"Ślad przeznaczenia" - Agnieszka Monika Polak

Marzenia są siłą człowieka, która napędza do działania.
Los uwielbia płatać figle.
Nasze przeznaczenie zapisane jest w gwiazdach.

"Ludzie nie spotykają się ze sobą przypadkiem, a nawet jeżeli im się wydaje, że tak jest, to i tak są w błędzie. Każde spotkanie coś ze sobą niesie i następuje w ściśle określonym - nazwijmy go - odpowiednim czasie."

Monika Bliska, główna bohaterka książki jest kobietą, która zawzięcie dąży do wyznaczonych celów. Niedawno pojawiła się na rynku wydawniczym wraz ze swoją powieścią. Przed nią stoi długa droga promocyjna i wiele przygód. Właśnie rozpoczęła swoje spotkania autorskie, które mają jej pomóc w dotarciu do większego grona odbiorców. Jej spotkania opisane są na kartach "Śladu przeznaczenia", a więc otrzymujemy książkę w książce i niecodzienną historię. Dodatkowo całość historii Moniki okraszona jest emocjami, wspomnieniami, opowieściami, a także niepowtarzalnym klimatem. Nie brakuje tutaj ciepłej, rodzinnej atmosfery.

Podczas czytania historii życia Moniki z biegiem czasu dostrzegamy zmiany, jakie w niej zachodzą. Bohaterka stopniowo zamienia się w kobietę, która jest niesamowicie inteligentna, a co najważniejsze, powoli zauważa swoją kobiecą stronę.
Monika zaczyna dostrzegać uroki życia, a także przeciwności losu, na które nie mamy wpływu. Zaczyna akceptować wszystko, tym samym przekazując nam swoją historią wiele wspaniałych mądrości.

"Wszystko zawsze przychodzi w odpowiednim momencie, ale nie zawsze jest to ten przez nas wybrany."


Jeśli pragniesz poznać szczerą do bólu historię, która ocieka mądrościami, to „Ślad przeznaczenia” jest idealną pozycją. Marzenia, bolesne wspomnienia, a także nadzieja, sprawią że pokochasz tę powieść. Autorka pokaże ci, że marzenia są siłą człowieka i dzięki nim można osiągnąć wielki sukces.
Książka napisana jest barwnym językiem, który zachęca do czytania już od pierwszych stron. Ogromna gama emocji występująca w powieści wywiera wrażenie.  Bolesna przeszłość, słodkie wspomnienia z dzieciństwa, a także trudy teraźniejszości nadają książce swojskiego klimatu i odzwierciedlają codzienne życie. Obok książki nie można przejść obojętnie.

"Ślad przeznaczenia" to prosto napisana książka, która zawiera w sobie życie autorki, opiera się na jej przeżyciach i doświadczeniach. Agnieszka Monika Polak w sposób najbardziej zrozumiały pokazuje czytelnikom życie, tym samym rozwiewając nasze wątpliwości w wielu sytuacjach. Autorka przedstawiła historię pełną emocji, a także pokazała, że warto dążyć do celów, które sobie postawimy. Należy walczyć o swoje marzenia.
Każda kolejna strona książki, to niesamowite przeżycia, ogromna ilość szczerości oraz niezapomnianej historii. Jest to zdecydowanie lektura na jeden wieczór, którą pochłania się bardzo szybko. Cała historia pokazuje, że warto marzyć i spełniać swoje zamierzone cele.

"Życie to nieustająca podróż, która kształci, poszerza horyzonty, doświadcza, rozwija."

Dodatkowo na okładce powieści możecie zobaczyć mój patronat, a także rekomendację.

Ocena: 8/10

Wydawnictwo:
Liczba stron: 304
Data wydania: 05.05.2017

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Czarna Kawa.


  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

7 komentarze:

 1. Okładki tej serii mnie zauroczyły, ale sama historia również wydaje się być godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że historia mogłaby mnie wciągnąć. Lubię dobre powieści obyczajowe i chętnie się przekonam, czy ta taka jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoja recenzja skusiła mnie do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo lubię czytać książki polskich autorów, jednak jestem ciekawa tej powieści. Jeśli jest to książka na jeden wieczór, to na pewno pochłania całkowicie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanowię się nad nią :) na razie potrzebuję jakiegoś dobrego horroru :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz o niej słyszę, ale czuję się zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podoba mi się ten cytat, który dodałaś na początek recenzji ;)
  Rzadko sięgam po polskich autorów, ale może kiedyś to zmienię.

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń