Zakładki do książek - 5 zalet oczami czytelnika. Zakładki do druku.

Miłośnicy książek nie potrafią się bez nich obejść.Czasami są zupełnie niepozorne, innym razem pełnią zdecydowanie funkcję ozdobną.O czym mowa?  Zakładki ułatwiają i umilają lekturę. To dzięki nim jesteśmy w stanie zaznaczyć miejsce czytania i powrócić do niego bezproblemowo po upływie czasu. Chociaż z perspektywy czytelnika muszę przyznać, że nie są one niezastąpione. A właściwie, że nie zawsze przyjmują taką formę jakiej moglibyśmy się po nich spodziewać.

Podpytując dziewczyny z naszego portalu okazało się, że  zakładki cieszą się sporym powodzeniem w naszym gronie. Korzystamy zarówno z tych gotowych, nierzadko dołączonych do książek ale w wolnej chwili tworzymy również swoje wersje. Ochota na czytanie może nas jednak zastać w różnych okolicznościach i nie zawsze mamy pod ręką ten wynalazek. Wtedy równie dobrze sprawdza się w tej roli chociażby paragon. 


Dlaczego zakładki do książek są takie fajne?


1.Można je kolekcjonować.
 Zajmują mało miejsca , więc bez obaw na takie hobby mogą sobie pozwolić nawet właściciele ciasnych mieszkanek. Ich różnorodność sprawia, że nie sposób się nimi znudzić.

2. Przybierają nieoczywiste formy. 
Zakładka to nie  tylko kawałek papieru. Bardzo często można spotkać te wykonane z metalu lub hand made np. na szydełku. Tym samym mogą równie dobrze  służyć jako elementy ozdobne lub zabawki.

3. Ułatwiają czytanie.
Chyba każdy chociaż raz zapomniał w którym miejscu czyta... Ja tak miałam. I wiem jakie męczące są poszukiwania odpowiedniej strony.

4. Pomagają dbać o książki.
Nic mnie tak nie boli jak widok zagiętych rogów. Nawet nie dopuszczam myśli, że coś tak strasznego mogłoby dotknąć moje książki. Niestety bardzo często w tych wypożyczonych z biblioteki trafiam na taką  " metodę" zaznaczania stron. Aż boli!

5.Można je wykonać samemu.
Nic tak nie cieszy jak samodzielna praca. W sieci aż roi się od pomysłów na samodzielne wykonanie zakładek. Na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. 

Pomyślałam sobie jednak, że nie każdy ma czas  na samodzielną pracę. Tym samym postanowiłam stworzyć dla Was kilka zakładek do druku. Każda z nich wykonana została w wysokiej jakości i dostosowana do druku. Osobiście polecam ustawić w drukarce format 13 x 18 cm.  Dla wygody i swojej i Waszej, a także w celu uniknięcia pogorszenia jakości pobrać można je z wirtualnego dysku. Zakładki zostały stworzone do użytku prywatnego, nie na sprzedaż. Będzie mi miło jeśli pochwalicie się pod postem ich wykorzystaniem. Podpowiedzcie też czy podoba Wam się takie freebies i czy chcecie w przyszłości znaleźć coś podobnego ?

Zakładki do książek do druku - pojedyncze
                

    Dmuchawiec  /   Magic       /  Sweet dreams

 
Zakładki do książek  do druku - podwójne.

 
                

                                              Dmuchawce    /      Magic     /        Sweet dreams 


Polecam drukowanie na papierze fotograficznym lub takim o większej gramaturze. Zakładki podwójne (tył/przód) chciałam utrzymać w podobnej stylistyce przy jednoczesnym zachowaniu ich indywidualności. Wystarczy je wydrukować , zagiąć i skleić ;) 
* Zakładki mojego autorstwa z wykorzystaniem darmowych i ogólnodostępnych czcionek i pędzli.


Miłego użytkowania! 

                                                                                                     ~Mariola Mazur

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. Te wykonane samemu czasem mają bardzo fajne formy dla oka :)
  Obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie paragon czy miękkie zakładki robione np. na szydełku nie wchodzą w grę - muszą być trochę sztywniejsze, bo pomagają mi też czytać i zapobiegają zlewaniu się tekstu, gdy mam zmęczone oczy ;) PS. ten dmuchawiec jest rewelacyjny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakładki są bardzo praktyczne. Poza tym uwielbiam je kolekcjonować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie ładne zakładki do książek. :)

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń