"Pretty Happy: przepis na pokochanie siebie" - Kate Hudson

     Jaki jest idealny obraz ciała? Każdy ma nieco inną wizję tegoż obrazu, ale żyjemy pod silnym wpływem nacisków społecznych i mediów. Społeczeństwo próbuje nam uświadomić, do jakiego rodzaju obrazu ciała powinniśmy dążyć. Widzimy obrazy doskonałych ciał wokół nas, w telewizji, filmach, w gazetach, magazynach oraz w internecie. Kult chudego ciała jest od jakiegoś czasu niesamowicie modny. Wiele kobiet usilnie chce wyglądać jak modelki Victoria's Secret i nic w tym złego, każda przecież chce być piękna, tylko pytanie brzmi: za jaką cenę? Znana aktorka Kate Hudson w swojej autorskiej książce porusza właśnie ten problem. Chce nam uświadomić, że niczego nie zmienimy w sobie ciągłym narzekaniem, tylko pora zacząć działać! Jest ona swoistą receptą na to, aby zaakceptować samą siebie. Krok po korku, aby pokochać swoje ciało, swoją duszę i zmienić nastawienie do życia.

     Książka podzielona jest na trzy części, czyli "Jak stać się body smart?", "Cztery filary w praktyce" i "Życie zgodne z inteligencją twojego organizmu". Każda część posiada mnóstwo rozdziałów, które mają nam uświadomić, że nieważni są ci wszyscy ludzie dookoła, tylko to, jak my siebie postrzegamy. Ile razy już próbowałyście katować się różnego rodzaju dietami, ćwiczeniami z Ewą Chodakowską, chodzeniem na siłownię, mimo iż nie dawało wam to żadnej radości i satysfakcji? Nie twierdzę, że dieta i ćwiczenia są złe, w żadnym wypadku. Chodzi tutaj o nastawienie i o tym jest ta książka.
   
   Kate Hudson poza tym, że jest aktorką, producentką i bizneswoman, to jest również mamą dwóch chłopców. Udowadnia nam, że pomimo wielu obowiązków, jakie ma, potrafi znaleźć czas dla siebie. Nie zawsze jest to proste, ale chodzi tutaj o samodyscyplinę i porządek. Przede wszystkim trzeba się wsłuchać w siebie, naprawić swoje myśli i zastanowić, czy nasze potrzeby są spełniane. Te wszystkie diety cud, katorżnicze ćwiczenia nie będą miały najmniejszego sensu, jeśli same nie będziemy chciały zmienić swojego dotychczasowego życia. Wszyscy wiemy, że nie istnieje jedna dieta czy plan ćwiczeń optymalny dla każdego człowieka, bo każdy z nas jest inny. 

Żródło

"Pozytywna relacja z samym sobą oznacza szacunek dla siebie, akceptację własnych wad i pamiętanie o przeszłości. Oznacza to uznanie swoich mocnych i słabych stron oraz danie sobie dużej przestrzeni, by nie walczyć przeciwko temu, kim i jaka jesteś. Uważam, że to część ciągłego procesu, jakim jest podróż zwana życiem. Musiałam odzyskiwać moje ciało nie raz, a wiele razy."

    
  
     Autorka książki w sposób bezpośredni opowiada również o swoich problemach z ciałem, o tym, że wielokrotnie popełniała błędy żywieniowe i nie zawsze było łatwo. Pomógł jej w tym "zeszyt myśli" i namawia nas, abyśmy i my spróbowały z niego korzystać. Z czasem zaczęła rozumieć sygnały, jakie wysyła jej ciało. 

    W książce jest sporo kwestionariuszy do wypełnienia, dlatego też książka ta nie nadaje się do pożyczenia przyjaciółce. Przepełniona jest kolorami i zdjęciami Kate, na których wygląda na pełną energii i życia. Język jest bardzo przystępny i prosty, więc nadaje się dla każdego. Oprócz tego, że autorka chce, abyśmy zaakceptowały same siebie, daje nam przepis na to, jak stać się piękną i szczęśliwą, to także proponuje nam wiele metod na relaks, np. głębokie oczyszczenie, jogę i medytację. Wszystko jest szczegółowo opisane i zilustrowane.

    Książka jest bardzo rzetelnie, skrupulatnie i precyzyjnie napisana. Poruszone są wszystkie wątki i problemy kobiet związane z samoakceptacją i dążeniem, do posiadania pięknego ciała, niczym Marita Surma, znana jako Deynn. Najważniejsze jest to, jak wy czujecie się same ze sobą. Jeżeli się nie zmotywujecie, to nie pomoże żadna dieta, ani żadne ćwiczenia. Nie musicie chodzić na siłownię, by wyglądać pięknie i czuć się pięknie. Wystarczy tylko to, co wy uważacie za słuszne, cała reszta nie jest ważna. Róbcie to, co lubicie najbardziej, jedzcie, na co macie tylko ochotę i bądźcie zadowolone, bo liczy się tylko to, czy kochacie siebie i swoje ciało takim, jakie jest. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku :)

Ocena: 8/10
Za przeczytanie książki dziękuję: Wydawnictwo Kobiece

Paulina Mocka

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

4 komentarze:

 1. Już sama recenzja jest motywująca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :3 polecam się na przyszłosć

   Usuń
 2. Z autorką tej książki mi po drodze, a nawet pod rękę. Koniecznie muszę poznać ten"przepis na pokochanie siebie ".

  OdpowiedzUsuń