"Magiczne istoty" - Simon Holland

"Strzeż się wróżek, które mogą zesłać nieszczęście, przyprawić o nocne koszmary albo zepsuć żywność, i gniewnych olbrzymów, zdolnych rzeźbić doliny i ciskać górami."

Czy kochacie fantastykę? 
Czy uwielbiacie magiczne istoty?
Czy boicie się pradawnych stworzeń?
A może chcecie z nimi walczyć?
Mam dla was fantastyczną radę! Strzeżcie się albo zgłębiajcie wiedzę o magicznych istotach, bowiem potwory istnieją naprawdę!

Magiczne istoty potrafią zaskoczyć. Ich piękno oraz umiejętności wywierają ogromne wrażenie. Jednak gdzieś w podświadomości nasz szósty zmysł ostrzega nas przed nimi. Niektóre są dobre, inne uwielbiają płatać figle, ale są też takie, których powinniśmy unikać.
Czy intrygują was Feniksy? Może jednak kochacie elfy?  A co wiecie o trollach? Czy sądzicie, że jednorożce są łagodnymi istotami? Chcecie poznać wiele magicznych stworzeń? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę "Magiczne istoty".

"Przygotuj się na zauroczenie, strach i zdumienie - a wszystko to naraz, gdy już ośmielisz się wkroczyć do tego urzekającego świata"Jestem zauroczona, zakochana i spełniona jako miłośnik fantastyki! Ta magiczna książka jest rewelacyjna i zdecydowanie każdy kto uwielbia fantastykę powinien zaopatrzyć się w nią. Możliwość poznania tych wszystkich istot okazała się niesamowitą przygodą. Informacje jakie posiadałam zdecydowanie przydadzą się mi. Moja wyobraźnia została pobudzona, a nowa wiedza zostanie wykorzystana przeze mnie podczas obrony przed złymi stworzeniami.
Te wszystkie smoki, centaury, jednorożce, gryfy skradły moje serce już od samego początku. I chociaż powinnam lękać się, to jednak moje serce należy do nich.

"Magiczne istoty" dały mi możliwość poznania takich stworzeń jak:
- Feniks,
- Olbrzymy,
- Przerażające olbrzymy,
- Harpie,
- Jednorożce,
- Centaury,
- Bazyliszek,
- Trolle,
- Mieszkańcy mórz (Margyr, Selkie, Ningyo),
- Smoki,
- Wilkołaki,
- Chimera,
- Sfinks,
- Cerber,
- Straszliwi strażnicy,
- Gryf,
- Pegaz,
- Elfy.Wyobrażacie sobie te wszystkie stworzenia w jednej książce?! Nie mogę wyjść za zachwytu! A dodatkowym atutem są umieszczone w niej genialne tajniki obrony przed wilkołakami. Już nic nie jest mi straszne! Mogłam również poznać magiczne zwroty, a także zaklęcia i elfie sztuczki. Teraz już wiem, że za wszystkimi moimi straszliwymi koszmarami oraz poplątanymi włosami z rana stoją elfy, które uwielbiają psocić i robić "elfie loki". 
Nawet smoki nie są mi już straszne, wiem że ich smoczy ogień mogę zagasić na jeden sposób, ogniem ziemskim. Odkąd zgłębiłam wiedzę pochodzącą z "Magicznych istot" jestem bezpieczna. Teraz to ja rozpocznę polowanie, będę wilkiem, a nie owcą.Książka jest zdecydowanie rewelacyjna. Umieszczone w niej szczegóły na temat przeróżnych stworzeń są gratką dla fantastykoholików. Ja rozpływam się z zachwytu. Ogromnym zaskoczeniem były informacje chociażby o Selkie, których wcześniej nie spotkałam w żadnych książkach. Dodatkowym plusem są przewspaniałe ilustracje, które możemy znaleźć na każdej stronie książki. Każda z nich jest idealnym uzupełnieniem informacji. Oczywiście część informacji jest mi już znana z wielu innych książek, ale pozyskałam także dodatkową wiedzę.
Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić was do sięgnięcia po "Magiczne istoty". Gwarantuję wam, że spędzicie miło czas podczas pozyskiwania wiedzy ze świata fantasy. Ta książka jest zdecydowanie rewelacyjna. Magiczna aura weźmie was w swoje szpony, zachwyci i na zawsze pozostanie waszą miłością. Po tej książce pokochacie fantastykę jeszcze bardziej.Ocena: 10/10

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Galeria Książki
Liczba stron: 48
Data wydania: 09.11.2016

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Galeria Książki.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

8 komentarze:

 1. Jejku, ta książka po prostu pięknie wygląda. Idealna na prezent zwłaszcza <3 Tego typu książki wybieram na prezenty, gdy nie wiem, co dana osoba chce, a wiem, że lubi książki z danej dziedziny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To rzeczywiście prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, nie, nie kompletnie nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę od jakiegoś czasu posiadam na półce, ale jeszcze nie miałam przyjemności jej przeczytania. Chociaż niezmiernie mnie ciekawi, tyle że nie chcę jej czytać, bo drugi raz nie będzie mi dane zobaczyć takich cudnych ilustracji "po raz pierwszy". Dlatego myślę, że książka jeszcze chwilkę na mnie poczeka :'D
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń