"Szczurki nie dają się wygryźć" - Rafał WitekPrzychodzę do Was z fantastyczną książką dla maluchów autorstwa Rafała Witka. „Szczurki nie dają się wygryźć” to nie tylko zabawna historyjka o bandzie szczurów i myszce, ale także książeczka pełna łatwiejszych i trudniejszych zadań, które urozmaicą czytanie i zachęcą dziecko do myślenia. Zapraszam do przeczytania całej recenzji!
Rodzina szczurków oraz również do niej należąca mysz wróciła właśnie z Sardynii, gdzie zgraja spędziła wakacje. Jednak po powrocie czeka na nich niemiła niespodzianka – ich kanały zasiedliły wstrętne koty, które za nic nie chcą się wynieść. Banda musi się bardzo nagłówkowa, żeby wymyśleć, jak pozbyć się niechcianych intruzów i odzyskać swój dom. Na szczęście pomysłów im nie brakuje, a determinacja nie pozwala się poddać.
„Szczurki nie dają się wygryźć” to krótka historia o tym, jak tytułowe zwierzątka walczą o swój zaciszny kąt. Nie jest to jednak pusta opowiastka, pozbawiona morału. Książeczka uświadamia bowiem, że nie liczy się wielkość czy siła, a umiejętność logicznego myślenia. Szczurkom nie udało się przepędzić kotów dzięki psom, które od nich były silniejsze oraz większe. Pokonały je jednak dzięki malutkim pchłom, które dokonały tego, czego nie udało się ich poprzednikom. Tekst jest pełen humoru, aktywizuje wyobraźnię oraz przedstawia tematy do przemyślenia, co bardzo mi się spodobało.

Ponadto książeczka nie zawiera jedynie historii szczurków. Tekst poprzerywany jest zadaniami o różnym stopniu trudności. Najczęściej są to pytania matematyczne, nie brakuje jednak także logicznych zagadek, które pozwalają sprawdzić umiejętność nieszablonowego myślenia u małego czytelnika. Dzięki temu dziecko nie tylko ma okazję poznać mądrą historię, ale także poćwiczyć i zaangażować się w nią umysłowo. Ponadto w książce znajduje się także dyplom oraz uwielbiane przez maluchy naklejki. Jest to według mnie świetny pomysł, który łączy naukę i zabawę w jedno.
Gorąco polecam zakup tej książeczki Waszym pociechom, ponieważ zdecydowanie jest warta uwagi. Dziecko na pewno nie będzie się przy niej nudzić, a wręcz przeciwnie – zyska dzięki niej chwilę zabawy i nie tylko.

OCENA: 9/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Egmont.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz