28 dni Bikini Body. Przewodnik po zdrowym jedzeniu i stylu życia. - Kayla Itsines

        Moda na bycie fit i wysportowanym trwa i silnie się zakorzenia w naszym społeczeństwie – i to mnie cieszy. Coraz głośniej na alarm biją dietetycy oraz cała służba zdrowia podkreślając, że nadwaga i otyłość powodowana przez nieprawidłowe żywienie oraz siedzący tryb życia zabija nas powoli i skutecznie. Choroby wynikające z otyłości to m.in. cukrzyca i choroby układu naczyniowego, które drastycznie ograniczają jakość życia, a nawet doprowadzają do zgonu coraz to młodszych osób. Stąd też takie książki oraz takie postaci jak Kayla Itsines są jak najbardziej potrzebne społeczeństwu, niezależnie od tego, gdzie w świecie się znajdują.

       Kayla jest greckiego pochodzenia Australijką i gwiazdą mediów porównywalną z naszymi kontynentalnymi fitnesskami jak Ewa Chodakowska czy Ania Lewandowska. Młoda, skromna, uśmiechnięta i energiczna dziewczyna, tryskają zdrowiem powtarza do nas, że sami jesteśmy kowalami swojego losu i zdrowie zależy tylko od nas. Choć nigdy o niej nie słyszałam to w zupełności przekonuje mnie do swojej koncepcji, z którą w pełni się zgadzam. Na Instagramie oraz na Youtube można znaleźć jej aktywność i to właśnie jest piękno  social mediów – łączą ludzi pomimo tysięcy kilometrów! Przemiany, które wystąpiły pod okiem tej trenerki są fenomenalne i zachęcające, a filmik, na którym zobaczyłam całą salę pełną ćwiczących kobiet sprawił, że aż sama zechciałam coś ze sobą zrobić, bo w końcu to nie jest takie trudne.


     Trenerka wprowadza nas w swoją filozofię Bikini Body Guide (BBG), w której nie chodzi o to, aby ciało pięknie prezentowało się w bikini, lecz aby było ono zdrowe i kochane przez nas same. A konsekwentne działanie będzie sprawiało, że będzie ono w sobie piękne, w naszych oczach zmiana zajdzie nie tylko fizyczna, lecz przede wszystkim poczujemy się silniejsze, zdrowsze i szczęśliwsze.

„Myśl pozytywnie.
Jedz zdrowiej.
Ćwicz częściej.
Czuj się świetnie.”

      Przewodnik wizualnie prezentuje  się zachwycająco. Kolorowe zdjęcia, które zajmują duży obszar stron, przejrzystość działań, układ posiłków czy też wyraźne zdjęcia ćwiczeń sprawiają, że pomimo dużej ilości informacji (prawie 400 stron) jest ona łatwa do przyswojenia niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, czy już jest to uzupełnienie naszej dotychczasowej wiedzy.     Kayla zaprasza nas do podjęcie 28-dniowego wyzwania, a po zapoznaniu się z propozycją stwierdzam, że to z pewnością będzie krok do podjęcia nowego rozdziału w życiu każdej kobiety. Rozpiska planu treningowego razem z dokładnym omówieniem każdej możliwej trudności, zorganizowane plany żywieniowe z pięknymi fotografiami oraz propozycją różnorodnych dań, które zaspokoją nawet największych niejadków, a nawet jest miejsce na zdrowe słodkości oraz moc wiedzy, która pozwoli zrozumieć co spożywamy i jak dzięki temu zachować zdrowie – tak w skrócie mogę streścić tę książkę.

      To nie jest tylko książka, która poucza i przygotowuje do zmian. Ona realnie pokazuje nam, jak je wdrążyć – od zorganizowania miejsca w lodówce, poprzez liczną ilość przepisów do określonych ćwiczeń. Nic tylko wprowadzić w życie! Otwierając książkę wita nas plakat z 28 dniowym treningiem dla początkujących, taka pozytywna niespodzianka J

      Jedyne, na co zwróciłam uwagę to fakt, że niektóre warzywa, owoce czy też mięsa są trudno dostępne w naszym kraju. Cóż się dziwić, w końcu książka powstała w oparciu o realia australijskie. Lecz mimo tego nie jest to aż taki przeważający problem. Jedne przepisy są proste, inne bardziej rozbudowane, lecz wyglądają tak apetycznie, że patrząc na same zdjęcia człowiek robi się głodny.


     Stanowczo polecam tę pozycję … wszystkim. Czy już ćwiczysz, czy dopiero chcesz coś zmienić w swoim życiu, czy jesteś bardzo oczytany, a brakuje Ci praktyki – z pewnością uznasz, tak jak ja dziś, że ta książka to obowiązkowa pozycja w domu. A wszystko po to, aby wprowadzić do swojego życia więcej harmonii wynikającej ze zdrowia. W końcu – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

„Bądź zdrowa, silna i pewna siebie.”


MOJA OCENA 10/10


Dziękuję za możliwość zapoznania się z egzemplarzem wydawnictwu Znak literanova.Emilia Pieńko
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz