"Wróć za mną" - A. Meredith Walters"Wróć za mną" to kontynuacja losów Aubrey i Maxxa autorstwa A. Meredith Walters. Ona jest studentką psychologii, która za wszelką cenę chce pomagać innym ludziom. Życie jej nie oszczędzało, a mimo to dziewczyna stąpa twardo po Ziemi i bardzo zależy jej na życiu innych młodych ludzi. On jest uzależniony od narkotyków. Dołącza do grupy odwykowej (grupy wsparcia), w której zajęcia prowadzi Aubrey. Chłopaka coś ciągnie do głównej bohaterki i chce za wszelką cenę zawalczyć o swoje życie. Chce to zrobić nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla Aubrey. 

Autorka w drugiej części przedstawia dalsze losy głównych bohaterów. Aubrey była bardzo zadowolona ze swojej pracy. Jednak miłość i przywiązanie do Maxxa przyczyniło się do tego, że musi ponieść konsekwencje swojego nieetycznego zachowania. Maxx mimo wielkiego uczucia jakim darzy Aubrey nie może oprzeć się pokusie narkotykowego głodu i poddaje się. 

Przerywa leczenie i sięga po narkotyki. Jednak po pewnym czasie chłopak nie może pogodzić się ze stratą ukochanej i postanawia walczyć na nowo. Nie wie czy mu się to uda, ale chce spróbować dla Niej. Natomiast Aubrey próbuje zapomnieć o ukochanym, jednak nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać.


A. Meredith Walters w drugiej części historii o Aubrey i Maxxie przedstawia wielką walkę o miłość, ale przede wszystkim z nałogiem, który niszczy głównego bohatera nie tylko od środka, ale również od zewnątrz. Autorka przedstawia dwoje młodych ludzi, którzy w życiu wiele przeszli, zmagają się trudnymi problemami, ale cały czas walczą o to co dla nich najcenniejsze. Ukazany został również motyw osoby walczącej z nałogiem. Nałóg jest czymś strasznym o czym przekonuje się Maxx. Narkotyki zniszczyły nie tylko jego, ale przede wszystkim to na czym mu tak bardzo zależało, miłość do Aubrey. Bohater stara się odbudować łączącą ich relację, jednak nie jest to takie proste. Meredith Walters przedstawiła nie tylko historię o uzależnieniu od narkotyków, ale przede wszystkim o zaufaniu i miłości dwóch młodych osób. 

Podczas pisania recenzji pierwszej części zaznaczyłam, że książka wzbudza w czytelniku wiele emocji. To samo mogę powiedzieć również o drugiej części. Autorka wzbudza w czytelniku przeróżne emocje - od smutku po uśmiech. Warto również wspomnieć o okładce, która idealnie współgra z pierwszą częścią, a co najważniejsze ukazuje emocje z jakimi czytelnik ma do czynienia podczas czytania lektury.  Oczywiście nie obyło by się bez żadnego "ale". Według mnie podobnie jak w pierwszej części autorka dużo czasu poświęciła na rozważania Aubrey. Owszem są one potrzebne, ale byłabym również ciekawa jak czuł się Maxx po odwyku w ośrodku, z jakimi myślami musiał się zmagać. 

Podsumowując serdecznie polecam "Wróć za mną" autorstwa A. Meredith Walters. Książka jest idealnym dopełnieniem pierwszej części cyklu. Autorka porusza naprawdę ważne współcześnie problemy z jakimi zmagają się młodzi ludzie.

Ocena: 6/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu YA!


Patrycja Cecuła

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Czytałam część pierwszą i jestem ciekawa jak dalej potoczą się lody bohaterów, więc z chęcią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę nadrobić książki tej autorki, ta również znajduje się na mojej liście :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie swoją recenzją, lubię jak są w książce poruszane jakieś problemy czy ważne sprawy.

  OdpowiedzUsuń