"American Assassin" - Michael Cuesta

Źródło
Uwielbiam filmy akcji, które są krwawe i dostarczają naprawdę mocnych emocji. Jest to zdecydowanie mój ulubiony gatunek, ponieważ lubię czuć ten dreszczyk emocji, który towarzyszy mi zawsze przy dobrej produkcji. Jestem wybredna jeśli chodzi o tego typu filmy, więc coś naprawdę musi mnie zaintrygować, abym poświęciła temu czas. ,,American Assassin” od początku przykuł moją uwagę nie tylko fabułą, ale także doborem obsady. Czy mi się podobało? O tym za chwilę.

Mitch Rapp jest szczęśliwy, bo właśnie oświadczył się swojej ukochanej, ale wszystko kończy się kilka chwil później, gdy oboje znajdują się w centrum ataku terrorystycznego, a jego ukochana zostaje zabita. Jego głównym celem jest zemsta na zamachowcach i zrobi wszystko, aby dopiąć swego. W tym czasie jest obserwowany przez CIA, ponieważ potrzebują takich ludzi jak on – gotowych na wszystko. Stan Hurley prowadzi jego trening, stara się zrobić z niego prawdziwą maszynę, którą będzie można wykorzystać w zadaniach specjalnych. Jednak zanim szkolenie dobiega końca, musi zmierzyć się z poważnym zadaniem i powstrzymać pewnych ludzi zanim uda im się użyć broni atomowej. Czy mu się uda? Kto okaże się największym zagrożeniem dla Rapp’a?

Razem z płytą dostałam krótką książeczkę, która opowiada trochę o tej produkcji. Gdyby nie ona, nie miałabym pojęcia, że film powstał na podstawie naprawdę bardzo popularnej serii książek, które opowiadają właśnie o Mitchu Rappie. Dowiedziałam się również kilku informacji o aktorach czy chociażby samym autorze książek. Dzięki temu lepiej zrozumiałam zamysł tego filmu oraz wybory, których dokonali twórcy podczas tworzenia ,,American Assassin”. To było pomocne i zawsze staram się czytać informacje dołączone do płyt (jeśli takie mam).

Film zaczyna szokować już od pierwszych minut i wiedziałam, że do końca będzie trzymał w napięciu. Nie znam książki, więc nie mogę porównać zgodności treści ze scenariuszem. Jednak fabuła była świetna, wszystko trzymało się kupy, zaskakiwało, mroziło krew w żyłach i kompletnie wbijało mnie w fotel. Naprawdę dawno nie byłam aż tak zachwycona żadnym filmem i jestem pewna, że jeszcze wiele razy do niego wrócę. Na pewno zostałam zachęcona do zapoznania się z książkami, bo jestem pewna, że przypadną mi do gustu. No i będę oczekiwać na ekranizację kolejnej powieści. 


Twórcy naprawdę przyłożyli się do kwestii obsady. Dylana O’Briena, który gra główną rolę, uwielbiam od bardzo dawna (dzięki roli w Teen Wolf) i świetnie oglądało się go w innym, mroczniejszym wydaniu. Jestem pod wrażeniem jego oddana się roli, wczucia w swojego bohatera i profesjonalizmu, którym się wykazał. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę go również w innych filmach, ponieważ jego gra aktorska naprawdę zachwyca i jestem ciekawa, w kogo może się jeszczewcielić. Oczywiście inni aktorzy również sprostali zadaniu, absolutnie wszyscy!

Podobało mi się również to, że Rapp nie został połączony z kobietą, z którą współpracował przez pewien czas. Przeważnie twórcy jednak lubią wplatać wątki miłosne w fabułę, bo one trochę łagodzą tą całą przemoc. Jednak Rapp jest dwudziestopięciolatkiem, który kilkanaście miesięcy wcześniej w tragicznych okolicznościach stracił narzeczoną, dla niej chciał zemścić się na terrorystach i był w stanie narażać się na ogromne niebezpieczeństwo. Czy taka osoba byłaby w stanie nagle zapomnieć i zakochać się w kimś innym? Zwłaszcza w krótkim czasie? Raczej nie.

Źródło
Efekty specjalne również zasługują na duży plus. Wszystkie sceny walki czy chociażby wybuchy, wyglądały bardzo realistycznie. Twórcy wprowadzili dużo nowszej technologii (chociaż książka powstała jakiś czas temu, a wtedy jeszcze ludziom nawet się nie śniło o tym, co mamy teraz). Jednak książka dołączona do płyty wyjaśnia, że autor powieści lubił wyprzedzać czasy i na pewno byłby zadowolony z takich zmian. 

Czy mogę polecić ten film? Oczywiście! Jest to świetna produkcja, która wciąga od pierwszych minut i ciągle zaskakuje. Aktorzy naprawdę świetnie wcielili się w swoje role i dzięki temu całość naprawdę zachwyca. Jest mocno i krwawo, a wszystkie sceny wyglądają bardzo realnie i momentami wzbudzają grozę. Nie mam się do czego doczepić, po prostu jestem zachwycona i z pewnością wielu osobom również przypadnie do gustu ta produkcja.Ocena: 10/10
Za możliwość obejrzenia dziękuję Monolith Films
Patrycja Bomba 
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: