"CzaroMarownik 2018. Magiczny kalendarz"

Co łączy odrobinę magii z nadchodzącym, nowym rokiem? Kolejna edycja kalendarza pod jakże wdzięczną nazwą "CzaroMarownik". Nie jest to nowość, bo na rynku wydawniczym ukazuje się już przez  kilka lat, ale każda edycja wzbudza u mnie spore emocje. Wiem, że do grudnia jeszcze sporo czasu, ale byłoby mi przykro, gdybyście z jakiegoś powodu przegapili moment premiery kalendarza, który w moim odczuciu zyskał już miano ulubionego.
Tegoroczna, szósta już edycja różni się jednak od poprzednich , ponieważ tym razem zasugerowano się potrzebami czytelniczek. Zmianie uległa forma i oprawa kalendarza, wzbogacona została również jego treść. Chociaż ja przyznaję otwarcie, zawsze byłam zadowolona z rad i artykułów jakie znajdowałam w jego wnętrzu.Nowy rok, nowe przesłanie, a tym razem w samym centrum mamy być MY- kobiety. "CzaroMarownik" pozwoli odkryć nam własne "ja" na nowo.Wspólnie nauczymy się w kilku krokach  jak  żyć by  osiągnąć wewnętrzną harmonię. Tak jak w ubiegłych latach wnętrze dodatkowo wzbogacone zostało o rady, wskazówki i ciekawostki z zakresu zdrowego stylu życia. Będzie też trochę magii w postaci całorocznego horoskopu. Wszystko to, co zamknięto w nowym wydaniu kalendarza ma na celu przybliżyć nas do realizacji marzeń.Bo jak wiecie marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!Tak jak poprzednio jedna z początkowych kart przeznaczona jest do wypełnienia danych osobowych.Możecie w tym miejscu wpisać nie tylko informację o tym kto jest właścicielem kalendarza, ale takie niuanse jak znak zodiaku czy ascendent. Ciekawa jestem ilu z was wie co to w ogóle jest? Dla odmiany tym razem każda z nas zyska jeszcze więcej miejsca na osobiste notatki dzięki podziałowi dziennemu  co oznacza, że na jeden dzień przypada jedna strona. To zdecydowana różnica w odniesieniu  do poprzednich lat gdzie na każdej  stronie znajdował się opis pięciu kolejnych  dni, a wolnego miejsca na zapiski było naprawdę niewiele. Obecnie spokojnie będzie możliwość rozpisania listy zadań lub ważnych dat bez obaw, że coś umknie naszej uwadze. Dodatkowo  każdej dacie odpowiadać będzie nowy motywacyjny cytat. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię dodatki w takiej postaci. Zwiększyła się także liczba zamieszczonych na stronach artykułów. Co więcej poruszają one szerszą niż dotychczas tematykę. Znajdziemy tu podpowiedzi odnoszące się do ezoteryki i symboliki, ale również np. zestawienia typu " 10 rzeczy, które musisz mieć w szafie." czy informację o tym skąd wziął się fenomen kosmetyków z węglem. Całość opatrzoną jest legendą w której to wyjaśnione zostały poszczególne fazy księżyca oraz  symbole odpowiadające wejściu księżyca/słońca w dany znak zodiaku.Wszystko to o czym wspomniałam zamknięte jest w solidnej oprawie  opatrzonej przyjemną dla oka szatą graficzną. Trwałe wykonanie sprawia, że nie straszna mu żadna kobieca torebka. Unikatowość jaką się odznacza powoduje, że idealnie sprawdzi się w roli prezentu.


Ocena:  10/10Dziękuję - Wydawnictwo Kobiece
~Mariola Mazur

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

2 komentarze:

  1. Nie kupię. Nie kręci mnie coś takiego, choć może i wygląda ładnie, jeśli się zajrzy do środka. Niemniej, nie mi to oceniać, nie sądzę, bym kiedykolwiek miała go w rękach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja ciocia kiedyś stawiała horoskopy, więc spotkałam się już z ascendentem ;) swoją drogą, jej by się ten kalendarz też bardzo przydał.

    OdpowiedzUsuń