"Wielka księga robali" - Yuval Zommer

Co kiedy w waszym dziecku obudzi się mały entomolog? Większość książeczek o samochodach, księżniczkach czy nawet siusiakach nie zaspokoi ich robaczych aspiracji. I tak właśnie prezentuję wam książkę o tym raczej średnio lubianym zoologicznym królestwie. Twoje dziecko zadaje ci pytania o barwne motyle, dlaczego pająki mają tyle nóżek albo dlaczego dżdżownica idzie leżąc? Z czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję dla ciekawskich świata insektów dzieci.

Książeczka wędrowała ze mną w trakcie moich stowarzyszeniowych wypadów do bibliotek. Dzieci były zachwycone tematem ( o_O ), miały mnóstwo pytań i z zaciekawieniem zagłębiały się w świat mrówek, ślimaków czy modliszek. Któż z nas nie łapał motyli, wykopywał dżdżownic czy hodował muchy budując im domki (serio? Tylko ja byłam taką dziwną dziewczynką?). Teraz możecie razem z dzieckiem prześledzić strony tej pozycji i poszukać ukrytych muszek, ponieważ książka nie tylko uczy i przekazuje nam niuanse z „robaczego królestwa”, ale także pozwala nam na zabawę z dzieckiem.

Wielka księga robali jest naprawdę wielka. Format książki jest bardzo niestandardowy, co może wydawać się nieporęczne dla mniejszego dziecka i raczej nie jest pozycją, którą zabierzemy na wycieczkę na pobliską łączkę. Jako „atlas” do analizowania w domu jest genialny. Okraszona pięknymi ilustracjami autora nawet nam dorosłym daje sporo zabawy i cieszy oko.

Jest podzielona na sekcje. W każdej z nich poznajemy inne rodzaje robaczków, jak również ich systematykę czy cykle rozwojowe. Na końcu znajduje się indeks ułatwiający odszukiwanie konkretnych zagadnień w tej 64 stronicowej książeczce.
Bardzo pięknie wydana, jednak sądzę, że rodziców może odstraszać cena. Musimy zwrócić jednak uwagę na to, że posiada twardą, dość solidną okładkę oraz grube, kredowe kartki.

Wielka księga robali jest książką nie tylko z misją edukacyjną, ale też masą zadań dla naszych podopiecznych. Dlatego spędzając czas na odkrywaniu z dzieckiem świata insektów dobrze się z nim bawimy. Serdecznie polecam książkę która da wam odpowiedzi na wiele pytań dotyczących robali.

Żaden robal nie ucierpiał podczas pisania tej recenzji.


OCENA 10/10Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu WILGA.~Katarzyna Matlak

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Publikowanie komentarza