"Dwoje" - Anna Górecka, Andrzej Kopacki

Źródło
Nigdy nie byłam przekonana do książek pisanych w duecie. Zawsze towarzyszyły mi obawy, po których czułam niesmak. W takim układzie zawsze, któraś ze stron może stracić rytm, co za skutkuję totalną składniową katastrofą. Jednak nagle nastąpił przełom sięgnęłam na początek po doskonałe połączenie "Miłość niczyja", a następnie "Klątwa przeznaczenia" teraz nastał czas na "dwoje". To powieść w pełnej klasie idealna, wpasowująca się w każdym calu. Dziwi mnie fakt, że to debiut, genialny debiut ze smakiem, nad którym warto uchylić czoła. Polscy autorzy zaskarbiają sobie coraz większe uznania w mojej osobie, a ja na pewno nie raz sięgnę po ich twórczość. 

Dwoje, to nie przypadek. On i ona. Kobieta i mężczyzna. Pożądanie i namiętność. Ogień i woda. Połączenie najdoskonalszych smaków. Luna i Heliodor same imiona wskazujące już na różnorodność, oryginalność. Dojrzali, pełni życiowych doświadczeń dają się ponieść namiętności. Oboje czują kłębiące się emocje i pożądanie. Jednak wszystko uwalnia się stopniowo dając przepustkę uczuciu, które nieśpiesznie rozkwita płatek, po płatku by w końcu dać czas cielesności. Serce rozpoczyna dyktować stosowne warunki, podczas gdy rozum wyłącza się całkowicie. Losy tej gorącej pary są, jak taniec, bliskość ciał powoduje wypieki na twarzy - szybciej i szybciej aż w końcu następuję zadyszka, którą zastępuje ponowne uniesienie. Luna i Heliodor powoli poznają się wzajemnie, centymetr po centymetrze poznają swoje ciała pragnąc znać je na pamięć. To istny teatr, wykreowane postacie, a my wierni widzowie przeżywamy każdą chwilę, wdech i wydech. 

"Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach. Nie przegap tego najpiękniejszego."

Luna to antykwariuszka, a Heliodor niespełniony aktor. Dwie odmienne osobowości, dwa odmienne światy. Dwoje - symboliczne znaczenie. Całość została podzielona na części - cztery pory roku. Świetnym pomysłem jest wprowadzenie listownej formy dzięki niej poznajemy wewnętrzne myśli, dialogi adresata. 

Źródło

Na ogromne uznanie zasługuje styl w jakim została napisana książka. Przystwarza nam prawdziwy rollercoaster uczuć.  Dodatkowo narracja wprawia nas w doskonały odbiór i przyjemne chwilę z lekturą. O jej doskonałości przekona się każdy, kto sięgnie po nią i da porwać się w świat namiętności. To zdecydowanie debiut godny wysokich miejsc w rankingach. Lektura dla par z długim dystansem, dojrzała, intymna i ogromnie subtelna. Polecam serdecznie. 

Źródło

Za książkę dziękuję księgarni PanTomasz.


Patrycja Łazowska
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Fakt, że ostatnio polscy autorzy nie boją się pisać i można zauważyć mnogość polskich książek w dobrym wydaniu. "Dwoje" wydaje się potwierdzać tę tezę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę po tę pozycję

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam recenzję Moniki Ochędowskiej "Niejebalni", w punkt.

  OdpowiedzUsuń