"Zdrowe jelita" - Kimberly A. Tessmer


Źródło
      Dla urozmaicenia dziś recenzja o czymś, czego jeszcze tutaj (chyba) nie było, czyli naszym organizmie, dietach i zdrowym odżywianiu. Może zanim przejdę do recenzji samej książki, napiszę "dwa słowa" o samej autorce. 

    Kimberly A. Tessmer jest licencjonowaną dietetyczką, która chcąc pomóc ludziom chorym na różnego rodzaju problemy żołądkowe, stworzyła poradniki z serii Leczenie odżywianiem. Jest specjalistką w swojej dziedzinie i poświęca temu większość swojego życia. Napisała jeszcze inne książki tego typu, np. "Refluks", z którym zmaga się coraz większa liczba osób, "Cukrzyca" i "Stany Zapalne". Także myślę, że każdy znalazłby coś dla siebie. 

  Tytuł książki może nie jest bardzo kuszący, bo kto zainteresuje się książką o jelitach? Pewnie tylko Ci, którzy mają z nimi jakieś problemy, aczkolwiek myślę, że każdy powinien się nimi zainteresować. Nie każdy wie, że niektóre bakterie zamieszkujące nasze jelita są konieczne do wzmocnienia układu immunologicznego, dlatego raczej warto o nie dbać. Zdrowy układ pokarmowy ma bezpośredni wpływ na zdrowie całego naszego organizmu, więc jeśli prawidłowo się odżywiamy, to nasz organizm jest cały happy :)


     Autorka poza uświadomieniem nas, że jelitka są bardzo ważne i należy o nie dbać, daje nam wiele cennych wskazówek, co powinniśmy robić, żeby być zdrowym. W kolejnych rozdziałach książki pisze o szkodliwych dla naszego organizmu produktach, a także tych, które sprawią, że pozbędziemy się problemów trawiennych. 

   Książka jest swoistą podpowiedzią co robić, krok po kroku, aby zacząć lepiej dbać o swój organizm. Poza tym, że będziemy zdrowsi, to również sprawimy, iż będziemy bardziej zadowoleni z naszej wagi. W dodatku na końcu książki autorka dodała 14 - dniowy jadłospis. Dowiemy się jak ustabilizować nasz organizm, by ustrzec się przed groźnymi chorobami, które będą na nas czyhać, jeśli nie zainteresujemy się swoim zdrowiem.
Źródło

    Okładka jest ciekawa kolorystycznie, i mimo iż nie jest ona zbytnio oryginalna, to wygląda bardziej obiecująco, niż jakby miały na niej widnieć prawdziwe jelita. Jeśli chodzi o samą książkę, to nie jest długa, przyjemnie się ją czyta i bez wątpienia znajdziemy odpowiedzi na  nurtujące nas pytania. 
  
    Żeby nie było zbyt cukierkowo, to muszę się do czegoś przyczepić. Otóż książka rozpoczyna się dość chaotycznie, ale na szczęście od drugiego rozdziału wszystko wydaje się być poukładane i na swoim miejscu. W każdym rozdziale znajdziemy wiele różnych terminów, trudnych słów, które niekoniecznie są nam potrzebne do życia i sprawiają, że w głowie robi nam się niemały misz masz. 

    Mimo wszystko serdecznie polecam tę pozycję, gdyż powinniśmy dbać o nasze zdrowie, a być może, po tej książce, zwrócimy uwagę na to, co jemy.

Ocena 7/10
Za przeczytanie książki dziękuję wydawnictwu - pantomasz.pl


Paulina Mocka
    
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

5 komentarze:

 1. Jelita to bardzo ciekawy temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jelita tyle nam dają, co byśmy bez nich zrobili :<

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę bliżej zainteresować się tą książką. Może dowiem się, dlaczego niektóre potrawy powodują w moich jelitach wyjątkowy dyskomfort.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością przydałaby mi się taka książka, ponieważ od dłuższego czasu bardzo poważne podchodzę do tematów związanych ze zdrowiem. Zainteresowałem się nim do tego stopnia, że bardzo spodobały mi się artykuły dostępne na stronie http://apsik-zdrowie.pl . Myślę, że bez wątpienia większość osób chętnie zerknie.

  OdpowiedzUsuń