Nela Mała Reporterka – Przygodnik 2017/2018

[źródło]

          365 Dni dookoła świata z Nelą to kalendarz, który z przyjemnością zakupię 9-latce w ramach prezentu, gdy ta właśnie zaczyna kolejny rok zmagań w szkole podstawowej.
Nela – Mała Przygodniczka i Reporterka z National Geographic to przeurocza dziewczynka, która wprowadza czytelnika i posiadacza tego magicznego kalendarza w kolorowy świat. Co miesiąc przemieszcza się do nowego kraju, gdzie pokazuje magiczne miejsca na wybranych kontynentach: Azji, Ameryki Północnej, Indonezji i na wyspie Grenladii.

[źródło]

Z każdym nowym miesiącem zaczyna się nowa przygoda. Kolorowe zwyczaje, stroje czy przysmaki danego państwa lub wyspy sprawiają, że z przyjemnością przerzuca się strony przygodnika w poszukiwaniu nowych informacji. Zdjęcia przyciągają wzrok, a informacje są ciekawe i nawet u mnie – dorosłej kobiety – wywołały zainteresowanie i chęć sprawdzenia, co dalej zaoferuje mi Nela. Prostym językiem podane informacje sprawiają, że wiedza z różnych dziedzin, głównie geografii, zostaje zapoznana i łatwiej przyswojona.


"Cameron Highlands to zielone wzgórza, które z daleka wyglądają jak wielki dywan utkany z herbacianych krzewów. W powietrzu unosi się wspaniały, świeży zapach.”

Jak również wspominałam, nie brakuje opisów zwyczajów związanych z kulturą danego kraju. Barwne i proste opisy uzupełniają zdjęcia, które same przyciągają wzrok.

„Wśród kolorów Japonii najładniejszy jest bladoróżowy – kolor kwitnących kwiatów wiśni! Turysci przyjeżdżają, by podziwiać te kwitnące drzewa podczas święta Hanami. To wielki piknik w parkach z zabawą i tradycyjnym jedzeniem.”

           Poza wstawkami z podróży tej małej podróżniczki również zadbano o potrzeby ucznia. Po otwarciu przygodnika na część z kartkami kalendarza mamy wgląd na cały tydzień, dni ułożone są poziomo, co pozwala na zapisanie najważniejszych rzeczy na dany dzień. Jestem zwolenniczką takiego rozlokowania dni tygodnia w kalendarzu, ponieważ dzięki temu mamy za jednym spojrzeniem obserwację na cały tydzień. Bo w poniedziałek można już nie pamiętać, że w piątek jest klasówka ;)
           W ciągu trwania roku szkolnego zadbano o to, aby nie zapomnieć o ważnych świętach, które obchodzimy w Polsce. I nie tylko mowa tu o takich jak Dzień Nauczyciela, Święta Wielkanocne czy też Dzień Konstytucji 3 Maja, ale pojawia się również miejsce na nowe święta, jakże ważne dla dzieci, rodziców i wychowawców, np.: Dzień Pluszowego Misia, Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Międzynarodowy Dzień Przytulania.

          Do tego w różnych dniach pojawia się Nela, która czasem sypie anegdotkami lub rzuca nam wyzwanie poprzez odpowiedzenie na pytanie czy pokolorowanie mandali. Oczywiście wcześniej wyjaśnia, cóż to mandala ;) Nie tylko uczy, ale i przypomina małym czytelnikom, aby nie zapomnieli o ważnych uroczystościach i np. kupili mamie kwiaty na Dzień Mamy Na końcu kalendarza znajdziemy również małe naklejki, które mają na celu urozmaicić dany tydzień, zwrócić uwagę na któreś zapiski czy też wyróżnić jakąś ważną rzecz do zapamiętania.

            Stanowczo ta książka nie tylko bawi, ale i edukuje. Sprawia, że nawet krnąbrny uczeń z przyjemnością nauczy się czegoś ciekawego i będzie chciał poznać piękno naszej planety. Elegancki układ stron, materiałowa zakładka, przyjazny kształt przypominający zeszyt i barwne zdjęcia aż zachęcają do zapoznania się z Przygodnikiem, który poprowadzi nas do końca roku szkolnego. Przyznam osobiście, że Nela sprawiła, że aż sama chcę pojechać do Malezji, aby się przekonać na własne oczy, jaki piękny jest ten kraj! Za co ślicznie dziękuję J


Dziękuję wydawnictwu Burda Książki za możliwość zapoznania się z egzemplarzem.
http://www.burdaksiazki.pl


Ocena 10/10 
Emilia Pieńko
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Rzeczywiście ciekawa pozycja dla małych miłośników Neli, jakoś ją przeoczyłam:)

    OdpowiedzUsuń