Copernicon 2017


Wiedźmy włóczą się po Starym Rynku, wampiry niecierpliwie czekają na zmrok w piwnicach Collegium Maius, a wilkołaki ścigają się dookoła Wydziału Matematyki i Informatyki. Gobliny koczują w MDK-u, technomagowie okupują Dwór Artusa, a parapsychicy próbują przenieść Collegium Minus na drugą stronę Wisły używając jedynie siły woli. 

Copernicon to festiwal fantastyki, który odbędzie się w Toruniu w dniach 22-24.09.2017r. Wejściówki dostępne są na stronie organizatorów copernicon.pl.
Copernicon 2017 odbywa się w kilku miejscach na toruńskiej starówce jednocześnie.

PUNKT AKREDYTACYJNY znajdować się będzie w tym roku na PLACU RAPACKIEGO - to tu powinniście skierować się najpierw, aby odebrać lub zakupić swoje wejściówki na imprezę.

PROGRAM, czyli ATRAKCJE FESTIWALOWE odbywać się będą w budynkach I Liceum Ogólnokształcącego, Młodzieżowego Domu Kultury, Dworu Artusa, a także Collegium Minus, Collegium Maius oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

FANTASTYCZNE TARGI POPKULTURY będą mieć miejsce na Rynku Nowomiejskim.

NOCLEGI dla osób posiadających wejściówki na całą imprezę zostaną zorganizowane nieodpłatne noclegi, o których lokalizacji organizatorzy niebawem poinformują uczestników.
Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja będzie już ósmą odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, w roku 2016 ugościła ponad 3000 uczestników – potwierdzając swoją pozycje jednego z największych festiwali fantastyki w kraju.

źródło


Motywem przewodnim festiwalu Copernicon 2017 jest urban fantasy. To popularny podgatunek fantasy, którego akcja rozgrywa się we współczesności, często w realiach wielkomiejskich. Wyjątkowy klimat gatunku zawdzięczamy pozornej sprzeczności koegzystujących ze sobą magii i technologii, oraz umagicznienia zakamarków i niejasności rzeczywistego świata. 
Oczywiście urban fantasy to nie jedyny temat wydarzenia. Copernicon to 16 bloków programowych w ramach których odbędzie się ponad 600 różnych atrakcji. Możecie być pewni, że nie zabraknie czegoś dla Was.

Dziesiątki zróżnicowanych prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, fantastyczne targi popkultury, games room po brzegi wypełniony planszówkami i karciankami, tematyczne konkursy, gra miejska, konkurs "Larpowe laury", sesje RPG, gry video, blok kultury azjatyckiej oraz oczywiście wspaniali goście (wśród nich Robert M. Wegner, Aneta Jadowska, Katarzyna Babis, Paweł Majka, Witold Vargas, Ilona Myszkowska i wielu innych).

Nie może Was tam zabraknąć!

Natalia Zaczkiewicz

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. wybrałabym się tam, gdybym tak daleko nie miała. no i gdyby portfel nie świecił pustką :'(
  to musi być niesamowite przeżycie przebywać wśród tych ludzi. można na moment zapomnieć o życiu codziennym i przenieść się na chwilę do innego świata. i uwaga: nie tyle, co do jednego, ale i do kilku światów. gdzie się nie odwrócisz, a tu Snape przebiegnie jak młoda łania przed Twoimi oczami; tam w tle biegnie już Thor ze swym młotem; u boku Geralt, by pokazać młodemu bogu, iż miecze są lepszą bronią; jeszcze dalej Bellatrix zaśmiewać się będzie do rozpuku, aż ze śmiechu pęknie jej różdżka; za chwilę wkroczy Celaena, która udownodni, że płeć nie gra roli; Thranduil zmierzy Cię wzrokiem i pokręci głową, żeś po królewsku nie ubrana/y jak on!
  więcej nie piszę, bo rozpiska wszystkich bohaterów zajęłaby, hmm... chciałam napisać kilka stron, ale szybciej będzie, jak napiszę, że po prostu wyjdzie z tego osobna książka, haha. powtórzę się, ale fajnie by było się tam znaleźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się zastanawiam czy się nie pojawić. W końcu Widźmy nie powinno zabraknąć.

  OdpowiedzUsuń