"Twoim śladem" - A. Meredith Walters

Uzależnienie od narkotyków  w dzisiejszych czasach 
to problem bardzo powszechny, który dotyczy nie tylko 
młodych ludzi, ale również osoby dojrzałe i ustatkowane życiowo. Temat ten został również poruszony w książce autorstwa A. Meredith Walters pod tytułem „Twoim śladem”.

Główna bohaterka Aubrey Duncan jest studentką psychologii oraz zaczyna pracę w grupie uzależnień od narkotyków jako koordynatorka. Jej celem jest nie tylko obserwacja uczestników, ale przede wszystkim aktywne uczestnictwo w zajęciach. Dziewczyna dużo przeżyła w swoim życiu mimo młodego wieku. Do pracy jako terapeutka skłoniła ją również śmierć jej siostry, która zmarła przez narkotyki. Główna bohaterka czuje chęć niesienia pomocy innym. Pewnego dnia do grupy dołącza tajemniczy chłopak Maxx Demelo. Między młodymi ludźmi zaczyna rodzić się uczucie, jednak jak się potem okaże nie będzie to takie proste jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. 

Jak potoczą się losy Aubrey i Maxxa? Czy ich związek przetrwa wiele prób? Jak otoczenie, w którym żyją zareaguje na relację jaka ich łączy? Czy chłopakowi uda się wyjść z uzależnienia? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się sięgając po „Twoim śladem” pierwszą część cyklu „Twisted Love” autorstwa A. Meredith Walters.

„Powstanę jak Feniks z popiołów jako lepszy człowiek. I znajdę siłę, by pójść, dokądkolwiek powiedzie mnie przeznaczenie.”

Muszę przyznać, że podchodziłam z lekką obawą do tej pozycji, gdyż rzadko sięgam po New Adult. Moim ulubionym gatunkiem są kryminały, jednak odnośnie tego tytułu zrobiłam wyjątek, gdyż słyszałam wcześniej dużo pochlebnych opinii. Książka bardzo mi się spodobała. Autorka porusza w niej wiele ważnych współcześnie tematów. Uzależnienie, narkotyki, miłość, tajemnice to wszystko znajdziecie w „Twoim śladem”.

A.Meredith Walters stworzyła ciekawą fabułę z interesującymi bohaterami. Aubrey to młoda dziewczyna, studentka psychologii. Cechuje ją opiekuńczość oraz chęć pomocy innymi ludziom. Sama wiele przeszła w swoim niedługim życiu, straciła siostrę i teraz jako terapeutka chce ocalić innych młodych ludzi. Natomiast Maxx to tajemniczy chłopak, uzależniony od narkotyków, prowadzący podwójne życie. Gdy bohaterowie się bliżej poznają i zakochują w sobie, główna bohaterka stawia sobie za cel, że pomoże Maxxowi za wszelką cenę. Autorka książki również w bardzo ciekawy sposób przedstawiła świat, w którym żyją bohaterowie. Problem narkotyków, w ogóle problem uzależnień w literaturze jest dość ciężki i często niewygodny dla czytelnika. Jednak Meredith Walters w bardzo realny sposób opisała to jak wygląda świat z perspektywy osoby zażywającej narkotyki oraz z perspektywy osoby, która ich nie bierze.

Jedynym moim zarzutem wobec tej książki są zbyt długie i częste rozważania Aubrey. Przyczyniały się one momentami do tego, że byłam znudzona. Muszę również wspomnieć, iż mimo przydługich rozważań głównej bohaterki książka jest bardzo ciekawa. Wzbudza w czytelniku wiele skrajnych emocji – od zamyślenia się do uśmiechu i na odwrót.

Podsumowując „Twoim śladem”  to książka ciekawa i godna polecenia. Czyta się ją szybko i będzie na pewno doskonałą pozycją na nadchodzące jesienne wieczory. 


Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu YA!


Patrycja Cecuła
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. Fabuła zapowiada się obiecująco. Niestety gatunkowo to nie moja bajka, więc odpuszczę sobie lekturę tej książki. Bardzo ciekawa recenzja :).

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobała mi się historia, ale nie byłam zachwycona :) Na chwilę obecną jakoś nie ciągnie mnie do drugiej części, ale kiedyś poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka daje do myślenia. Podobała mi się, między innymi dlatego, że porusza tak niełatwy temat :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 4. Baardzo mi się podobała ta książka, ale jednak muszę Ci polecić część drugą, która według mnie jest takim przełamaniem całej tej historii. Obie te części tworzą całość, która wywołuje w czytelniku niesamowite emocje. Uzależnienie od narkotyków to temat trudnym, Autorka dźwignęła ten temat, widać, że miała kontakt z osobami uzależnionymi i świetnie odzwierciedliła to w tej historii ;)

  OdpowiedzUsuń