"Najpiękniejsze Baśnie Andersena. Opowieści ze złotą wstążką" - Hans Christian Andersen

"Nawet gdy jesteśmy rozdzieleni, moje serce bije tylko dla ciebie!"

Znalezione obrazy dla zapytania najpiękniejsze baśnie andersena ze złotąHans Christian Andersen, to człowiek, którego wielu z nas bez wątpienia zna i docenia. Jego wielobarwne opowieści stały się podstawą wśród książek dla dzieci i chociaż minęło wiele lat, to nadal żyją.
Pamiętam dokładnie ten czas, gdy byłam mała, a w telewizji leciały na dobranockę bajki, które powstały na podstawie opowieści Andersena. Ogromnie cieszyłam się, gdy leciała kolejna. Zawsze zapierały mi dech w dziecięcej piersi, a ja z zaciekawieniem i fascynacją oglądałam je. Były przepiękne i niesamowite. Pokochałam wtedy tego człowieka całym sercem, za to, że stworzył takie dzieła.
I cóż, nie sięgałam dawno po jego bajki. Jednak w końcu to zmieniłam i jestem zachwycona.

"Najpiękniejsze Baśnie Andersena", to niesamowita i wyjątkowa książeczka, która zawiera aż trzynaście wspaniałych bajek:

"Dzielny ołowiany żołnierzyk" - bohaterem tej bajki jest mały, drewniany żołnierzyk, którego spotyka wiele przygód. Zakochany w tancerce postanawia do niej wrócić, po tym, jak wypadł przez okno. Jest zawzięty i ma obrany cel.
Jakie przygody spotkały żołnierzyka i czy zobaczył jeszcze swoją ukochaną tancerkę?

"Dzikie łabędzie" - to nietypowa historia rodzeństwa, które zostało zaklęte przez złą wiedźmę, a los uratowania braci spoczywa w rękach jednej dziewczyny, ich siostry.
Czy jej się uda? Czy chłopcy uwolnią się z łabędziego życia?

"Brzydkie kaczątko" - jest to historia małego łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę. Małe "kaczątko" było odrzucane z własnego podwórka przez wszystkich, ponieważ wyróżniało się. Brzydkie kaczątko nigdzie nie znajduje współczucia, każdy go odrzuca, aż do momentu, gdy wyrasta na pięknego łabędzia.

"Krzesiwo" - jedna z najpiękniejszych bajek Hansa Christiana Andersena opowiadająca o zaczarowanym krzesiwie, zakochanym żołnierzu i ślicznej królewnie oraz ich niezwykłej przygodzie."Mała syrenka" - to niesamowita opowieść o przygodach syrenki, która pragnie zostać człowiekiem, bowiem zakochała się w ludzkim księciu. Przedstawia piękną miłość, w której zakochani są w stanie wiele poświęcić.

"Calineczka" - Baśń opowiada o maleńkiej (nie większej od ludzkiego kciuka) dziewczynce, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę, którą spotyka mnóstwo przygód. Historia o nieszczęściu, a także szczęściu, które odnajduje się w miłości.

"Królowa śniegu" - historia dzieci, Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni, aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, a jego zachowanie i życie zmieniło się. Jest to niesamowita historia o sile przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wiele zła.

"Dziewczynka z zapałkami" - smutna i zarazem przecudowna Baśń, która opowiada o losach biednej dziewczynki, posiadającej jedynie zapałki."Latający kufer" - niebanalna historia opowiadając o bogatym, skąpym kupcu, który utracił swój majątek, a razem z nim przyjaciół i jedyną rzeczą, jaka mu pozostała, był stary kufer.

"Nowe szaty cesarza" - historia o cesarzu, którego interesowały wyłącznie jego stroje. Nie zważał na losy poddanych, był próżny, jednak los odwrócił się do niego.

"Księżniczka na ziarnku grochu" - niesamowita Baśń o miłości i szlachetnym urodzeniu, opowiadająca o księżniczce, która potrafiła wyczuć nawet maleńkie ziarnko grochu.

"Bałwan" - wyjątkowa historia Bałwana, który był niesamowicie inteligentny. W swoich rozmowach z psem porusza serce czytelnika i wywołuje smutek na twarzy.

"Słowik" - Baśń opowiadająca historię chińskiego cesarza i jego słowika, która niesie ze sobą niesamowite przesłania.

Każda  z nich niesie ze sobą ogromną moc, piękne przesłania i słowa, które zapadają w pamięć. I chociaż wydaje się, że to tylko zwykła książeczka dla dzieci, to jednak taka nie jest. Andersen jest człowiekiem, który w swoich bajkach przekazuje młodszym codzienne życie, powoli je w nie wprowadza. Każda jego historyjka jest przepiękna. Wszystkie są połączeniem smutku i szczęścia. W jednych dominuje pozytywna energia, natomiast inne nie kończą się szczęśliwe. Ale każda z nich ma w sobie coś, co porusza serce. Jestem pewna, że młodsi będą bawić się przy nich tak dobrze jak ja, a nawet i lepiej.
Zdecydowanie jestem za tym, że każdy człowiek, czy to dziecko, czy też dorosły, bez względu na wiek, powinien poznać twórczość Hansa Christiana Andersena. Jestem pewna, że każdemu spodoba się ona, nawet jeśli twierdzi, że będzie inaczej. Bo kto nie lubi bajek? A zwłaszcza tych Andersena?

Idealnym wykończeniem całości są przepiękne ilustracje tutaj zawarte. Praktycznie każda bajka ilustrowana jest przez innego ilustratora. Niektórzy z nich tworzyli do kilku bajek, inni do jednej, ale mimo wszystko całość jest naprawdę piękna i lepiej wydać tej książki nie można było. Na dodatkowy plus zasługuje twarda oprawa, którą dzieciom będzie zdecydowanie trudniej rozbroić.
Ocena: 10/10

Wydawnictwo:

Liczba stron: 128
Data wydania: 09.11.2016

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Zielona Sowa.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

10 komentarze:

 1. Ślicznie to wygląda, ale odkąd odkryłam oryginały, a nie opracowania to ich tak trochę "nie uznaje". Uwielbiam baśnie, ale właśnie w tej autorskiej wersji :) Choć wiadomo, te "lżejsze" wersje na pewno są lepsze dla młodszego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne bajki, które wspomina ze wzruszeniem :) Nadal bardzo lubię czytać bajki, już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała dzieci i wtedy takie wspólne czytanie... ohhh :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te bajki, często czytam je również swojemu siostrzeńcowi, ale to wydanie jakoś mnie nie przekonuje ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Baśnie zawsze znajdą miejsce w naszej domowej biblioteczce, magicznego zaczytania nigdy dość. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam baśnie Andersena i jak byłam szkrabem to po prostu się w nich zaczytywałam. Może warto je sobie odnowić na stare lata haha. ;)
  Buziaki. ;**

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio gdzieś widziałam bardzo ładne wydanie baśni i nawet się zastanawiałam czy nie warto zakupić sobie swój egzemplarz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna książka, ale raczej nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń