Porównanie cen bestsellerów w najpopularniejszych księgarniach internetowych


Z racji tego, że zbliża się ulubiony dzień w miesiącu, każdego pracownika, a do naszych portfeli wpadnie trochę gotówki, postanowiłam przygotować małe zestawienie oferty księgarni internetowych. Sama, nie mam jednej ulubionej, ponieważ najnormalniej w świecie, kupuję książki tam, gdzie jest najtaniej. Na początku zwrócimy uwagę na 5 tytułów, które w ostatnim czasie stały się bestsellerami i porównamy ich ceny w poszczególnych księgarniach. 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Empik.com 
W tabelce poniżej porównałam ceny wyżej przedstawionych książek, w najpopularniejszych księgarniach internetowych jakimi są : Nieprzeczytane.pl, Czytam.pl, Aros, Tania Książka, Gandalf, Empik.com , Bonito i Świat książki. 

Muszę przyznać, ze największym rozczarowaniem okazała się dla mnie księgarnia Bonito, ponieważ do tej pory uważałam, ze to Empik ma najwyższe ceny jeżeli chodzi o literaturę. Tymczasem, to w Bonito, wszystkie wymienione tytuły kosztowały najdrożej. Różnicę między tą księgarnią, a księgarnią gdzie dany tytuł kosztował najmniej, potrafiły dojść nawet do 5 zł, co uważam za dużą kwotę jeżeli chodzi o jedną pozycję.  Bardzo pozytywnie natomiast zaskoczyła mnie księgarnia Świat Książki, gdzie trzy z wymienionych tytułów kosztowały najmniej. Były to jednak bardzo subtelne różnice, czasem kilkunastu- kilkudziesięciu groszy. 

Nie mniej, zwycięzca może być tylko jeden i nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, ze w tym przypadku jest to księgarnia Nieprzeczytane.pl. To właśnie tam, cały wytypowany przez nas pakiet książek kosztował najmniej wraz z kosztami wysyłki. Skoro już o przesyłkach mowa, wspomnę, że podane przeze mnie ceny, są to paczki wysyłane Pocztą Polską z doręczeniem pod wskazany adres. I tutaj miła niespodzianka ponownie od księgarni Świat Książki, ponieważ w ich ofercie obowiązuje rabat, przy zakupach za 100 zł przesyłka jest darmowa. Nie została ona uwzględniona w tabelce, ponieważ nie wiem, czy jest to stała oferta, czy tymczasowa promocja. 

Zaznaczę tylko, że wybrane przeze mnie powieści zostały wydane stosunkowo niedawno, wobec czego na podane tytuły w większości księgarni, są spore rabaty. Jeżeli chodzi o książki starsze, sytuacja wygląda troszeczkę inaczej, ale o tym napiszę już w osobnym artykule. 

A czy Wy macie swoje ulubione księgarnie internetowe? A może wolicie kupować stacjonarnie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy podobał Wam się artykuł! 

~Anna Pawłowska 

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

5 komentarze:

 1. Wiedziałam, że wygra nieprzeczytane.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. na świat książki wysyłka jest darmowa od 100 zł i nie jest to żaden rabat :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Księgarnie internetowe mają zazwyczaj o wiele niższe ceny niż w księgarniach stacjonarnych dlatego też wolę te internetowe :) nieprzeczytane.pl jest jedną z moich ulubionych księgarń, lubię u nich kupować książki dlatego też nie zdziwiłam się, że w tym zestawieniu wygrało właśnie nieprzeczytane.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja najczęściej zamawiam albo na nieprzeczytane.pl, albo na czytam.pl i obie księgarnie kocham całym serduszkiem, bo ceny tam są naprawdę niskie. ^^

  OdpowiedzUsuń