"King" - T.M. Frazier

"Odnalazłem siebie w smutnych oczach dziewczyny, która była tak samo zagubiona jak ja. A może my wcale się nie odnaleźliśmy. Może po prostu postanowiliśmy zgubić się razem."

Połączył ich przypadek. Nienawiść przerodziła się w miłość. Trudności losu spowodowały, że stali się silni. Tragedie umacniały ich. Ale nieznana przeszłość i tajemnice zniszczyły wszystko.

Kiedy King po raz pierwszy zobaczył Doe, wiedział, że została mu przeznaczona. Jedno spojrzenie spowodowało, że zapragnął ją mieć dla siebie, kochać i dawać to co najlepsze. Ale czy człowiek, który całe życie zaznawał tylko zła i je wyrządzał, może dać szczęście dobrej dziewczynie? Czy King jest zdolny do kochania?
Doe wie, że Bradley jest złym człowiekiem i powinna trzymać się od niego daleko, jednak magiczna nić przyciąga ją do niego. I chociaż King irytuje ją jak nikt inny, a ona sama znajduje się w trudnym położeniu, nie może oprzeć się jego urokowi. Bezdomna dziewczyna, porzucona i z utraconą pamięcią otrzymuje nową szansę. Czy związek Kinga i Doe przetrwa? Czy połączy ich miłość?

T.M. Frazier stworzyła książkę, w które bohaterowie mają bardzo ciężko w życiu. Każdy z nich przeżył traumatyczne wydarzenia, był świadkiem okrutnych rzeczy i zszedł na złą ścieżkę. Bo czy człowiek, który całe życie widzi przemoc, może być dobry? Czy taka osoba może stać się porządnym człowiekiem?

"To, że był bardzo złym chłopcem, nie znaczy, że nie mógł być naprawdę świetnym człowiekiem."

King jest bohaterem, który przez całe życie borykał się z problemami. Jako dziecko nie mógł polegać na rodzinie, był źle traktowany i postanowił wziąć życie w swoje ręce. Kiedy poznał Preppy'ego, wiedział, że ten chudy chłopak zostanie jego nową rodziną. Dwoje chłopców, którzy w życiu doznali wielu koszmarów i to jako dziecko, postanowiło zawalczyć o swoją przyszłość.
King jest bohaterem, który pod zewnętrzną powłoką, która ukazuje twardego faceta, potrafiącego bez wahania zabić drugiego człowieka, ukrywa wewnętrzne ciepło. Chociaż jest zgorzkniałym mężczyzną, którego zachowanie bywa paskudne, ma priorytety, na których zależy mu ponad życie i jak się okazuje, jest zdolny do miłości.
Kinga obdarzyłam sympatią i podziwiam go za to, że pomimo cierpień, potrafił zadbać o drugą osobę i zapracować na swoje życie, chociaż nie robił tego legalnie i uczciwie. Wkurzało mnie jednak, że był oschły i chamski wobec osób, na których mu zależało i którym zależało na nim. Z jednej strony rozumiem, że przez krzywdy nie chciał o sobie opowiadać i się otwierać, ale z drugiej strony mógł okazywać więcej uczuć i nie traktować ludzi jak zabawki.

Preppy jest bohaterem, którego bardzo mocno polubiłam. Uwielbiam jego pokręcony pogląd na świat, podejście do życia i sposób bycia. Ten mężczyzna chociaż jest dorosły, potrafił poczuć się jak dziecko i nigdy nie smuci się. Zawsze był radosny i rozweselał wszystkich dookoła. Jego zachowanie wywoływało uśmiech na moich ustach. Jest zdecydowanie pozytywną postacią.
Ubolewam jednak nad tym, że jego los został poprowadzony w ten sposób, uważam, że zasługiwał zdecydowanie na więcej.

Doe, bohaterka, która jednocześnie jest pozytywną postacią i negatywną. Bardzo często sama nie wiedziała czego chce od życia, czym mnie bardzo mocno irytowała. Czasami zachowywała się jak rozkapryszone dziecko, które nie widziało swoich błędów. I chociaż przeszła w życiu wiele i nie pamiętała swojej przeszłości, to bawiło mnie jej dziwne podejście do życia. Niemniej jednak zasłużyła sobie na mój szacunek za zachowanie, jakim wykazała się w pewnej sytuacji. I chociaż nie obdarzyłam jej największą sympatią, ponieważ bywała dziecinna, to niewątpliwie jest ciekawą bohaterką, której historia zaskakuje.


źródło

"Nie chcę powtarzać mojej niewinności. Chcę przyjemności z utratą wszystkiego od nowa!"


"King" jest książką, po którą stanowczo warto sięgnąć. Śmiało mogę stwierdzić, że od tej historii można się uzależnić, a zakończenie powala na kolana i doprowadzała do szału. Ja nie mogę doczekać się kontynuacji i z niecierpliwością jej wyczekuję.
Historia zawarta w powieści jest zawiła i wielokrotnie zaskakuje. Połączenie dziewczyny, która wiele wycierpiała, niebezpiecznego świata oraz tajemnic spowodowało, iż książka jest rewelacyjna.  Nie brakuje w niej emocji, a nawet wywołuje ich mnóstwo u czytelnika. Bardzo dużo się dzieje, a fabuła jest naprawdę dobra.
Relacja, która występuje między Doe i Kingiem jest pełna ognia, ale także namiętności oraz nienawiści. Bardzo podoba mi się, że nie ma zbyt wielu scen erotycznych, są idealną wisienką na torcie, a książka nie jest nimi przesycona.
Zachwycona jestem także kreacją bohaterów, a także relacjami, jakie występują między nimi. Przyjaźń w tym świecie wiele znaczy, a ta występująca tutaj jest niesamowita i bezgraniczna.

W książce nie brakuje również wulgaryzmów, jednak nie są one dodawane na siłę, a ich wykorzystanie w treści tylko pokazuje, w jakim niebezpiecznym świecie żyją bohaterowie. Idealnie sprawdzają się przy dramatycznych i brutalnych scenach.
Styl autorki jest przyjemny w odbiorze. T.M. Frazier ma bardzo lekkie pióro, a jej książka wciąga czytelnika. Bardzo podoba mi się, że w książce nie było zbędnych opisów, a autorka skupiała się na ważnych wydarzeniach, które wnosiły bardzo wiele do całości.

King jest niesamowitą książką, którą z całego serca mogę Wam polecić. Ja jestem zachwycona tym brutalnym światem i z niecierpliwością czekam na kontynuację. Gwarantuję Wam, że zostaniecie rozpaleni, poczujecie dreszczyk emocji i pokochacie tę historię.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Kobiece.Natalia Zaczkiewicz
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

1 komentarze:

 1. Brakuje mi ostatnimi czasy takich książek, już dawno w rękach nie miałam typowego romansu, a ten wydaje się idealny, taki jakie lubię :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń