Emily Bronte - Wichrowe Wzgórza [ZAPOWIEDŹ]


Z przyjemnością informuję, że już 11 października, nakładem wydawnictwa MG pojawi się odświeżona wersja, prawdziwej klasyki - Emily Bronte i jej Wichrowe wzgórza. To wzruszająca historia o głębokiej i namiętnej miłości, która połączyła Heathcliffa i Cathy. Nie możecie tego przegapić! Prawdziwy MUST HAVE dla wszystkich miłośników klasyki. 

[źródło]


Akcja Wichrowych Wzgórz rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe Wzgórza), przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu i nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy przybyszem a małą Cathy rodzi się więź tak silna, że z czasem przestają się liczyć nie tylko z konwenansami, ale i z ludźmi, wśród których żyją. Namiętność Heathcliffa i Catherine obnaża mroczną stronę ludzkiej natury, jest mściwa, wszechogarniająca i dzika jak wrzosowiska Yorkshire. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie…
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Mam "Villette" w tym cudnym wydaniu :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo nie, dlaczego MAG mi to robi... Mam już wydanie z Angielskiego ogrodu ale to jest takie piękne! Książkę samą sobie uwielbiam, w sam raz na jesienne klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ukochana powieść :) Najlepiej smakuje jednak po angielsku ;)

  OdpowiedzUsuń