Mózg - Opowieść o nas - David Eagleman


Znalezione obrazy dla zapytania mózg opowiesc o nas

Czy zastanawialiście się, dlaczego firmy ubezpieczeniowe, mają tak drogie ubezpieczenie samochodu, jeśli kierowca nie ma ukończonych 25 lat? Ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem, dlatego byłem zdziwiony, że odpowiedź na moje pytanie, znajduje się w mojej głowie. To mózg. Przez niego. Dlaczego? Z takiego powodu, że w naszym mózgu, zachodzą ogromne przemiany odpowiedzialne za zaawansowane rozumowanie i panowanie nad popędami, okres dorastania to nic innego jak czas dramatycznych zmian w zakresie poznawczym. Podobnie działają chociażby sądy, wydając wyrok na młodocianym przestępcy, traktując go mniej surowo niż dorosłego. 


Skopiowanie mózgu człowieka i wyświetlenie jego myśli na komputerze? Czy jest to możliwe? 
Każdy z nas widział film, w którym człowiek wiedząc iż umrze, postanawia przenieść swoje życie do komputera. Jak jednak jest z tym naprawdę?
            
         
Źródło           
Nie zdajemy sobie sprawy, że każdego dnia w naszym mózgu, wykonuje się nieodczuwalna dla nas praca, dzięki której jesteśmy w stanie chociażby napić się kawy z zamkniętymi oczami. Lecz, gdyby spojrzeć na tę prostą czynność bardzo szczegółowo, nasz mózg podczas tego, wykonuje masę czynności jednocześnie. Dokonuje obliczeń podniesienia filiżanki do ust. A co gdyby tak jeden z czynników przestał działać? Gdybyśmy musieli skupiać się na każdym kroku?

Gdy gramy z znajomymi chociażby w piłkę, czujemy radość. A co gdyby nasi znajomi nas olali? Zaczęli podawać tylko do siebie?
Nie czujemy fizycznego bólu, lecz nasz mózg właśnie tak to odczuwa.
Z jakiego powodu tak się dzieje? 


Znalezione obrazy dla zapytania Mózg

Książka jest podzielona na 6 rozdziałów, dotyczących naszego mózgu.
Mojej osobie przypadły wszystkie rozdziały do gustu.
Dodatkowym plusem jest to, że książka jest ilustrowana, więc mamy możliwość dokładnego dostrzeżenia miejsca, które jest opisywane.
Mimo tego, sięgając po tę pozycje, oczekiwałem czegoś więcej, mianowicie chociażby takich tematów jak na przykład: Jak wspomagać pracę mózgu? Schizofrenia.oraz szersze pojęcia, których nie znalazłem akurat tutaj. Wszystko czyta się szybko. Jeśli chcecie się przekonać trochę o swoim narzędziu, które odpowiada za wszystko w waszym życiu, musicie przeczytać tę książkę.

Jeśli znacie książkę, która jest napisana przystępnym językiem i znajdę w niej odpowiedzi na moje pytania, oraz wiele więcej, będę wdzięczny za każdy tytuł.

"Możemy się upierać, że nasze Ja kończy się tam, gdzie kończy się nasza skóra, ale tak naprawdę trudno wyznaczyć granice, gdzie kończy się pojedynczy człowiek, a zaczyna cała reszta."


Moja ocena: 6/10 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 252
                                                                                           Adam Jakubowski
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz