"Elementarz w podskokach" - Małgorzata Swędrowska i Agnieszka FraczakMałgorzata Swędrowska oraz Agnieszka Frączek wspólnymi siłami stworzyły coś, co zachwyci niejednego rodzica oraz jego małą pociechę. „Elementarz w podskokach” to książka, która poprzez aktywność fizyczną zapewni Waszym dzieciom zarówno rozrywkę, jak i nauczy czegoś pożytecznego.


Twórczynie „Elementarza w podskokach” wyszły z założenia, że szczęśliwe dzieci po pierwsze nie chodzą, ale podskakują,  a po drugie, że nauka nie może być nudna. Nie powinna polegać na ślęczeniu nad książkami i zakuwaniu. Musi się wiązać z różnorodnymi aktywnościami takimi jak: mimika, gestykulacja, zabawy parateatralne. I właśnie to ma zapewnić dzieciakom „Elementarz”.
By w pełni korzystać z walorów książki potrzebna jest osoba potrafiąca ładnie i wyraźnie czytać. To ona ma za zadanie wcielić się w rolę Miczytaja i prowadzić małego czytelnika przez kolejne stronice „Elementarza”. Zadaniem książki jest natomiast pomóc dziecku w nauce czytania oraz pisania. Z jej pomocą za pośrednictwem Miczytaja malec pozna polski alfabet, nauczy się patrzeć uważnie na ilustracje, wysłucha ciekawych opowiadań oraz pełnych humoru wierszy, będzie rozwiązywał równe zadania językowe. Jest to więc połączenie nauki i zabawy, które jednocześnie z całą pewnością zbliży do siebie dziecko i rodzica czy też inną osobę, pomagającą w poznawaniu książki.

Korzystać z niej mogą już dzieci w wieku przedszkolnym (4 – 6 lat). „Elementarz” zawiera wiele ciekawych zadań, które są odpowiednie dla młodych czytelników w różnym wieku, dlatego można powiedzieć, że książka dojrzewa wraz z czytelnikiem. Ponadto jest to dzieło uniwersalne, które sprawi dużo radości zarówno dziewczynce jak i chłopcu.
Dodatkowym walorem publikacji są kolorowe ilustracje wykonane przez Ewę Poklewską - Koziełło oraz Agnieszkę Żelewską.. Są one doskonałym uzupełnieniem treści, które prócz walorów estetycznych pełnią również funkcję dydaktyczną. Sprawiają, że dziecko łatwiej poukłada sobie w głowie nowo zdobyte informacje, a także lepiej zapamięta nowe rzeczy. Oczywiście cieszą też oko młodego czytelnika, w końcu nie od dziś wiadomo, że maluchy uwielbiają kolorowe ilustracje.
Na końcu książki znajdują się także gry, które zapewne spodobają się większości dzieci. One również prócz dostarczaniu rozrywki mają za zadanie czegoś dziecko nauczyć. Zmuszają do myślenia, uczą uczciwości oraz kreatywności. Są doskonałym urozmaiceniem w nauce.
Źródło
„Elementarz w podskokach” to wspaniała książka, idealnie nadająca się na pierwszy przewodnik w poznawaniu przez dziecko języka polskiego. Zawiera łatwiejsze i trudniejsze zadania, które wzbogacają wiedzę, a także uczą kreatywnego myślenia oraz spostrzegawczości. Myślę, że spodoba się większości młodych czytelników.

OCENA: 9/10 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Publicat.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz