"Kraina baśni"

"Zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy baśni. Czekają tu na was wspaniałe przygody, magiczne zaklęcia i niezwykli bohaterowie."

Baśnie to najczęściej pierwsze książki, z jakimi mają styczność najmniejsze dzieci. Często takie książki posiadają duży tekst podzielony na małe fragmenty. Głównym motywem każdej strony są cudowne obrazki przyjemne dla par oczu każdego najmłodszego czytelnika. Wyglądają tak, jakby zostały namalowane. Na każdej karcie podczas czytania odkrywałam cudowne opowieści, bajki, które poznać mogłam wcześniej w zupełnie innej formie. .

Sięgając po tę dużą i grubą baśń dzieci odnajdą wiele historii m.in "Czerwony Kapturek", "Brzydkie kaczątko", "Jaś i Małgosia" oraz wiele, wiele innych. Mimo krótkiej formy zawierają przyjemny zrozumiały tekst oraz  najważniejsze przesłania. Duży i kolorowe obrazki to ułatwienie dla tych dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać, a już chcą opowiadać historie rodzicom czy młodszemu rodzeństwu. 

Książka wydana została w twardej oprawie, jednak zaopatrzono ją w miękkie opierzenie, które nie sprawi krzywdy pociechą. Wytrzymałe na wszelkie sposoby użycia. Mimo swojej objętości nie należy do najcięższych książek dzięki czemu bez problemu każde dziecko ją utrzyma. 

Takie wydanie jest jak najbardziej godne polecenia. Mimo, że nie ma dzieci na pewno pokaże ją bratanką czy siostrzeńcowi by mogli się cieszyć pięknem bajek, a ich świat stał się kolorowym. Bajki pozwalają na poszerzanie wyobraźni oraz jej horyzontów. Zamiast telewizora czy komputera dziecko śmiało powinno sięgać własnie po taką książeczkę. Każda z baśni kryje w sobie ogrom refleksji, mądrych myśli dzięki temu, że są ukryte najmłodsi nie świadomie uczą się i bawią.


"Kraina baśni" to gwarancja miłych chwil dla całej rodziny, ja sama sięgnęłam po nią by przypomnieć sobie chwilę gdy sama mogłam je poznać. Przed oczami znów miałam swój pokój kilkanaście dobrych lat temu. Polecam gorąco. 


Moja ocena: 9/10

Za książkę dziękuję wydawnictwu Wilga

Patrycja Łazowska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Publikowanie komentarza