‘’Unf*ck yourself. Napraw się!” – Gary John Bishop


Problemy są nieodłącznym elementem naszego życia i trzeba nauczyć się je przezwyciężać oraz akceptować. Każdy ma marzenia, oczekiwania, kompleksy lub fobie, ale jak z nimi walczyć? Dlaczego ciągle katujemy się i nie potrafimy zaakceptować siebie? Naszym największym wrogiem jest wyobraźnia i wygórowane oczekiwania. Warto stawiać sobie jakieś wyzwania, ale  trzeba najpierw zastanowić się, czy jesteśmy w stanie im podołać. Musimy przestać zadręczać się, krytykować na każdym kroku i doceniać każdą chwilę.

W naszej głowie toczą się przeróżne myśli, często negatywne, które obniżają nasze poczucie wartości. Wierzymy w te słowa, ufamy wewnętrznemu głosikowi podsuwającemu nam same głupie pomysły. Nie potrafimy się zmotywować do wykonania nawet prostych zadań, chociaż naprawdę się staramy. Często mamy marzenia i ukryte pragnienia, ale skoro nie chce się nam podnieść tyłka z kanapy, wątpimy, że kiedykolwiek się spełnią. Jak się zmienić i zmotywować? Przecież to nie może być takie trudne.

,,Prawda jest taka, że wygrywasz, żyjąc właśnie tak, jak żyjesz.”

Autor przedstawia kilka kwestii, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć swoje niektóre problemy i za pomocą jego rad, po prostu je rozwiązać. Opisuje wiele sytuacji, które najczęściej spotykają ludzi i są powodem ich niepowodzeń, a później udowadnia, że w łatwy sposób można odwrócić sytuację na własną korzyść. Wszystko siedzi w naszej głowie i musimy nauczyć się przezwyciężać własne myśli, które są zakodowane w naszej podświadomości.

Całość jest podzielona na tematyczne rozdziały, które są dość krótkie, ale na pewno treściwe. W środku znajdują się również strony z cytatami i nie wiem dlaczego tak bardzo podobały mi się te wstawki. Miało to swój urok i na pewno te krótkie myśli przypominały to, o czym wcześniej czytałam, więc miało to dla mnie podwójną moc.

Myślę, że ta książka nie jest dla każdego. Osoby, które nie dostrzegają w swoim zachowaniu żadnych błędów, po prostu nie wyniosą z niej nic dobrego, a może nawet jej nie skończą. Jednak jeśli w głębi serca czujemy, że coś w naszym toku myślenia jest nie tak, z pewnością ta książka pomoże nam sobie uświadomić, co musimy zmienić. A jeżeli ktoś jest zadowolony ze swojego życia, to zapewne w ogóle nie zwróci uwagi na ,,Unf*ck yourself”.


,,Słuchaj, czas spojrzeć prawdzie w oczy: los nie rzuca ci kłód pod nogi – aż tak się tobą nie przejmuje. Nie jest tak, że wszechświat ci nie sprzyja, ani też kosmos nie sprzysiągł się przeciwko tobie – jedyne, co cię powstrzymuje, to przekonanie, że można cię powstrzymać. Dopóki w to nie uwierzysz, robisz, co ci się żywnie podoba!”

Książka jest napisana bardzo lekkim i właściwie to młodzieżowym językiem. Autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika, więc przekaz świetnie do nas dociera. Słownictwo jest proste i dość kolokwialne, ale dzięki temu podczas czytania mamy wrażenie, że po prostu rozmawiamy ze znajomym.

Czy ta książka była dla mnie pomocna? Myślę, że po części tak. Jeszcze nie wiem czy zmieniła mój sposób myślenia, ale na pewno zrozumiałam jej przekaz i zagłębiłam się w rady, które oferował nam autor. Jego swobodny styl pisania naprawdę mnie do siebie przekonał i dzięki temu czerpałam przyjemność z  czytania, a także przyswoiłam sobie wszystkie interesujące mnie informacje.

A kim jest sam Gary John Bishop? Nie będę zagłębiać się w jego biografię. Po prostu warto wiedzieć, że zajmuje się treningami z rozwoju osobistego, pomaga ludziom wprowadzać zmiany w życiu i jest po prostu ekspertem w  tej dziedzinie.

Myślę, że ,,Unf*ck yourself. Napraw się!” to naprawdę ciekawy poradnik i znajdzie wielu swoich fanów. Autor dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości zachowania ludzkiego, potrafił opracować książkę, w której zwraca uwagę na największe problemy naszej psychiki i radzi jak wziąć się w garść oraz zmotywować do zmian. Lekki i kolokwialny język z pewnością jest zaletą, bo autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika, zupełnie jakby rozmawiał z nim twarzą w twarz.Ocena: 10/10
Patrycja Bomba 


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz