Filmy, które wywołują uśmiech na twarzy

[źródło]
           To nie będzie artykuł o filmikach z gagów, wzruszających filmach rodzinnych czy zwierzakach, które gadają, jeżdżą na rowerze itd. Ten artykuł poświęcam filmom, które wywołują uśmiech na twarzy. Jest to kilka propozycji, które są bardzo pozytywne i pokrzepiające. Większość z nich pewnie znasz, może nawet coś byś dorzucił do tej listy. Jeśli jednak nie znasz albo zapomniałeś, o którymś z nich, może warto sobie przypomnieć w trakcie długiego deszczowego wieczoru? Pod każdym akapitem znajdziesz link do portalu Filmweb, na którym możesz poznać obsadę, obejrzeć zdjęcia a nawet zwiastuny.


             „To właśnie miłość” – gwiazdkowy szlagier. Czy jest coś bardziej krzepiącego niż Boże Narodzenie i miłość? Przeplatające się historie z wieloma bohaterami o miłości wszelakiej: romantycznej, rodzicielskiej, małżeńskiej, pomiędzy rodzeństwem, przyjaciółmi, pierwszej oraz tej w fizycznym aspekcie. Bardzo udany scenariusz i przesympatyczni bohaterowie sprawili, że film rozgrzewa nawet najbardziej zziębnięte serca.


            „Jestem na tak” – pozytywne nastawienie w czystej postaci. Główny bohater zostaje „przeklęty” i musi odpowiadać twierdząco na każdą propozycję. W ten sposób zostaje wplątany w wiele absurdalnych sytuacji, które finalnie wychodzą mu na dobre. Film przekonuje, że warto powiedzieć „tak”. Jestem przekonana, seans „Jestem na tak” nastroi pozytywnie nawet największego pesymistę.

            „I love you Philip Morris” – znów film o miłości, ale dość nietypowej i niełatwej z uwagi na istniejące problemy. I to właśnie o siłę do pokonywania tych przeszkód chodzi w tym obrazie. Główny bohater spotyka w więzieniu swoją drugą połówkę – tytułowego Philipa Morrisa. Uczucie kwitnie, jednakże para nie może cieszyć się spokojem, gdyż nasz protagonista jest niezwykle utalentowanym oszustem, któremu czasem podwinie się noga. Cały film opiera się na obserwacjach zmagań tej postaci, która dzięki swojej inteligencji i sprytowi pokonuje wszelkie przeciwności. Skoro jemu się udało, to czemu mi się ma nie udać? Obraz niewątpliwie wywołujący uśmiech na twarzy i podbudowujący wiarę we własne możliwości.

                            Link: http://www.filmweb.pl/film/I+Love+You+Phillip+Morris-2009-444424

            „Mała Miss” – film o pozornie normalnej rodzinie, w której nic się nie układa. Przeurocza, choć odrobinę korpulentna mała Olive marzy o występie w wyborach Małej Miss. Pod wpływem impulsu cała rodzina pakuje się do samochodu i rusza w podróż na konkurs. Przygody rodziny, a przede wszystkim ich przywary, wywołują uśmiech, jednakże najbardziej pozytywna w tym filmie jest jego puenta: nie jesteśmy idealni, ale ważne, aby być ze sobą blisko, wspierać się i spełniać swoje marzenia.


            „Miłość Larsa” to historia introwertycznego mężczyzna, który zamieszkuje ze swoją bardzo nietypową połówką. Na początku rodzina, znajomi, jak i mieszkańcy miasteczka, są zszokowani jego towarzyszką, jednak zaraz przyjmują ją nad wyraz ciepło. To jeden z tych filmów, który pozytywnie nastraja do innych ludzi, przywraca w nich wiarę oraz wywołuje uśmiech.


            Ostatni film, któremu chciałam poświęcić ten artykuł to „Nietykalni”. To historia relacji niepełnosprawnego, bogacza i jego opiekuna, ciemnoskórego mężczyzny z nizin społecznych. Ich przyjaźń oraz przygody sprawiają, że widz dostaje solidną dawkę optymizmu. Historia ta uczy, że nawet gdy jesteśmy ciężko chorzy, niepełnosprawni, możemy robić coś do daje nam radość.

                                       Link: http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

            Mam nadzieję, że sporządzona przeze mnie lista filmów wywołujących uśmiech będzie dla kogoś przydatna. Życzę miłego seansu i dużo pozytywnej energii J.


Anna Mackiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz