"Godzina diabła - Grupa Ailes


"Nazywam się Jane... — Odchrząknęła, żeby poprawić brzmienie swojego głosu. Nadal wydawał jej się mało profesjonalny. — Nazywam się Jane Sorensen i... Serio? Znowu?! — krzyknęła, kolejny raz przerywając próbę przed popołudniową rozmową z szefem. Zdecydowała, że zawalczy o nowe zlecenie."

Jakiś czas temu został zaproponowany mi patronat nad tą pozycją i bez zastanowienia zgodziłam się.  Opowiadania tak wielu autorów ogromnie mnie zachęcały, a dodatkowo spodobało mi się, a nawet byłam zachwycona, że pieniążki ze sprzedaży zostaną przekazane dla fundacji ROKA. Uważam, iż jest to czyn godny podziwu i należy naśladować Grupę Ailes, bo połączyli swoją pasję z pomocą, czyli przyjemne z pożytecznym i pomagają w ten sposób zwierzakom.

Zbiór opowiadań zawiera ich aż 21! Czyli mamy grubo ponad 600 stron niesamowitych historii, które z przyjemnością się czyta."Archanioł Gabriel to jeden z trzech najwyższych rangą aniołów, książę nieba. Wysłannik Boga, który przekazuje ludziom przesłanie od Niego. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, kary, śmierci i objawienia. Jego imię oznacza „Bóg jest moją siłą”. Zarządza tajemnicą wcielenia wszystkich dusz przychodzących na świat. To zwiastun potężnego, działania Boga w sytuacjach po ludzku niemożliwych. Pojawia się zawsze tam, gdzie trzeba chronić to, co naturalne i czyste wewnątrz nas."


Spis treści:
Under – Monika Bochenko
To tylko stary zegar – Zuzanna Bukowska
Tessa Brown – D. B. Foryś
Maska Demona – Agata Głowacz
Mandy – Gościnnie: Monika Pawliczak 
Przegrany – Ammalinne Whites
Najgorszy – Gościnnie: A. M. Juna
Prometejski Żar – Gościnnie: Agnieszka Zawadzka 
Niewidzialny dotyk – Anna Tuziak
Demon pod skórą – Wiktoria Anna Mikulska
Josephine – D. B. Foryś
Smoke and Mirrors – Gościnnie: Monika Staroń 
Wyspa – Aleksandra Kopeć
Czarny Anioł – Ewa Pirce 
Osobiste Demony – Gościnnie: Anita Brzozowiec
Godzina Diabła – Gościnnie: Katarzyna Sandra Zygan 
Ateński Podpis – Paula Ołdak
Alison – Gościnnie: Tomasz Kilan
Rykoszet – Gościnnie: Magdalena Rewers 
Vlad Tepes – Gościnnie: Monika Pawliczak 
Squire's Castle – Zuzanna Bukowska


Chociaż każde opowiadanie jest niesamowicie ciekawe, to moje serce najbardziej skradły "Czarny anioł, "Osobiste demony", "Godzina diabła", "Maska Demona" oraz "Demon pod skórą". Te opowiadania mają w sobie taką nutkę tajemniczości, która mnie przyciąga do nich najmocniej. Oczywiście pozostałe też są tajemnicze, ale ta złota piątka jest taka inna, niebywała, interesująca, 
wciąga w siebie czytelnika. "
Czasem życie staje się dziwnie kruche jak porcelana, gdzie niedbała rysa potrafi doprowadzić do pęknięcia..."

Każdy autor w antologii przedstawił nam nieco inną historię, pełną emocji, tajemnic, wiary, nadziei. Wszystkie przedstawiają niesamowite historie, które zachwycają czytelnika. Bohaterowie borykają się bardzo często z własnymi demonami. W większości jest to po prostu nasza szara codzienność. 

Godzina diabła to nietypowa lektura, którą czyta się przyjemnie. Przy każdym opowiadaniu poznajemy inny styl pisania, odkrywamy duszę autora. I powiem Wam, że jest to niesamowite, te przeskoki w stylu. Każdy autor wyróżnia się czymś innym. Wiele opowiadań jest wartościowych, inne są mniej interesujące, ale razem tworzą ciekawą całość. Uważam, że warto sięgnąć po tę książkę i poznać wszystkie opowiadania. Z pewnością wiele wniosą do waszego życia i sprawią, że pomyślicie nad sensem życia.

Godzina diabła skierowana jest przede wszystkim do osób, które lubią opowiadania i odnajdują się w nich. Sięgając po nią, należy nastawić się, że niektóre opowiadania czyta się lżej, a inne nieco ciężej, ale każde jest wartościowe. Ja podczas czytania bawiłam się wyśmienicie i dlatego też zachęcam Was, do sięgnięcia po książkę. Gorąco polecam, nie zdołasz się oderwać, dopóki nie doczytasz ostatniej linijki. 

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Grupa Ailes.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz