"Fantazja"


Fantazja, czyli kolejna gra planszowa, w którą miałam przyjemność zagrać ze swoim młodszym bratem i przy okazji spędzić miło czas z ogromna ilością uśmiechu. 


Jak sam tytuł wskazuje, Wasza fantazja zostanie pobudzona i będzie pracować na wysokich obrotach. Dla młodszych graczy z całą pewnością jest to gra, która przynosi wiele radości i rozwija ich wyobraźnię. 

Podczas gry musicie wcielić się w rolę Rzeźbiarzy Natury, Inżynierów Światła, którzy mogą odbudować baśniową krainę dzięki swojej wyobraźni. Zaczynając od stolicy, będziecie piąć się ku zwycięstwu, a gracz, który będzie miał większą fantazję, zostanie okrzyknięty bogaczem i otrzyma rękę królewny lub królewicza. Super brzmi, prawda? Kto nie lubi baśniowych przygód i historii?
Idealna gra dla miłośników Baśni.
Jeśli więc jesteście gotowi pobudzić swoją wyobraźnię, to sięgnijcie po Fantazję i rozkoszujcie się grą. 


W skład gry wchodzą:
- 55 kafelków, 
- 5 żetonów Mocy Budynków,
- 8 żetonów bonusu,
- woreczki celofanowe na powyższe elementy, 
- instrukcja. 

Jak widzicie, elementów jest niewiele, co jest niewątpliwie atutem gry. Gra jest skierowana dla dzieci już od 7 lat, a więc dla młodszych miłośników gier jest to zdecydowanie udogodnienie i ułatwienie, bo jednak dziecięcemu umysłowi ciężej jest zapamiętać instrukcję.
I właśnie, instrukcja jest również świetnie skonstruowana, krótko, zwięźle i zdecydowanie na temat. Już po pierwszym przeczytaniu wszystko jest jasne i w pełni zrozumiałe. 


Jako iż gra przeznaczona jest również dla młodszych odbiorców, została solidnie i ładnie wykonana, co w praktyce bardzo dobrze się sprawdza. Przede wszystkim tekturowe kafle nie niszczą się szybko. Siedmiolatki potrafią mieć nieco śmieszne pomysły na ich wykorzystanie, ale gwarantuję, że u mnie przetrwały wszelkie próby. 

A pięknie wykonane i barwne ilustracje zdobiące kafle czy też żetony przyciągają wzrok dziecka, które z radością zabiera się za grę i możemy usłyszeć "Ale to piękne!", "Chcę już zagrać w tą ładną grę". I to jest naprawdę super, bo dziecko samo rwie się do grania w grę. 


Akcja gry przebiega zdecydowanie sprawnie, a gra jest poręczna i można ją zabrać bez problemu w podróż, ponieważ pudełko na wszystkiego elementy jest niewielkie. 
Podoba mi się, że w grę spokojnie się gra pomimo zaciętej rywalizacji, a przebieg akcji zmusza do myślenia, bo jeśli popełnimy błąd, może być konkretna komplikacja. 

Ogromną zaletą gry jest nieprzewidywalność. Chociaż rozegrałam kilkanaście tur, za każdym razem przeżywałam inną przygodę, co jest naprawdę super. Ze znajomymi spędziłam podczas grania naprawdę wiele godzin pełnych śmiechu i dobrej zabawy. Byliśmy zachwyceni i z przyjemnością wracaliśmy do gry, porzucając inne plany na wieczór. Gra nas totalnie pochłonęła, nie mogliśmy oderwać się od niej, zapominaliśmy o otaczającym nas świecie i przenosiliśmy do fantastycznych krain. Walka o bogactwo i rękę królewny lub królewicza była świetną przygodą. 

Zbliżają się święta, czas prezentów, a więc zachęcam Was do zakupienia takiej cudnej gry na prezent. Pomimo tego, że najlepiej bawić się będą podczas rozgrywki młodsi gracze, to myślę, że starsi odbiorcy również spędzą przy niej miło czas.
Ja grę zdecydowanie polecam i nie żałuję czasu z nią spędzonego. Ocena: 8/10

Za grę dziękuję bardzo foxgames.pl.
Podobny obraz
Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. 24 year-old Structural Engineer Eleen Chewter, hailing from Mount Albert enjoys watching movies like "Sea Hawk, The" and Lego building. Took a trip to Himeji-jo and drives a Ferrari 375-Plus Spider Competizione. przegladaj strone

    OdpowiedzUsuń