Alfabet aktywnie - Praca zbiorowa

Nauka literek u dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, bywa czasami trudna. Panie przedszkolanki zdarzają się być wymagające, więc każdy sukces dziecka jest dla nas „małym sylwestrem”.
Alfabet aktywnie to książka, która uczy liter i głosek w bardzo przystępny sposób. Otrzymujemy więc połączenie kolorowanki i kreatywnego zeszytu do wykonywania ćwiczeń. To pierwszy elementarz dziecka wprowadzający go w świat ćwiczeń motorycznych i pobudzających kreatywność.

Podzielona na sekcje książeczka, rożnymi zadaniami zachęca dziecko do zapoznania się z konkretnymi literkami, które ukazane są graficznie. Wyglądem przypominają zwierzątka, znane niektórym dzieciom ze stacji TVP ABC, co jest bardzo przystępne i przy okazji pozwala na poznanie fauny i zachowań niektórych zwierząt. Zadania są proste i zrozumiałe, a także zapoznają dziecko z zasadami naszego języka. Zabawne wierszyki pobudzą pamięć pociechy, a i sami możemy dowiedzieć się paru ciekawostek. 132 strony oferują naprawdę dużą porcję wiedzy. Znajdziecie tutaj rysowanie szlaczków, odnajdowanie podobieństw i różnic, liczenie, a także wstawianie w obrazki swoich kreatywnych dzieł.
Twarda, solidna okładka i duży format, sprawiają, że książeczka nie rozpadnie się w czasie zabaw (bo wszyscy wiemy, że dzieci potrafią korzystać z rzeczy nie zawsze zgodnie z ich przeznaczeniem), duże oznacza w języku dzieci również – „fajne”, więc pozycja nadaje się idealnie na prezent dla przedszkolaka.

Kolorowanek nigdy dość, dlatego polecam ją wielu mamom, przygotowującym swoje dzieci do wkroczenia w świat nauki abecadła. Ta kolorowanka, pozwoli na zabawę nauką i nie znudzi się dziecku za szybko. 

OCENA 10/10


Dziękuję za możliwość puszczenia jej w świat dzieci i dostarczeniu im masy zabawy Wydawnictwu Edipresse.

~Katarzyna Matlak

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Publikowanie komentarza