"MEGASZTUCZKI dla małych magików" - Joshua Jay

Będąc dzieckiem wiele razy marzyłam, by robić magiczne sztuczki i w przyszłości zostać iluzjonistką. Uwielbiałam wszystko, co łączyło się z tą tematyka: od programów telewizyjnych pokazujących występy magików do prostych sztuczek, których uczono w filmikach na YT. W cyrku wyczekiwałam momentu, aż na scenę wkroczy pan z wielkim kapeluszem i wyciągnie z niego królika. Teraz jestem już dużo starsza, ale mimo wszystko dalej pasjonuje mnie sztuka iluzji, która pokazuje jak w prosty sposób można oszukać ludzki umysł.

„MEGASZTUCZKI dla małych magików” to książka idealna dla początkujących iluzjonistów. Zawiera dwadzieścia pięć bardzo efektownych, ale łatwych w wykonaniu sztuczek, które zachwycą zarówno dziecko jak i dorosłego. Wasze pociechy dzięki tej książeczce mogą zaprezentować Wam sztukę lewitacji, znikania czy pojawiania się przedmiotów. Ale nie tylko! W pokazach czasami potrzeba asystentów i wtedy to Wy macie niepowtarzalną szansę zostać takowym asystentem i to na dodatek samego magika! Czy to nie zaszczyt?

Każda sztuczka jest wyjaśniona w bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Autor za każdym razem najpierw informuje czytelnika, co będzie mu potrzebne do wykonania danego triku. Następnie krok po kroku szczegółowo instruuje go, udzielając mu po drodze dodatkowych, praktycznych rad i wskazówek. Dzięki temu każdy jest w stanie zrozumieć na czym polega dana sztuczka. Trzeba jednak pamiętać i uświadomić dziecko, że iluzjonistyka wymaga praktyki i nie wszystko wyjdzie mu za pierwszym czy drugim razem.


Ponadto w książce dziecko znajdzie bardzo dużo przydatnych informacji, które ułatwią mu wykonywanie sztuczek. Autor udziela bowiem młodemu magikowi konkretnych wskazówek dotyczących między innymi tego, jak radzić sobie z tremą (należy przede wszystkim dużo ćwiczyć i ułożyć sobie wcześniej plan rezerwowy na wszelki wypadek), czy też w jaki sposób uwiarygodnić swój występ (na przykład nigdy nie powinno się tłumaczyć sztuczki czy też powtarzać ją dwa razy podczas tego samego występu).

Książka jest poza tym bardzo dobrym sposobem na rozwój waszego dziecka. Dlaczego? Po pierwsze: które z maluchów nie marzy, by władać magią? A więc z całą pewnością dla większości waszych pociech będzie to pozycja interesująca, która ma realną szansę odciągnięcia dziecka od telewizora czy komputera. Po drugie: młody magik nie tylko będzie dobrze się bawił podczas ćwiczeń. Przede wszystkim nauczy się występować publicznie, co wzmocni jego pewność siebie. Po trzecie: do niektórych sztuczek potrzeba pomocnika, tak więc Wasze dziecko nauczy się współpracy i polegania na drugiej osobie.


Myślę, że zgodzicie się ze mną, iż ta książka jest bardzo ciekawą pozycją, szczególnie dla dziecka, które marzy o prawdziwej magii. Omawiana pozycja ma wiele zalet, tak więc serdecznie Wam ją polecam.

OCENA: 10/10


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Egmont.

Sara Chrzanowska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz