"Turbulencja" - Whitney Gracia Williams

"- Jeśli przytrafi się panu coś złego, do kogo mamy zadzwonić w pierwszej kolejności?
- Do zakładu pogrzebowego."

A może masz ochotę polecieć w chmury i przeżyć gorący romans?
Gillian i Jake zabiorą Cię w podróż pełną turbulencji i zakazanych uczuć.
Ich historia zapadnie Ci w pamięć, a problemy towarzyszące im w życiu i ukryte głęboko tajemnice sprawią, że lektura będzie niezapomniana i z pewnością Cię zaskoczy.

Gillian Taylor przez całe swoje życie była krytykowana i niedoceniana przez swoich rodziców oraz rodzeństwo. Ta dziewczyna nie miała lekko, ciągle pod górkę, ponieważ postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Ale jak się okazuje, jeden krok wystarczy, aby życie zmieniło swój bieg i zapanował chaos.
Główna bohaterka zyskała sobie moją tolerancję, aczkolwiek irytowało mnie czasami jej zachowanie, które było niedojrzałe. Bardzo często postępowała jak rozkapryszone dziecko, które tupie nóżkami, bo nie dostało swojego cukierka. Niemniej jednak podziwiam ją za chęć walki o swoje marzenia, doceniam jej postawę wojownika, cenię za to, że w końcu się ogarnęła i potrafiła postawić na swoim, wyrazić swoje zdanie. Niewątpliwie jest to osoba, która działa pod wpływem emocji, no i cóż, nie zawsze jej to wychodzi na dobre, ale czasami przydaje się w życiu. 


"Chcesz być pogrzebany czy skremowany? Chętnie spełnię ostatnie życzenie umierającego."

Jake, Jake, Jake, mężczyzna, o którym mam podzielone zdanie. Z jednej strony jego chamstwo i wywyższanie wkurzało mnie, a z drugiej jego pełne sarkazmu odpowiedzi rozśmieszały mnie do łez. Nie rozumiem jego postępowania i wrednego zachowania wobec ludzi, którzy w zasadzie nic mu nie zrobili. Doceniam za to, że potrafił być do bólu szczery, a na głupotę reagował mądrymi, aczkolwiek niekoniecznie miłymi odpowiedziami, ale mógł być nieco bardziej uprzejmy dla ludzi, bo to, że im nie ufał i doznał krzywd, nie oznacza, że ma być taki dla każdego.
Jake jest człowiekiem, który uwielbia stawiać na swoim i nie znosi sprzeciwu. W pewnych sferach życia jest perfekcjonistą i gdy zna się na czymś, bardzo lubi poprawiać innych i pokazywać swoją mądrość.
W sumie polubiłam go za jego zabawne teksty, a jednocześnie nienawidziłam za chamstwo i arogancję. 
"- Panie Weston? Co, do licha, pan wyprawia?
- Szukam sensu tej rozmowy, bo chyba się nie doczekam, aby coś dorzecznego wyszło z pani ust."

Historia przedstawiona w książce nie jest banalną opowieścią. Tym razem mamy tutaj nieco głębszą fabułę, przepełnioną utratą zaufania, bólem, miłością, cierpieniem, chorobami, nienawiścią, problemami. Chociaż seks odgrywa w książce ważną rolę i jest go sporo, to jednak nie jest najważniejszy. Jest urozmaiceniem bardzo ciekawej historii. Życie Gillian i Jake'a jest interesujące i przepełnione tajemnicami, które zaskakują czytelnika w najmniej oczekiwanym momencie. Autorka prowadzi całość w nieoczekiwany sposób. Rozpoczyna pewne wątki, pozostawia czytelnika z niewiadomymi, zachęca do dalszego czytania, szukania odpowiedzi, a później uderza z pełną mocą i zaskakuje. Kiedy myślałam już, że nic więcej nie wydarzy się, autorka zaskoczyła mnie i to miło. Nie spodziewałam się takiego rozwoju sytuacji.
Historia z całą pewnością nie jest ciepłą opowieścią, w której od słodyczy aż mdli. Jest tutaj mnóstwo cierpienia, które wylewa się z ogromnej ilości stron. 

Na uznanie zasługuje pióro autorki, które jest bardzo lekkie i przyjemne w odbiorze. Bardzo ciekawie i szybko czyta się książkę dzięki temu, a właściwie to pochłania w kilka godzin, tak mocno wciąga. Może nie jest to jakaś rewelacyjna historia, która wbije w fotel czytelnika, ale z pewnością można spędzić z nią miło czas i zostać zaskoczonym zwrotami. 
Polecam Wam zatem książkę i zachęcam do jej przeczytania miłośników literatury kobiecej.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Wydawnictwo Kobiece.
Natalia Zaczkiewicz
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Chętnie przeczytam tę książkę. Trochę już o niej słyszałam i jestem jej ciekawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zaskoczona oceną. Książki nie czytałam, ale opis nie brzmi zbyt zachęcająco, a miałam okazję ją porządnie przekartkować. Cóż, fragmenty wyrwane z kontekstu wydawały się być, delikatnie mówiąc, kiepskie, ale wiadomo - to tylko fragment wyrwany z kontekstu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowicie mi się podobała ta książka i w wielu rzeczach z recenzji się zgadzam. Jeżeli ktoś się waha to mimo wszystko polecam kupić/pożyczyć/przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń