Bestia w jaskini i inne opowiadania - H.P. Lovecraft

Znalezione obrazy dla zapytania bestia w jaskini i inne opowiadaniaDlaczego postanowiłem przeczytać opowiadania Lovecrafta? 
Każdy uważa go za króla grozy, dlatego chciałem sprawdzić czy to prawda.
Czy jest tak naprawdę? Czytajcie do samego końca.

Książka posiada 47 opowiadań. Jedne są krótkie drugie długie.
Znajdziemy tutaj takie opowiadania jak:


- Bestia w jaskini. Jest to historia o mężczyźnie który zgubił się w jaskini, podążając za przewodnikiem. Okazuje się iż w jaskini czyha coś złego. Czy to tylko wyobraźnia mężczyzny czy naprawdę zło znajduje się w tym samym miejscu co nasz bohater?


-  Alchemik - Klątwa, która ma swoje uzasadnienie. Dlaczego po określonym czasie, giną osoby z pewnego 
-  Grobowiec. - Czy kiedykolwiek odczuwaliście zew grobu? Czy przerzucie nakazało wam dostać się do środka? Czy to obłąkanie czy coś straszniejszego? - W tej historii znajdziecie odpowiedź na to przerażającą odpowiedź.

-  Biały Statek - Biały Statek zmierza co pewien czas na morzu, ukazując się pewnemu latarnikowi. 
Czy jest on prawdziwy czy natomiast to tylko widmo? A co gdybym wam powiedział, że możecie wejść na pokład tego statku? Skorzystalibyście? 

-  Koty Ultharu - Historia dla miłośników kotów, chociaż... Przekonajcie się sami.Mamy do czynienia z osobami, które znęcają się nad kotami. Natomiast nie wiedzą, że wszystko zmieni się, gdy do miasta przyjeżdża grupa dziwnych osób, już na pierwszy rzut oka, widać że nie są miastowi. Co takiego może się wydarzyć?


- Drzewo - Moim zdaniem, jest to jedno z ciekawych opowiadań. Dwóch utalentowanych mężczyzn, którzy swój talent, zamieniają w piękno. Gdy nagle jeden z nich, zapada w chorobę, zaczyna dziać się coś niewytłumaczalnego...

-  Zewnętrzni Bogowie. Kto z was nie jest ciekaw jak wyglądają Bogowie? Pewien śmiałek, chce się tego za wszelką cenę dowiedzieć. Jakie mogą być tego konsekwencje?

- Przeklęty Dom - Co wydarzyło się w pewnym starym domu? Jakie skrywa tajemnice? Czy ktoś odkryje tę tajemnice? 

To tylko parę ciekawych opowiadań, natomiast nie potrafiłem przebrnąć przez taką jak:

- W poszukiwaniu nieznanego Kadath. - Opowiada ona o krainie snu, w której jest miasto dzięki któremu, nasz marzyciel odkryje harmonie. Jedna z najbardziej moim zdaniem, skomplikowanych historii. 


Moje odczucia po przeczytaniu tej książki? Są dobre, natomiast pewne historie, są ciężkie. Każda z nich, posiada morał, który musimy zinterpretować na swój własny sposób. Każde opowiadanie, jest skrajnie przemyślane i inne. Muszę przyznać, że nie spotkałem się jeszcze z takimi historiami, są one rzadko spotykane i aż ma się ochotę czytać. - Postacie, światy... - Ciężko mi dobrać słowo, aby wyrazić moje odczucie. Jestem po prostu w szoku. Jednak mam odczucie, że zacząłem czytanie, od opowiadań które są ciężkie. Może musiałbym przeczytać coś lżejszego? Z tego względu, że niektórych nie zrozumiałem lub były dla mnie dziwne. Osobiście polecam, warto. Mogę na koniec śmiało stwierdzić że stwierdzenie "Król grozy 20 wieku" jest prawidłowe.


Moja ocena: 7/10
Liczba stron:648
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

"Brak towarzystwa żyjących nieuchronnie sprowadza obecność istot, które nie są już lub nigdy nie były żyjącymi."

                                                                                                           Adam Jakubowski
Słowa Między Rozdziałami                   
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz