"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci." - Michael Kogge

Czy wiesz, że Jacob Kowalski pochodzi z Polski?
A czy zaskoczę cię, gdy stwierdzę, że nakrycie głowy Serafiny Picquery olśniewa każdego, kto na nią spojrzy?
Pragniesz poznać wiele szczegółów i zatopić się ponownie w świecie "Fantastycznych zwierząt"?
No to zapraszam!

Pierwszy przewodnik dotyczący "Fantastycznych zwierząt", który otrzymałam spodobał się mi bardzo. Fajnie było móc przenieść się ponownie do filmowego świata i poznać garść szczegółów.
Sięgnęłam więc zatem po kolejny przewodnik, tym razem opowiadający o postaciach.
Odbyłam fantastyczną przygodę. Poznałam pochodzenie bohaterów, ich zdolności, ulubione ubrania. Była to miła odskocznia od ciężkich lektur. Czytało się bardzo przyjemnie.


Jeśli chodzi o porównanie tego przewodnika z poprzednim, który czytałam, moim zdaniem "Galeria postaci" wypadła słabiej niż "Magiczny przewodnik po filmie".
"Galeria postaci" jest miłym dodatkiem, aczkolwiek nie wszystkich bohaterów z filmu obdarzyłam sympatią i też niekoniecznie miałam ochotę na zgłębianie wiedzy o nich. Nie polubiłam chociażby Persiwala Gravesa, toteż informacje o nim są dla mnie zbędne. Ale oczywiście to tylko moje zdanie, ja go nie lubię, ale inni już tak. Fajnie jest móc przypomnieć sobie ważne szczegóły z filmu, czy też poznać nowe, ale jest to zdecydowanie książka na raz.


Przewodnik nie zawiera w sobie sporej ilości tekstu. Jest bardzo dużo zdjęć, do których dołączone są najważniejsze szczegóły. Nie ma tego wiele, więc spokojnie godzina czasu wystarcza na przeczytanie.
Jest to idealna pozycja dla każdego fana "Fantastycznych zwierząt", a także dla młodszych odbiorców, którzy niekoniecznie lubią obszerne książki. Czas spędzony przy przewodniku z pewnością nie będzie zmarnowany.
Każdy z bohaterów posiada ubranie oraz przedmioty osobistego użytku, o których będziecie mogli dowiedzieć się z przewodnika. Wielu z nich posiada również specjalne umiejętności i wyjątkowe cechy charakteru.


Ogromnym plusem jest wydanie. "Galeria postaci" posiada twardą oprawą, która jest zdecydowanie atutem, a także mnóstwo fotografii, które zauroczyły mnie. Największe wrażenie wywarły na mnie końcowe materiały graficzne. Podoba się mi sposób, w jaki zostało wszystko przedstawione.


"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci." jest gratką dla każdego, kto uwielbia film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Przewodnik jest bogaty w ilustracje, które cieszą oko. Dzięki niemu możemy poznać Newta, Tine, Queenie oraz wielu innych bohaterów.  Dodatkowym plusem jest możliwość bliższego poznania Obskurusa, który objawia się poprzez niszczycielskie działania. Końcowe materiały graficzne z pewnością spodobają się wam. Ja jestem zadowolona z możliwości poznania ważnych informacji.

Ocena: 8/10

Wydawnictwo:

Liczba stron: 144
Data wydania: 18.11.2016

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo MediaRodzina.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. Nie widziałam jeszcze filmu, ale ogólnie jestem na "tak" jeśli chodzi o wchodzenie głębiej w ten świat :-) Mam tak jak wiele innych osób niedosyt po Harrym Potterze :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś zainwestuję w oba przewodniki, bo jestem bardzo ciekawa wszystkich szczegółów, ale jak na razie muszę trochę przystopować z zakupami książek. Zwłaszcza, że czekają już na mnie te książeczki ze świata Harry'ego Pottera, a mało to one nie kosztują :D Niemniej jednak zapisuje sobie oba przewodniki na liście.

  Pozdrawiam! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, a podręczniki z HP są cudne <3

   Usuń