"Gang wiewióra 2"

Wyobraźcie sobie teraz dwie dziewczyny w wieku 19-cie i 20-cia lat, które postanowiły spędzić przyjacielski wieczór, a na ekran wjechała bajka. Wydawałoby się, że to przecież będzie słaby i nudny wieczór, prawda? A jednak tak nie było. Nasze wewnętrzne dziecko zostało zaspokojone poprzez mnóstwo śmiechu oraz wyśmienitą i ciekawą fabułę, która kryje w sobie ogromne mądrości.

Po tę bajkę chciałam sięgnąć, odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Wiedziałam, że będzie to niezapomniana przygoda, a wieczór z nią będzie zdecydowanie przedni. Uwielbiam bajki, w których zwierzęta otrzymują ludzkie głosy, a ich mała społeczność funkcjonuje tak jak nasz człowieczy świat, z tą różnicą, że u nich jest mnóstwo empatii i wzajemnego wsparcia.


Zaprezentowana historia pokazała mi, jak okrutni potrafią być ludzie i jak niewiele liczy się dla nich, a pogoń za pieniędzmi i coraz to większym dobytkiem zabija ludzkie odruchy, tłumi emocje i sprawia, że każdy człowiek staje się bezduszną i bezlitosną istotą.

Bajka pokazuje, że zwierzęta również mają uczucia, żyją sobie wśród nas niezauważalne, a my na co dzień niszczymy ich "domy", zabijamy życie, ponieważ robiąc cokolwiek, nie pomyślimy o tym, że wśród nas istnieją mniejsze istoty, o których powinniśmy pamiętać.

Ukazana została również paskudna cecha, która występuje obecnie wśród wielu dzieci, których rodzice są bogaci, a dziecko jest jedynakiem. Oczywiście chodzi tutaj o "rozpieszczenie", które potrafi zrobić z dziecka bezduszną osobę, która przemocą, szantażem i nie patrząc na koszty, osiąga to czego chce, ponieważ wystarczy, że wpadnie w szał, a rodzice już oferują to, czego dziecko chce.

"Gang wiewióra 2" to niesamowita animowana ekranizacja, przy której zdecydowanie wyśmienicie bawić się będzie zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie. Gwarantuję Wam, że zabawa będzie przednia, a śmiechu nie zabraknie. I chociaż młodsze pokolenie odbierze bajkę jako śmieszną historię, to jednak starsi odbiorcy kilkakrotnie przemyślą swoje codzienne zachowanie. Dlatego zachęcam do sięgnięcia po film i obejrzenia go w rodzinnym gronie.

P.S. zachęcam Was do zakupienia płyty w wersji z książką, ponieważ świetnie przedstawia każdego z bohaterów i jest świetnym urozmaiceniem oraz dodatkiem, z którego dzieci się cieszą.

Ocena: 8/10

Za możliwość obejrzenia dziękuję bardzo Monolith Films.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz