"Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy"

Źródło
Po raz kolejny mogłam powrócić do czasów wczesnoszkolnych dzięki książce otrzymanej z wydawnictwa Edipresse. Po zapoznaniu się z książeczką od razu oddałam ją bratankowi, na którego twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Od razu zauważyłam, że przypadła mu do gustu, a zawarte w niej zadania oraz zabawy stanowią uprzyjemnienie czasu. Poziom zawarty w książeczce jest przeciętny i nie stanowi problemu dzieci uczą się z nią chętnie. 

Główny bohater lew Eryk to także postać z bajki na kanale MiniMini+. Najmłodsi mogą go nie tylko oglądać i śledzić wiele przygód, ale także uczyć się i bawić. Pomaga im w wielu trudnościach. Twarda oprawa książki to doskonała alternatywa by zabrać ją ze sobą w plecaczku do szkoły lub w inne miejsce pobytu dziecka. Piękne, kolorowe wydania cieszy oczy i zachęca do zabawy. 
W książce Eryk mierzy się z wieloma trudnościami. Ma do przejścia wiele sytuacji, m.in wizyta u fryzjera czy spotkanie na basenie. Ta na oko nie pozorna książka pomaga dzieciom przezwyciężyć strach przed nieznanym. Dzięki rodzicom staje się on bardziej odważny, ponieważ na wiele sposobów starają się wytłumaczyć synowi jego brak uzasadnionych przyczyn bolączek. 
To zdecydowanie mądra książka, z jaką powinno spotkać się każde dziecko. 

Moja ocena: 8/10

Za możliwość poznania tej książki bardzo dziękuję SwobodaPR

http://www.swobodapr.pl/

Patrycja Łazowska

Udostępnij w Google Plus

About Molinka książkowa

BookParadise to portal stworzony z myślą o ludziach, którzy uwielbiają literacki świat, a także ochoczo spędzają czas grając w gry lub rozkoszują się oglądając filmy. U nas znajdziecie mnóstwo recenzji, ciekawe i kreatywne konkursy, a także wiele artykułów i ciekawostek. Portal tworzą wspaniali ludzie, którzy wkładają w swoją pracę mnóstwo pasji oraz energii.
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz