"Egomaniac" - Vi Keeland

      Uwielbiam Vi Keeland. Kiedy w Polsce pojawia się jej nowa książka, koniecznie muszę ją przeczytać. Autorka ma swój styl, a jej powieści zachwycają.
Przy „Egomaniacu” nie mogło być inaczej. Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce, ale umówmy się, już sam wygląd książek Vi zachęca, do ich czytania. Najlepsze jednak jest to, że okładka jest jedynie dodatkiem do znakomitej treści.


Emerie RosePiękna, młoda i seksowna terapeutka małżeńska z Oklahomy, wierząca, że dla każdego związku jest ratunek. Do Nowego Jorku nie trafiła przypadkiem, co więc sprawiło, że postanowiła opuścić rodzinne strony? Emerie jest typową romantyczką, która marzy o bezpiecznym i stabilnym związku.
Drew Jagger Egocentryczny, diabelnie seksowny i wyjątkowo ceniony prawnik, specjalizujący się w rozwodach. To on rozdaje w życiu karty i to on zadaje pytania. On decyduje, z kim idzie do łóżka i kiedy z niego wychodzi. Jego klientami są głównie mężczyźni. Zapewniam, nie bez powodu. Drew nie angażuje się w związki, gra wyłącznie solo i nigdy niczego nie obiecuje.

Przy Park Avenue za dwa i pół tysiąca miesięcznie nie wynajmiesz nawet szafy. Nie wydawało ci się dziwne, że cena tego miejsca jest taka niska?
- Uznałam to za świetną okazję. 
Pokręciłem głową.
- Taak. Prawdziwa z ciebie łowczyni okazji.”

Drew jest niesamowicie intrygującą postacią, jego wypowiedzi ociekają sarkazmem, jest bezczelny i arogancki, a my kobiety uwielbiamy takich mężczyzn. Prawdę mówiąc, pokochałam jego cięty język od pierwszych stron i już wtedy wiedziałam, że przeczytam tę książkę błyskawicznie. Upewniła mnie w tym doskonale do niego pasująca Emerie, naiwna i łatwowierna, Drew wielokrotnie robił sobie z niej żarty, a ona niczego się nie domyślała, dzięki czemu uśmiech w trakcie czytania, nie schodził mi z twarzy. Idealny nieszablonowy duet.


Jagger, który uchodzi za bezwzględnego twardziela, ma jednak miękkie serce, o czym wielokrotnie pozwala nam się przekonać. Mimo że dopiero poznał Emerie, jej los nie jest mu obojętny, lituje się nad dziewczyną i postanawia jej pomóc. Dzięki temu, że bohaterowie wykonujący dwa skrajnie różne zawody, znajdują się w jednym biurze, mamy mnóstwo powodów do śmiechu czytając. Drew nieustannie robi współlokatorce psikusy.
Z twardzielami bywa zazwyczaj tak, że ich zachowania, ukształtowały przeżycia z przeszłości. Vi Keeland przenosi nas między rozdziałami, do dawnego życia głównego bohatera, dzięki czemu możemy lepiej go poznać i zrozumieć, co bardzo mi się podobało.
Obecnie mamy wysyp książek o tematyce romansów biurowych i niezobowiązującego seksu, na szczęście Vi Keeland dba o to, by nie pozostać jedną z wielu.

„Torba jest na blacie. Masz tam jakieś babskie
rzeczy. Pilot włączający funkcję masującą wan-
ny też jest w torbie. Wszystkiego spóźnionego
najlepszego. Miłego dnia. PS Tabletki przeciw-
bólowe są w szafce z lekami.
Niespodziewanie moje oczy wypełniły się łzami. Zatwardziały
przeciwnik związków miał jednak swoją czułą stronę.”

Świetnie się bawiłam, czytając tę książkę, momentami wzruszałam się po to, by po chwili parsknąć niekontrolowanym śmiechem. Autorka wyśmienicie wykreowała główne postacie, ale umówmy się, że i te drugoplanowe są bardzo wyraziste, dzięki czemu łatwo nam przenieść się do książkowej rzeczywistości. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Doskonały romans z pazurem, dużą dawką humoru i świetnymi dialogami, które stanowią chyba najwiekszy plus tej powieści. Gorąco polecam.
Ocena: 10/10


Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję Wydawnictwo Kobiece

    

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

3 komentarze:

  1. Z chęcią się skuszę. Podobała mi się inne książki autorki, więc liczę że przy tej również będę się dobrze bawiła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się niezła lektura :)

    OdpowiedzUsuń