"Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata." - Tris Dixon

Znalezione obrazy dla zapytania floyd Tris DixonFloyd Mayweather - amerykański bokser podziwiany przez miliony ludzi i hejtowany z zazdrości. Brązowy mistrz olimpijski z Atlanty oraz były mistrz świata w wadze półśredniej.
Nigdy nie był skromny, pokazywał swoje bogactwo, dlatego wiele osób go nie polubiło. Ale hej! Kto by nie kupował sobie drogich gadżetów i żył w luksusach, gdyby zarabiał 200 milionów jednego wieczoru? Jestem pewna, że każdy by postępował tak jak on.
Zresztą jeśli ktoś ciężko zapracował na coś, to dlaczego ma z tego nie korzystać?
Floyd do swojego sukcesu dążył ciężką pracą, torując sobie drogę przez różne zawody oraz mistrzostwa. Zapracował, więc wszystko ma.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego jego pięści są najdroższe, bo w końcu tytuł książki na to wskazuje. A dlatego, że trzaskając się z innymi po twarzy zasłużył na  to miano. W swoim życiu zarobił więcej niż chociażby Messi, a wszystko dzięki praniu gęb na ringu.
Jak mu tutaj nie zazdrościć?
Floyd wam odpowie na to pytanie. Powie, co sądzi o tym.
" A ludzie niech sobie buczą, to ich problem. Taki już jest boks. Jedni cię kochają, inni nienawidzą. Ja siebie kocham".


Zanim zaczęłam czytać tę książkę nie wiedziałam kim jest Floyd. I chociaż lubię pooglądać boks, nigdy nie zwracałam uwagi na nazwiska sławnych osób. Teraz cieszę się, że go poznałam, bo jest człowiekiem, na którego zdecydowanie warto zwrócić uwagę.
Boks, trzask pękających kości, mocne uderzenie, euforia, podniecenie, czyż nie to odczuwa każdy bokser? Zresztą podniecenie odczuwa nawet widz. Ekscytacja podczas walki, krew, poddanie, zwycięstwo. Ktoś, kto lubi pooglądać jak się piorą, wie jak to jest. Tych emocji nie da się opisać.
A pomyślcie, co musiał odczuwać Floyd na każdej walce, kiedy wiedział, że i tak wygra? Mógł się bawić przeciwnikami, to była jego chwila, rozrywka. I chociaż ludzie gwizdali, on miał to w nosie.
Floyd jest jak maszyna, za każdym razem wychodził, robił swoje oddając mocne ciosy i schodził ze zwycięskim uśmiechem.
Człowiek, który niczym się nie przejmował i nadal nie przejmuje. Ustatkowany do końca życia postanowił opowiedzieć swoją historię, aby zainspirować innych, zachęcić do rozwijania swoich pasji, pokazać swoje dwie strony. Kto nie byłby zainspirowany historią, w której zarabia się tak ogromne pieniądze?

Znalezione obrazy dla zapytania Money. The Life and Fast Times of Floyd Mayweather"Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata." to książka pełna inspiracji, motywacji i dająca kopa do działania w sferze sportu. Zawiera w sobie historię, którą z pewnością warto przeczytać. Zwykła biografia, a jednak potrafi zmienić pogląd na świat. Pokazuje człowieka z dwóch stron - jako brutalnego pięściarza i człowieka o wielkim sercu.
Floyd z pewnością jest kontrowersyjną osobą, która lubi robić wkoło siebie szum. Podpalał banknoty przed kamerami, siedział  w więzieniu za pobicie żony. Jego ego jest ogromne. Wyłożył ściany w łazience skórą aligatora. Często zachowywał się jak głupi nastolatek, robił co chce, jak chce, gdzie chce i kiedy chce. Nie pobieram jego zachowania, z tej strony jest dla mnie idiotą, który zgubił gdzieś po drodze mózg. Bicie żony, skóra aligatora? Gruba przesada!
Jednak z drugiej strony siedzi sportowy Floyd, który jest uparty, dąży do celu za wszelką cenę i ciężko pracuje, aby osiągnąć sukces. Wierzy w siebie i ta wiara pozwala mu wszystko osiągnąć. Floyd, który mi zaimponował.

Jak widzicie, jest to człowiek, którego można kochać i nienawidzić, nic pomiędzy. Człowiek, który robi swoje, chociaż nie zawsze jest to słuszne. Dominator, brutal i jednocześnie bokser o wielkim sercu i oddaniu wobec swojej pasji.
Zachęcam was do przybliżenia sobie jego postaci, ponieważ jego życie jest interesujące.


Ocena: 8,5/10

Wydawnictwo:

Liczba stron: 384
Data wydania: 28.09.2016

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo SQN Wydawnictwo.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

16 komentarze:

 1. Kompletnie nie moje gusta czytelnicze :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za boksem więc raczej nie sięgnę po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w ogóle nie znam tego boksera. To raczej książka dla mojego męża.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poza kręgiem moich zainteresowań :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój chłopak lubi czytać takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zupełnie nie dla mnie, ale może będzie fajnym prezentem dla mojego przyjaciela ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Boks, WWE i inne sztuki walki czasami lubię sobie pooglądać, ale ta książka to kompletnie nie moje klimaty czytelnicze.
  Ściskam! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Boks uwielbiam oglądać, ale książki o sławnych ludziach zdecydowanie nie są w moim typie. Ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu. ;)

  Buziaki. ;**

  OdpowiedzUsuń