"Dwór w Czartorowiczach" - Monika Rzepiela [ZAPOWIEDŹ]

Dokładnie 4 września nakładem wydawnictwa Szara Godzina światło dzienne  ujrzy  kolejna książka pod naszym patronatem - "Dwór w Czartorowiczach". Autorka Monika Rzepiela jest pasjonatką staropolskiej kultury oraz znawczynią dawnych obyczajów.Ta tematyka zainteresowała ją na tyle, że postanowiła przenieść ją na strony swoich powieści.



Panny Ewa Jabłońska i Iga Branicka wychowały się we dworze w Czartorowiczach, od pokoleń należącym do rodziny Jabłońskich.Pomimo że sporo je różni, są ze sobą zaprzyjaźnione.Obie się zakochują. Splot wydarzeń doprowadzi je do konieczności dokonania trudnych wyborów. Co powinny uczynić, by spełniły się panieńskie marzenia?Nostalgiczna, barwna i lekko napisana historia miłosna rozgrywająca się po upadku powstania styczniowego na dalekim Podolu w czasach i miejscach, których nie ma, ale które rzewnie wspominamy."Dwór w Czartorowiczach "ukazuje losy mieszkańców od urodzenia aż po grób, towarzysząc im w salonie i w kuchni, w alkowie i w ogrodzie, przy ołtarzu i nad mogiłą.

Udostępnij w Google Plus

About mariola mazur

BookParadise to portal stworzony z myślą o ludziach, którzy uwielbiają literacki świat, a także ochoczo spędzają czas grając w gry lub rozkoszują się oglądając filmy. U nas znajdziecie mnóstwo recenzji, ciekawe i kreatywne konkursy, a także wiele artykułów i ciekawostek. Portal tworzą wspaniali ludzie, którzy wkładają w swoją pracę mnóstwo pasji oraz energii.
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

3 komentarze: