"Księga snów" - Nina George [PRZEDPREMIEROWO]

" Kolejnym progiem nadziei jest granica trzech miesięcy. Jeśli jego ukrywająca się dusza będzie nadal milczeć, wtedy zacznie się prawdziwa walka. "

Znalezione obrazy dla zapytania księga snów ninaJeden zły wybór. 
Niepewna przyszłość.
Trudy codziennego życia.
Niespełnione marzenia.
Trójka bohaterów, których drogi się krzyżują.


Trzech bohaterów - Henri, Eddie oraz Sam. Każdy z nich prowadzi swoje życie, które nie jest usłane różami. Mają swoje marzenia, pragnienia. Wyróżniają się, mają nietypowe charaktery oraz umiejętności. I nagle ich życia spotykają się w odległej krainie snów. Łączą się ze sobą, ich drogi się krzyżują, a granica między życiem, a śmiercią zaciera się. I chociaż dzieli ich różnica wiekowa, to w tym jednym miejscu nie ma ona znaczenia. Otrzymują drugą szansę na spełnienie swoich marzeń, przeżycia życia na nowo.

"Całuję ją. Koniuszek jej języka jest delikatny i ciepły. Obejmuję moją pannę młodą i szepczę jej do ucha, że znam miejsca na tym dzikim wybrzeżu, gdzie zobaczą nas tylko pikujące mewy. "

Sięgając po "Księgę snów", nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Niny George, które zdecydowanie uważam za owocne. Jak wiadomo, jest to ceniona autorka, która zadebiutowała swoją powieścią "Lawendowy pokój". Słyszałam o tej książce wiele dobrego, dlatego też postanowiłam poznać twórczość Niny.
Kiedy przeczytałam opis, wiedziałam, że "Księga snów" będzie lekturą niezapomnianą, pełną wzruszeń i wyjątkową. Nastawiałam się na historię, która da mi w kość. I moje przypuszczenia były słuszne. Autorka zapewniła mi emocjonalną karuzelę, której długo nie zapomnę.

Znalezione obrazy dla zapytania das traumbuch nina george

Zacznijmy od fabuły, która mnie zdecydowanie zachwyciła oraz zafascynowała. Jest nietuzinkowa, z sensem, pięknie przedstawiona i dopięta na ostatni guzik. Nina George miała wspaniały pomysł, który w idealny sposób przedstawiła. Wędrówka pomiędzy życiem a śmiercią jest nie do opisania. To, co podczas niej czułam jest po prostu fenomenalne. Trzeba poczuć to na własnej skórze, żeby zrozumieć. Podczas czytania poznajemy śmierć, tęsknotę, pragnienie, miłość, nienawiść. To, co się tutaj dzieje jest tak prawdziwe, że aż bolesne. Codziennie słyszymy o śmierci, niespełnionej miłości, porzuconych dzieciach, matkach wychowywujących samotnie dzieci, nieoczekiwanych przyjaźniach. Wszystko, co przedstawiła autorka jest realne, wstrząsające.
Emocji jest tutaj mnóstwo. Najmocniej wstrząsnęły mną uczucia Sama, chłopca, który mocno przeżywa brak ojca. Jego młodzieńcza miłość, zaangażowanie i dążenie do wyznaczonych celów zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Bo najgorzej czyta się o emocjach tych najmłodszych, to właśnie one wwiercają się w duszę najbardziej.
Poznawanie życia bohaterów jest niesamowicie ekscytujące. Wydarzenia, które mają miejsce w ich życiu zachwyciły, zaskoczyły, sprawiły, że czytając siedziałam jak na szpilkach. Czytałam z zapartym tchem.
Pióro autorki jest przyjemne, chociaż książka nie należy do tych najłatwiejszych. Warto usiąść w spokoju i skupić się w pełni na niej, odciąć się od wszystkiego i wkroczyć w świat trójki z pozoru normalnych ludzi.
Znalezione obrazy dla zapytania das traumbuch nina george
" Może się oszukuję, myśląc, że Maddie zanurzyła się głębiej tylko po to, by za chwilę do mnie wrócić. Chcę zobaczyć, jak jej spojrzenie się zmieni, kiedy spojrzy na mnie i po raz pierwszy mnie zobaczy.
Tak się boję, że nie polubi mnie tak jak ja ją.
Ale jeszcze bardziej boję się, że już nigdy nie otworzy oczu. "


"Księga snów" jest lekturą, na którą warto, a nawet należy zwrócić uwagę. Nie tylko wzrusza, ale także poucza i przekazuje wiele wspaniałych mądrości. Ona rozrywa duszę i rozbija serce czytelnika na milion drobnych kawałków. Dawno nie czytałam tak dobrej i dogłębnie wstrząsającej książki.
Gorąco was zachęcam do sięgnięcia po nią. Jest tego warta. A to, co przeżyjecie podczas wędrówki między życiem, a śmiercią na długo pozostanie w waszej pamięci.
Nina George jest autorką, która zasługuje na uznanie i docenienie.


Ocena: 10/10

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 400
Data wydania: 01.02.2017

Za możliwość przeczytana dziękuję bardzo Wydawnictwo Otwarte.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

18 komentarze:

 1. Na pewno nie jest to lektura dla mnie na teraz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w przyszłości po nią sięgniesz :D

   Usuń
 2. Nie słyszałam nic o tej autorce, a szkoda. Książka serio wydaje się być mega, więc chyba z dniem premiery ją kupię. Uwielbiam takie historie, więc tylko czytać <33333

  OdpowiedzUsuń
 3. OKLadka od razu przyciąga i fabuła też mnie ciekawi więc pewnie kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie jak powtarzam wszędzie, teraz mam ochotę bardziej na fantastykę, jednak po tę książkę jak nadarzy się okazja na pewno sięgnę <3 Fabuła o spełnianiu marzeń i snów <3 Rzadko sięgam po książki tego typu, ale jak już to robię to chcę taki, które czegoś uczą, zmuszają do przemyśleń, lub wzruszają. A ta się właśnie takowa wydaje :D Czuję, że będzie miodzio xD
  Buziole :*
  pomiedz-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam chęć na fantasy! Przypadek? Nie sądzę :D

   Usuń
 5. U mnie recenzja prawdopodobnie jutro. Książka również bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo wspaniałej recenzji, nie przekonałaś mnie. Nie przepadam za tą autorką, wcześniejsze spotkania z jej książkami nie były dla mnie udane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poprzednich nie czytałam, więc nie mogę się do nich odnieść :D

   Usuń
 7. Ta pozycja jest na liście moich planów czytelniczych na ten rok. Z chęcią ją poznam

  OdpowiedzUsuń
 8. Odkąd zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, mam na nią wielką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się bardzo ciekawie więc mam nadzieję że dane mi będzie ją przeczytać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń