"Jesień motyli" - Andrea Portes

Znalezione obrazy dla zapytania jesień motyliŻycie na uboczu, niewychylanie się, plany, chęć popełnienia samobójstwa.
Wyprowadzka i nowe otoczenie.
Jedna osoba, która może zmienić życie drugiej.
Przyjaźń i rozczarowania.
Miłość i rozstania.
A wszystko to w jednej, wyjątkowej powieści.

" - Szczerze mówiąc, Willa, mało mnie obchodzi, co na ten temat sądzisz.
- Tak?
- Bo i tak będziesz moją dziewczyną, bez względu na wszystko.
- Hm.
- Nawet jeśli będę musiał odczekać ro, przeskoczyć przez niezliczone obręcze, zadzwonić do prezydenta. I tak będziesz moją dziewczyną, Willa. Nie ma wyboru. "

Willa Parker, młoda dziewczyna, która zadaje się z freakami. Uważa, że mimo swoich dziwactw są najlepszy towarzystwem. Nie musi przy nich udawać nikogo, jest sobą i przy okazji trzyma się na uboczu. Ale wszystko miało się zmienić. Zapatrzona w siebie matka Willi, która nie liczy się z niczyim zdaniem postanawia wysłać swoją córkę do elitarnej szkoły dla dziewcząt, znajdującej się na Wschodnim Wybrzeżu. Nie wie jednak, że jej córka ma plan, nikt o nim nie wie. Wszyscy myślą, że niedługo wróci i będzie tak jak zawsze.
Ale Willa nie chce już dłużej żyć, pragnie ze sobą skończyć, zniknąć z tego świata.
Jednak na jej drodze stanął ktoś, kto zmienił jej plany. A tym ktosiem była Remy, pełna wigoru dziewczyna, która niczym się nie przejmuje.
Obie zaczynają się dobrze bawić, Willa poznaje nowy świat i nowych znajomych.

" - Czy opowiadasz takie rzeczy wszystkim dziewczynom?
- Taaak. Mam haaarem u siebie w dooomu, w namiooocie cyrkowym. "

Znalezione obrazy dla zapytania jesień motyli

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością autorki i jestem zachwycona. Główna bohaterka opowiada o swoim życiu, zwracając się bezpośrednio do czytelnika. Dzięki temu podczas czytania czułam się, jakbym ją znała, stała obok niej, a ona opowiadała mi o sobie. Niesamowite uczucie.
Cała fabuła, bohaterowie, miejsca, zdarzenia były realistyczne. Codziennie wielu ludzi zmaga się z podobnymi problemami, robi takie same rzeczy, jak bohaterowie. Może nie była to wybitna historia, której nigdy w żadnej książce nie było, bo była podobna do wielu, ale ma swój urok.
Szkoła, problemy nastolatków, samobójstwo, wszystko już było, ale wystarczy tak niewiele, aby ze zwykłej historii stworzyć coś wyjątkowego. I tak właśnie zrobiła Andrea Portes. Jej bohaterowie, którzy idealnie pasowali do tej książki i mieli odpowiednie charaktery, nadały tej historii mocy.
Nie wzbudzili we mnie jakiejś ogromnej sympatii, nie wbili trwale w moją pamięć, ale polubiłam ich i świetnie czytało mi się o nich.
Jednak największym atutem tej książki jest motyw przyjaźni, która była prawdziwa, taka, jaka jest między wieloma ludźmi. Czasami przyjaciel zdradza, zawodzi, dokonuje złych wyborów i autorka to wszystko pokazała, nie owijając w bawełnę.

Znalezione obrazy dla zapytania andrea portes autumn butterfly"Jesień motyli", to książka, która przeznaczona jest dla młodzieży i osób, które lubią takie historie. Język autorki jest prosty, nieskomplikowany i dzięki niemu książkę czyta się szybko. Bohaterów można bez problemu polubić i wczuć się w przedstawiony świat.
Spodziewałam się książki, która będzie po prostu na jeden wieczór, ale okazało się, że jest to wartościowa pozycja, która niesie ze sobą kilka przesłań i mądrości.
Z czystym sumieniem mogę wam ją polecić i nawet zachęcam was do sięgnięcia po nią.

"  - Milo?
- Słucham.
- Ile miałeś dziewczyn?
- Jedną. W przyszłości. Nazywa się Willa. "


Ocena: 9/10


Wydawnictwo:
Logo Harper Collins
Liczba stron: 304
Data wydania: 05.10.2016

Za możliwość przeczytania dziękuje bardzo Wydawnictwo HarperCollins Polska.


Pisała dla was Natalia.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

19 komentarze:

 1. Czytam już drugą recenzję tej książki pod rząd i nadal jestem nią zachwycona. Książka bez najmniejszych wątpliwości trafia na moją listę czytelniczą, bo myślę, że będzie niezwykle wartościową pozycją. Najbardziej ciekawi mnie ten motyw przyjaźni-nie zawsze kolorowej, ale prawdziwej. Będzie to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i mam nadzieję, że będzie udane!
  Pozdrawiam! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowała mnie i z chęcią się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja, skusze się na tę książkę :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli tylko znajdę nieco więcej czasu, na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli gdzieś trafie na tę książkę z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka prezentuje się bardzo dobrze, ale niestety chyba nie wpadnie w moje gusta.

  Pozdrawiam,
  czytaniamania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładna okładka, choć książka nie dla mnie. Dla mnie osobiście tematyka taka średnia, jednakże, jak już wcześniej wspomniałam, okładka jest meega i można się w niej zakochać.
  Pozdrawiam,
  http://www.sekretny-trop.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy piszą teraz o tej książce (no dobra większość :D) na początku nie byłam zbytnio zainteresowana ale z każdą kolejną opinią zaczynam zmieniać zdanie i chyba sama sięgnę jak już dorwę w swoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń