"Dalekie podróże z Bliską" - Agnieszka Monika Polak

"Nie ma rzeczy niemożliwych.
Tylko najtrudniej przebić się
przez mur własnych ograniczeń."

Powracamy do historii i przygód Moniki Bliskiej. Tym razem podróżujemy z główną bohaterką, poznajemy wiele ciekawych miejsc, a także zagłębiamy się coraz bardziej w życie Moniki.
Podczas licznych podróży zaczynamy pojmować sens istnienia, a także spajając się w główną bohaterką w jedność - spełniamy marzenia, inspirujemy drugiego człowieka, tym samym czerpiąc wiele mądrości.
Przez całą podróż z Bliską poznajemy rozwój człowieka, dojrzewanie emocjonalne, otwieranie się na świat, a także akceptowanie odmienności. Bohaterka ma bardzo ciekawy pogląd na życie, stara się patrzeć na świat z różnych perspektyw i nie trzyma się twardo utartych schematów.

Historia przedstawione przez autorkę od pierwsze, aż do ostatniej strony ocieka emocjami, które wywierają ogromne wrażenie na czytelniku. Autorka w umiejętny sposób przedstawia życie, wyciąga wnioski z popełnianych błędów, a także kieruje czytelnikiem emocjonalnie.
Kiedy tylko zacznie się czytać historię Moniki Bliskiej, przepada się od razu. Pióro autorki przyciąga jak magnes, a barwny i bogaty język nadają treści charakteru. Autorka nakreśla wszystko bardzo dokładnie, przedstawia świat widziany swoimi oczami w idealny sposób, tym samym pomagając czytelnikowi wyobrazić sobie wszystko, co widziała.

"Emocja, której nie chcemy przyjąć, wypierając ją, daje poczucie traumy.
Nie ma dobrych czy złych uczuć, wszystkie są po to, by je czuć i przeżyć."


Książka nie należy do łatwych w zrozumieniu, chociaż piórko autorki jest lekki i przyjemne w odbiorze. Dla każdego czytelnika niesie ona ze sobą wiele przemyśleń i jestem przekonana, że każdy, kto po nią sięgnie, zacznie patrzeć na świat inaczej.
Jeśli miałabym nazwać tę książkę jednym słowem, to postawiłabym na słowo "uniwersalna". Uważam tak, ponieważ czytając ją, zatapiamy się w przedstawionym świecie, odbierając książkę inaczej. Każdy czytelnik wyniesie z historii inne przemyślenia i mądrości. Dla jednych będą to pozytywne cechy, inni mogą uważać, że autorka nie ma racji, ale jedno jest pewne - chociaż nie będziecie zgadzać się z autorką, to spojrzycie na świat inaczej, zaczniecie dążyć do postawionych celów i spojrzycie na wszystko pod innym kątem.
W zależności od tego, ile odbiorca ma lat, będzie widział świat Bliskiej inaczej, po swojemu, w ciekawy sposób.

Autorka ponownie zabiera nas w ciekawą podróż pełną marzeń. Historia Moniki jest przepełniona mądrościami oraz humorem, ale nie brakuje w niej także momentów wzruszeń. Od samego początku bije z niej ogrom emocji.
Jeżeli jesteś marzycielami i lubicie osiągać zamierzone cele, które wyznaczyliście sobie w życiu, to zapewniam was, że utożsamicie się z główną bohaterkę powieści. Monika zabierze was w podróż przepełnioną marzeniami oraz humorem.

"Najistotniejszymi momentami w naszym życiu są trudne chwile."

Dodatkowo na okładce powieści możecie zobaczyć mój patronat, a także rekomendację.

Ocena: 8/10

Wydawnictwo:
Liczba stron: 328
Data wydania: 05.05.2017

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Czarna Kawa.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

2 komentarze:

  1. Nie czytałam nic tej pisarki, a po twojej recenzji widzę, że książka wydaje się być całkiem ciekawa ;) więc w wolnej chwili chętnie zabiorę się za czytanie jej ;)
    Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń