"Pax" - Sara Pennypacker

Pax został uratowany przez Petera z zimnej nory, w której skazany był na śmierć. Jego matka zaginęła, a rodzeństwo umarło. Został sam.
I wtedy pojawił się chłopiec, który zabrał ze sobą liska. Czteronożny przyjaciel od razu go pokochał swoim małym, lisim serduszkiem. Chciał dbać o niego i zapewnić mu bezpieczeństwo. Od tamtej pory byli nierozłączni, razem spędzali każdą chwilę. Wydawało się, że Pax i Peter trwale się połączyli.
Ale przyszedł nieoczekiwany moment, kiedy tych dwoje musiało się pożegnać. Ojciec chłopca wyjeżdżał na wojnę, a Peter trafił do dziadka, bez swojego liska. Został zmuszony do pozostawienia go w lesie, samego, zdanego na siebie, wychowanego wśród ludzi, nie potrafiącego polować.
Nie minęło wiele czasu, nie minął dzień u dziadka, gdy Petera dopadły wyrzuty sumienia. Tęsknił za swoim liskiem bardzo mocno.
Dwunastoletni chłopiec postanowił wyruszyć po swojego przyjaciela. Dzieliło go od niego 500 km. Planował przejść tę drogę pieszo.
Czy mu się uda? Czy Peter dotrze do swojego przyjaciela i go odzyska? Co stanie się z samotnym liskiem?

"Pax" to książka, która jest niesamowita, wzruszająca i piękna. Wyciska z czytelnika wszystkie łzy, jakie w sobie posiada, łamie serce, przekazuje wiele wspaniałych mądrości i pokazuje prawdziwą przyjaźń. Jest idealna dla dzieci, ponieważ uczy, jak być dobrym człowiekiem. Wpaja do głowy prawdziwe wartości, które powinien każdy znać - miłość, przyjaźń, odwagę.
Tak niesamowitej i mądrej książki już dawno nie czytałam.
Fabuła wyzwala u czytelnika mnóstwo głęboko ukrytych emocji. Nie brakuje smutku i łez. Pokazuje, że warto walczyć i dbać o przyjaciół, że najlepszym przyjacielem są zwierzęta, które mimo krzywd są oddane człowiekowi, bez względu ma wszystko.

Znalezione obrazy dla zapytania pax sara pennypacker

Niesamowite jest to, jak autorka prowadzi czytelnika przez książkę. Język Sary Pennypacker jest lekki, przyjemny i trafiający do serca. Sprawia, że już od pierwszych stron czujemy się zaintrygowani całą historią.
Narracja jest bardzo fajnie poprowadzona, czytamy książkę z perspektywy Petera, jak również Paxa. Daje to nam szeroki pogląd na emocje i myśli dwóch głównych bohaterów tej książki. Dzięki temu możemy wczuć się w książkę jeszcze bardziej i poczuć, jak przenika przez nas.
Całość dopełnia oprawa graficzna. Już sama okładka wiele obiecuje, a rysunki zawarte w środku sprawiają, że czytanie staje się przyjemniejsze i nadają książce wyjątkowego charakteru.

"Pax" to historia o wielkiej przyjaźni, miłości, wytrwałości, determinacji. Jest to idealna pozycja dla dzieci, jak i dorosłych. Z pewnością poruszy każde człowiecze serce, a zakończenie... ono będzie jednocześnie cieszyć i rozłamywać serce na pół.
Zachęcam was bardzo do poznania tej pozycji. Jeśli czytaliście "Małego Księcia" i wam się podobał, to ta pozycja jeszcze bardziej do was przemówi. Z całą pewnością warto dać ją dzieciom, które wyniosą z niej wiele wartości.

Ocena: 10/10

Wydawnictwo:
IUVI
Liczba stron: 296
Data wydania: 26.10.2016

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo IUVI.

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

28 komentarze:

 1. Coś czuję, że sięgnę po "Paxa". Nie dość, że książka zapowiada się ciekawie to jeszcze te przepiękne ilustracje... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest naprawdę warta sięgnięcia po nią, dlatego też zachęcam do niej :*

   Usuń
 2. Mam tę książkę w planach. Czytałam o niej tyle dobrych recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Same pozytywne recenzje widzę tej książki, a sprawia wrażenie takiej niepozornej ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niepozornie wygląda, ale środek jest genialny :D

   Usuń
 4. Maksymalną notę przyznałaś, to już kolejna tak dobra opinia o tej książce, którą czytam, a to o czymś świadczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna powieść, mądra i niezwykle wzruszająca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja od samego początku jestem do niej negatywnie nastawiona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow. Brzmi genialnie, chętnie sprawdzę, czy i na mnie zrobi takie wrażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaje się cudna, jednak ta wzmianka o "Małym Księciu" pod koniec mnie lekko odstraszyła :\ Nie lubię tej książki i nie widzę w niej drugiego dna. Niestety. Choć, Pox nadal mnie ciekawi :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij po nią, warto, różni się bardzo od Małego Księcia :)

   Usuń
 9. Chętnie kupię tę książkę i będę ją czytać razem ze swoim siostrzeńcem ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro tak zachwalasz to muszę się skusić choć boję się tych porównań do "Małego Księcia", bo z kolei ta do mnie kompletnie nie przemówiła

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę koniecznie sięgnąć po tę książkę. Tym bardziej, że autorka jest moją imienniczką ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Opis brzmi naprawdę dobrze i jest to kolejna bardzo pozytywna recenzja tej pozycji. Kiedyś na pewno się skuszę, ale obecnie do mnie niezbyt mocno przemawia, jednak prawdopodobnie sprezentuję ją siostrze na gwiazdkę ;)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ola aka Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawi mnie ta książka, bo ostatnio o niej głośno, jest bardzo reklamowana.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zauważyłam tę książkę kiedyś w księgarni i po przeczytaniu opisu, a także zdania, w którym pisało, że ta książka jest podobna do "Małego Księcia", którego kocham, już wiedziałam, że muszę mieć tę perełkę na swojej półce. ♥ Teraz tylko czekam na fundusze i lecę po "Pax"!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Niedługo ta książka wpadnie w moje łapki <3 Już się nie mogę doczekać! Bardzo dobra recenzja, z resztą jak i cały blog :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie przeczytałam "Paxa"... I nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam taki wyciskacz łez. Chyba nawet nigdy. Zapytam więc tylko o jedno: DLACZEGO :'( </3?! Moje serduszko jest złamane :(((!

  OdpowiedzUsuń