"Blask miłości" - Lurlene McDaniel

„Blask miłości” to przepiękna powieść o przyjaźni, która może przetrwać bardzo wiele, nawet sytuacje, które do głowy człowiekowi nie potrafią przyjść. 

Trzy przyjaciółki, które stały się nierozłączne, które wydawać by się mogło, że z pozoru mówią sobie dosłownie wszystko. Jednak z czasem okaże się, że nawet one miewają przed sobą jakieś tajemnice, chociaż w większości przypadków usprawiedliwiają je troską o pozostałe przyjaciółki. Ciana zajmuje się farmą, która można powiedzieć, że należy już do niej. Jej matka ma wszystko w głębokim poważaniu, woli pić herbatę z ginem i topić w tej miksturze wszelkie są smutki, nawet te największe. Córce nie pomaga nic, zaś Ciana stara się jak może. Eden popadła z jednego uzależnienia w drugie. Najpierw, by ukoić swoje rozterki i stres dnia codziennego zaczęła się ciąć, gdy tylko żyletka zdołała przebić jej cienką skórę, odczuwała niesamowitą ulgę. A potem pojawił się on – Tony, niezwykle przystojny mężczyzna, dla którego była idealna, taka jaka była. Nie chciał by się w jakikolwiek sposób zmieniała ani nie życzył sobie, by choć jednym paluszkiem tknęła narkotyki. Które, notabene, stanowiły jego życiowy interes. Z początku Eden była przeszczęśliwa, jednak z czasem przekonała się, że Tony to nawet większe zło niż jej poprzednie uzależnienie. Nagle poczuła się, jakby była zamknięta w ciasnej, małej klatce, z której nie może sama się uwolnić. Musi jedynie czekać na dobry gest ze strony oprawcy. Tak, bo ten chłopak, który zwrócił na nią uwagę właśnie oprawcą się okazał. Czy dziewczynie uda się uwolnić z tego domowego i osobistego więzienia? Trzecią przyjaciółką jest Arie, miłośniczka sztuki wszelkiej maści oraz marząca o własnym koniu. Posiada kochającą, choć może trochę nadopiekuńczą rodzinę. Lecz ta niewinna dziewczyna skrywa w sobie pewną ciemność... Jest śmiertelnie chora, z potworem, który czai się w jej wnętrzu stoczyła już wiele nieprzyjemnych walk. Po każdej jednak miała kilkuletni odpoczynek, mogła wtedy „odtajać”. Dziewczyna ma nadzieję, że już nie będzie musiała walczyć o przetrwanie... Potwór szykuje dla niej kolejną niespodziankę. Życie potrafi być niezwykle skomplikowane, prawda?


„ Przyglądała mu się, kiedy zasypiał i pomyślała o tym, jak jej rodzina nieustannie trwała przy jej łóżku, gdy była młodsza. Nigdy nie była sama. Zawsze ktoś przy niej był, żeby z nią porozmawiać, podać lód, uspokoić. Chemioterapia zmieniła się od czasów, gdy była dzieckiem – w czasie ostatniej, gdy kończyła szkołę średnią, czuła się nawet całkiem dobrze i nie straciła włosów.”

A co zrobią trzy przyjaciółki, gdy na ich drodze stanie nieziemsko przystojny, zielonooki mężczyzna, na którego widok chociaż dwóm z nich mocniej zabije serce?

Powieść tę czytało się naprawdę z czystą przyjemnością. Przypominała mi ona nieco historię przedstawioną w „Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów”. Co prawda, nie ma tutaj spodni, które w magiczny sposób pasują na każdą z dziewczyn, ale jest ogromna przyjaźń, która dla poszczególnych bohaterek stanowi świętość i jest najważniejsza. Miło było patrzeć, jak dziewczyny wspierają się nawzajem i są w stanie zrobić dla siebie dosłownie wszystko. Ich wyjazd do Włoch również był w pewien sposób magiczny.

„Eden z niecierpliwością czekała na czas spędzany na rynku miasta z Garretem i jego przyjaciółmi. Każdego wieczoru, po późnej kolacji, siadali wokół fontanny, rozmawiając, śmiejąc się, grając na gitarach i tańcząc.”

Książka utrzymana jest w lekkim, ciepłym tonie, chociaż niekiedy autorka opisuje naprawdę trudne chwile w życiu bohaterek. Polecam ją gorąco, wszystkim tym, którzy pragną choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i przenieść się do ciepłych i słonecznych Włoch ;)Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Lucky

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz