5 znanych i popularnych autorów książek kryminalnych

W tamtym miesiącu pisałam dla Was artykuł dotyczący kryminałów, które są warte przeczytania. Tym razem Waszą uwagę chciałam skupić na autorach kryminałów, którzy są godni polecenia oraz sięgnięcia po ich utwory.

1. Remigiusz Mróz - mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o książki kryminalne i sensacyjne. W tamtym miesiącu polecałam Wam powieści tego autora. Moja ulubiona seria to książki o Joannie Chyłce i Zordonie. Natomiast jeśli nie chcecie czytać serii polecam Wam pojedyncze książki tego autora, jak np. "Behawiorysta" czy "Czarna Madonna".


2. Katarzyna Bonda - to również moja faworytka zaraz po wspomnianym Mrozie. Autorka takich książek jak "Sprawa Niny Frank" czy "Tylko martwi nie kłamią". Stworzyła również ciekawą serię z Saszą Załuską w roli głównej. Jeśli jeszcze nic nie czytaliście tej autorki to serdecznie polecam tę serię.


3. Katarzyna Puzyńska - muszę przyznać, że o tej autorce słyszałam wiele dobrego, ale osobiście nie miałam jeszcze okazji przeczytać jej książek. Jednak już niedługo zabieram się za nie. Stoją już u mnie na półce i czekają na chwilę wolnego czasu. Nadchodzące chłodne wieczory na pewno będą sprzyjać lekturze. 


4. Arthura Conan Doyle - myślę, że tego autora nie trzeba nikomu przedstawiać. Opowieści o Sherlocku Holmesie to jedne z moich ulubionych. Serdecznie Wam polecam tego autora, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z kryminałami.5. Stephen King - to również autor wielu wspaniałych dzieł. Do moich ulubionych pozycji należą: "TO", "Mroczna wieża", "Lśnienie" oraz "Zielona mila". Czytałam znacznie więcej jego książek i uwielbiam większość z nich.


A jakich Wy lubicie autorów? Może macie kogoś godnego polecenia kogo nie wymieniłam? To jest moje TOP 5. A dla Was kto jest geniuszem w świecie literatury kryminalnej i sensacyjnej? 

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. O tych autorach słyszeli nawet ci, którzy nie czytają kryminałów. To się nazywa sława :P

  Pozdrawiam. i zapraszam do mnie :)
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com
  IG @misskatherinesblog (https://www.instagram.com/misskatherinesblog/)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam coś od każdego z tych autorów. Nr 1 nie lubię bardzo. Nr 2 w sumie też nie lubię. Nr 3 jest OK, ale raczej nie sięgnę prędko po kolejną książkę. Nr 4 kocham, nr 5 - lubię, poza horrorami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam twórczość Mroza i Puzyńskiej :) Mam też w planach Kinga, więc mam nadzieję, że niedługo poznam :)

  OdpowiedzUsuń