"Pamiętniki Maddie" - Maddie Ziegler

Źródło
Lubisz tańczyć? Marzysz o wielkiej sławie albo chociaż o występie w jakimś znanym programie w telewizji? Ta książka może ci się spodobać. Jest raczej utrzymana w języku nastolatków, czyli przystępnym i łatwym w odbiorze. Całość ukazuje, że bycie utalentowaną tancerką, wcale nie musi oznaczać „zepsucia” i oddania całego swojego życia właśnie sławie i ogromnemu rozgłosowi. Można przecież, idąc za przykładem znanej piosenkarki, Sii, podczas występów zakrywać sobie twarz peruką i nie pokazywać się szerokiej publiczności. W taki prosty sposób można zachować choć odrobinę prywatności.

 A kim jest w ogóle Maddie? To urodzona w Stanach Zjednoczonych młodziutka tancerka, aktorka i projektantka mody (serio, po przeczytaniu tej pozycji utwierdziłam się w przekonaniu, że są jednak ludzie podobni do mnie, czyli tacy, którzy mają po kilka pasji czy hobby i za którą z pasji by się nie zabrali, wychodzi im to naprawdę fajnie ;) ). Mimo wielkiej sławy, Maddie pozostała po prostu sobą, czyli roześmianą i skromną dziewczyną, która lubi ploteczki z koleżankami czy po prostu czasem pochodzić całe dnie w dresach. Swoją karierę rozpoczęła ona w telewizyjnym programie Dance Moms. Ogrom rozgłosu zyskała także dzięki występom w teledyskach Sii: Chandelier czy też Elastic Heart. Zdarzyło się jej także zagrać w kilku produkcjach filmowych, np. w The Book of Henry.


„Równie ważną rolę w moim dzieciństwie odgrywało kolekcjonowanie różnych rzeczy. Kiedy piszę „rzeczy”, mam na myśli rozmaite drobnostki, które ciągle gubiliśmy i na które nadeptywała moja mama. Takie jak na przykład buciki dla lalek Pocket Polly. Miałam ich tony, podobnie jak zwierzątek z Littlest Pet Shop.”

Przyznam szczerze, że z całej książki wyłania się naprawdę ciepły wizerunek dziewczyny, która oddała całą siebie swojej pasji, jaką jest taniec. Podziwiam ją za to. Sama chciałabym w życiu robić, to co po prostu kocham, także podoba mi się podejście Maddie do życia. W swoich pamiętnikach zwierza się nam z wielu kwestii mniej i bardziej prywatnych, m.in. z tego, że wprost uwielbia Zaca Efrona, co dla mnie jest nie do pomyślenia. Owszem, lubię tego aktora, ba, może nawet powinnam tutaj użyć słowa, że toleruję, ale na pewno nie uwielbiam. On po prostu jest dla mnie mało męski (sorki, Zac!). Oprócz zwykłych opisów życia codziennego, Maddie serwuje nam także porady dla innych zdesperowanych nastolatek, a także dzieli się z nami przepisami na koktajle czy też dipy. Fajnym pomysłem było także umieszczenie tutaj kącika pt. „To piękny dzień, by...”. O co w nim chodzi? To proste, ustalamy sobie, co interesującego możemy porobić danego dnia i tworzymy listę takich rzeczy. A potem świetnie się bawimy przy ich realizacji! To także sposób na zrobienie czegoś, co odkładało się od kilku miesięcy. Myślę, że ta książka daje nadzieję na to, że będąc sławnym i rozpoznawalnym można jednak jeszcze zachować elementy człowieczeństwa i swojej prywatności. Bo jakby nie patrzeć gwiazdy, czy to kina, muzyki, tańca itp. pozostają jednak normalnymi osobami, które zwyczajnie mają jakiś talent i umieją się przebić przez tłum im podobnych i zainteresować sobą fanów.

„Ponieważ film był kręcony w White Plains w stanie Nowy Jork, mieszkałam przez sześć tygodni w swoim mieszkaniu w hrabstwie Westchester. Mama nie mogła być ze mną – kręciła „Dance Moms” w Los Angeles. Towarzyszyła mi więc tylko przy czytaniu scenariusza i zdjęciach próbnych.”

Podsumowując, „Pamiętniki Maddie” to przyjemna lektura, zwłaszcza dla dziewczyn, które marzą o sławie. Dzięki niej poznają także kilka tajników udanego makijażu, w zależności na jaką okazję ma on być, poczytają porady Maddie w sprawie dziewczyn, które być może borykają się z podobnymi problemami do ich własnych, a także przekonają się, jak wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia w życiu i że nie warto z nimi zwlekać!

Ocena: 6,5/10

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Wilga


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz