Książki na wakacje                Oczywiście, nikogo tutaj nie zaskoczę, że w końcu możemy cieszyć się wakacjami. Wiem, że to już trochę ponad tydzień, jednak jako studentka dopiero teraz mogę powiedzieć, że wakacje rozpoczęły się w pełni. A jak wolne, to czas na plany czytelnicze. Wakacyjny TBR kojarzy mi się raczej z pozycjami z latem w tle, lekkie, przyjemne historie, w których możemy zagłębić się, leżąc na hamaku i sącząc zimne napoje. Jednakże dziś spojrzymy na ten temat z trochę innej strony. Czas nadrobić te pozycje, które chcieliśmy przeczytać w ostatnim czasie, ale niestety, obowiązki nie dawały takiej możliwości. 

"OPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ" -  MARGARET ATWOOD

[źródło]
                Jakiś czas temu powstał kontrowersyjny serial na podstawie tej powieści, która bije rekordy popularności. Przerażające spojrzenie na alternatywną przyszłość, gdzie noworodki przychodzą na świat coraz rzadziej. I tutaj ogromną rolę odgrywają Podręczne, grupa kobiet, które wciąż mają możliwość zajść w ciąże i w tym właśnie celu służą swoim Komendantom i ich żonom. Według opisu na tyle okładki, podręcznym nie wolno nawet czytać. 

                Historia przerażająca, a w tym niezaprzeczalnie ciekawa. O serialu myślałam już od jakiegoś czasu, jednak w myśl zasady "najpierw książka, potem serial", powieść Margaret Atwood będzie pierwsza.

[źródło]

"LŚNIENIE" - STEPHEN KING

[źródło]
 
                Prawdziwa klasyka literatury grozy od samego Króla, z czasów kiedy święcił on największe triumfy i jego powieści przerażały niezaprzeczalnie. Aż wstyd, że ta pozycja wciąż przede mną. Jako wielka fanka powieści Kinga, jest to coś, co koniecznie muszę nadrobić w te wakacje. Mroczna opowieść, przez wielu uważana za horror wszech czasów. Jack Torrance, pisarz, w poszukiwaniu weny wyjeżdża wraz z rodziną do zimowego, górskiego hotelu Overlook. To miał być mile spędzony czas, jednakże bardzo szybko okazuje się, że hotel jest nawiedzony, a nasz główny bohater przestaje sobie z tym radzić... 

[źródło]"BRACTWO PIERŚCIENIA" - J. R. R. TOLKIEN
 
[źródło]
                Tej pozycji raczej nie muszę nikomu przedstawiać. Legendarna już powieść, prawdziwy wyznacznik najlepszej literatury z gatunku fantastyki. Filmy znają już niemal wszyscy, książki, niekoniecznie. Sama jestem po lekturze "Hobbita", jednak czas zapoznać się w główną fabułą serii o przygodach Frodo Bagginsa i jego przyjaciół, przed którymi niezwykle wymagająca misja, która ma wpływ na istnienie ich świata. Z tego co wiem, powieść dość trudna w odbiorze, jednakże są lektury, które zdecydowanie wypada znać. A to jedna z nich, już nie mogę się doczekać!

[źródło]

"CZARNA MADONNA" - REMIGIUSZ MRÓZ

[źródło]
                To raczej nie nadrabianie, bo nie było jeszcze premiery... Świeżutka powieść spod pióra mojego ulubionego polskiego pisarza, która będzie miała premierę w drugiej połowie lipca. Książka zamówiona w przedsprzedaży, lektura praktycznie obowiązkowa w te wakacje. Tajemnica zaginionego samolotu, który zniknął bez śladu w drodze na lotnisko w Tel Awiwie. Podobno mocna historia, w co jestem w stanie uwierzyć po lekturze fenomenalnego "Behawiorysty" tego autora. Jestem ciekawa, co pokaże tym razem! 

"DUMA I UPRZEDZENIE" - JANE AUSTEN

[źródło]
                Kolejna klasyczna pozycja w tym krótkim zestawieniu. Romans wszech czasów, przepiękna historia Elizabeth Bennet i tajemniczego pana Darcy. Opowieść, która wzruszyła multum czytelników na całym świecie, ekranizowana kilka razy, z lepszym lub gorszym skutkiem. Ponownie, pragnę zapoznać się z tą legendarną już historią, która z pewnością inspiruje wielu współczesnych autorów romansów na całym świecie. 

[źródło]  
A jak tam Wasze wakacyjne listy czytelnicze? Pochwalcie się swoimi planami! 

~Monika Majorke

 


  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. Raczej nie przeczytam żadnej z tych książek w wakacje, nie mój gust. Ale fajne zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zamiar przeczytać "Opowieści podręcznej", zapowiada się naprawdę intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sięgnę po niektóre książki, które tutaj wymieniłaś :)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka...ciężka literatura na wakacje?? 😊😊 Raczej spodziewałam się jakiś Rzymskich wakacji, czy Jagodowych miłości... Do gustu trafił mi tutaj King, napewno coś przeczytam jego autorstwa...

  OdpowiedzUsuń