytuł :)
  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie planuję tego tytułu- na razie mnie nie przekonuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, lektura z początku nie przekonuje tytułem, ale później jest idealnie :D

   Usuń
 9. Tak myślę w ostatnim czasie nad ślubem z ukochanym, więc może powinnam przeczytać ;)

  Ostatnie dni konkursu: http://nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com/2016/08/i-konkurs-niewidzialne-granice.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Religia to temat dość sporny, nawet w książkach, więc ja lubię jak jest omijany, bo wtedy wiadomo, nikt nie czuje się poszkodowany.
  Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej recenzji, bo okładka fantastyczna!

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcamy do sięgnięcia po książkę, bo warto ;)

   Usuń
 11. zastanawiam sie czy to dla mnie, ale z drugiej strony czemu by nei sprobowac? wydaje sie byc dobra :D inna ale dobra ^^ pozdrrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie jest to lektura dla mnie, ale mam koleżankę, której na pewno polecę publikację ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oho, to ja jako mężatka musze koniecznie się doszkolić przy tej lekturze :D A Ciebie nominowałam do wywzania LBA! Szczegóły znajdziesz na moim blogu klikając tutaj
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedżma

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie jestem w związku małżeńskim i nie uważam, żeby teraz ta książka wniosła coś do mojego życia, ale na pewno zapamiętam sobie ten tytuł na przyszłość, bo książka wydaje się być naprawdę ciekawa i przede wszystkim przydatna! :D
  Świetne recenzje! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń